Problem z gazem VW Golf MK III 2.0

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wielgol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 19, 2006 23:53
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Problem z gazem VW Golf MK III 2.0

Post autor: wielgol » śr kwie 19, 2006 14:57

Witam tak jak w opisie mam problem z instalacja gazowa poniewaz samochod ma 113 KM i na benzynce idzie jak powininen ale niestety na gazie ma takiego mula przy starcie ze maluchy mnie na swiatlach biora i staje sie to meczace...jak juz sie rozpedzi to tak na 3 biegu jest ok ale mimo wszystko zero przyspieszenia .... czasami strzela z dolotu powietrza... gaz regulowalem i nic to nie dalo (powiedzieli ze trzeba przyspieszyc zaplon) moze ktos sie zna i mi poradzi ?? aha dodam jeszcze ze samochod sie chyba grzeje bardziej niz powinien a jak dokrece wiecej mieszanki to znowu mi pali tego gazu 20 l lecz niby jest ok :) p.s. prosze o nie usuwanie tego tematu jesli juz byl podobny poniewaz po przeszukaniu forum nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na ten problem :)

Pozdrawiam wszystkich


Tuning - Twój Ukochany Niezniszczalny I Najlepszy Golfik

www.zabezpieczenia.up.pl

www.tuning.gsm.pl

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr kwie 19, 2006 17:05

wielgol pisze:jak dokrece wiecej mieszanki to znowu mi pali tego gazu 20 l
Jaką masz instalke tj ktorej generacji ?? Bo z tego wynika ze masz zwykła srube do regulacji... A takie instalki sa przeznaczone do aut z gaznikiem opisz dokładnie cała instalke



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » śr kwie 19, 2006 17:22

no wlasnie
troche jasniej.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
wielgol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 19, 2006 23:53
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: wielgol » czw kwie 20, 2006 23:07

Wiec tak instalacje mam Lovato i nie wiem jaki typ bo sie nie znam na tym mislem sterowanie mieszanka przez sonde ale gazownik powiedzial ze to wlasnie dlatego i wymienil mi na sterowanie mieszanka recznie (taki zwor ze sruba i sprezyna), powiedzial ze komputer zle dobiera i dlatego strzela i ma mula ... cos jeszcze opisac ?? prosze o pomoc :) Pozdrawiam


Tuning - Twój Ukochany Niezniszczalny I Najlepszy Golfik

www.zabezpieczenia.up.pl

www.tuning.gsm.pl

Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » czw kwie 20, 2006 23:29

wielgol pisze:wymienil mi na sterowanie mieszanka recznie (taki zwor ze sruba i sprezyna), powiedzial ze komputer zle dobiera i dlatego strzela i ma mula ...
przedewszystkim zmień gazownika...

PS: obejrzyj reduktor/parowanik - jeśli masz LOVATO RGE92 to jest on do 90KM, może mieć za mało mocy żeby pracować normalnie...

pisz na GG, też miałem problemy z muleniem na gazie....


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 20, 2006 23:38

Gazownik ci przerobił instalację z drugiej generacji na I-ą. Po prostu słów mi brak. Jedź do innego szybko bo zniszczysz niezniszczalny silnik. Naplótł i narobił ci bzdur. Te silniki świetnie chodzą na gazie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wielgol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 19, 2006 23:53
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: wielgol » czw kwie 20, 2006 23:49

wlasnie tez sie dziwilem jeszcze z usmiechem na ustach dodal zebym sobie to do schowka wrzucil i zakladal na przeglady :)


Tuning - Twój Ukochany Niezniszczalny I Najlepszy Golfik

www.zabezpieczenia.up.pl

www.tuning.gsm.pl

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw kwie 20, 2006 23:49

Dokładnie tu trzeba gaz II generacji czyli z komputerem podpiętym pod sonde a nie takie przeróbki na 1 generacje bo to jest tragiczne.. jak sie uprze koles to Cie nie puści w stacji diagnostycznej na przegladzie. Koledzy maja racej zmień gazownika bo koles po prostu spartolił robote. Nich ci odda wszystkie czesci za które zapłaciłeś tj. komputer silnik krokowy i jedz z tym do innego możliwe ze parownik jest źle dobrany bądź koleś namieszał z elektroniką no taki jest tego efekt ...

Konsultacja z innym gazowniekiem !!

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
wielgol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 19, 2006 23:53
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: wielgol » czw kwie 20, 2006 23:56

czesc mi oddal wszystkie od razu a z tego co wiem to parownik chyba jest ok poniewaz ten samochodzik latal na gazie bez problemow ... teraz mi strzela i ma mula ... mowia ze zaplon trzeba przyspieszyc ale to chyba bez tego sie obejdzie co ?? (bo jak przyspiesze zaplon to chyba zaczna sie problemy na paliwku a dokladniej ze spalaniem chyba )


Tuning - Twój Ukochany Niezniszczalny I Najlepszy Golfik

www.zabezpieczenia.up.pl

www.tuning.gsm.pl

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 21, 2006 17:00

Kilka stopni można przyśpieszyć ale najpierw to napraw a potem udoskonalaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kubazak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 08, 2005 12:10
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: kubazak » pt kwie 21, 2006 21:49

Co za kretyn
Pewno nie miał interfejsu a nawet jakby miał to nie potrafiłby nic tam ustawic
Polska...


Zamienie seryjne zawieszenie Gti Edition na sportowe

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt kwie 21, 2006 22:19

Zajedz z tymi czesciami do innego gazownika takiego co sie na tym zna on ci naprawi instalke..... nastepnie gdy problem bedzie sie dalej pojawiam mozna szukac przyczyny np przy zapłonie. Narazie jest tak ze masz "przekombinowane" z instalka LPG i ciezko jest dojsc do ładu i składu

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » sob kwie 22, 2006 01:31

Gdałem z autorem na gg, tyle wiemy:

-filtr gazu wymieniony,
-reduktor prod lovato Nr hom. E 67 R - 0192006,
-na benzynce auto hula ok,
-silnik sie nagrzewa 100-110'C,
-świce mają X przebiegu, przeczyszczne szczotką ducianą..(ale skoro chodzi na benz to i na gaz też w miare powinien..),
-instalka ma 2lata

Zasugerowałem
-wywalenie zaworu ręczenego - powrót do silnika krokowego
-spuszczenie nagaru z reduktora
-nie widziałem innej możliwości jak tylko gromniaca i szukanie dobrego gazownika+przegląd instal lpg

Autor ma sie odezwać po wizycie w gazowni... :otepienie:


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

Awatar użytkownika
wielgol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw sty 19, 2006 23:53
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: wielgol » sob kwie 22, 2006 15:27

jak na razie zamowilem czesc ktore bede mial w poniedzialek wymieniam : swiece, przewody elektryczne, kopolke, paluch, krzywki no i dodatkowo rozrzad. Dzisiaj zaloze spowrotem ta regulacje automatyczna podlaczana do sondy zobaczymy czy to cos da :)

aha nie wiem jak sie spuszcza ten nagar bo jak odkrecilem srube pod reduktorem to owszem jest tam syf ale to jest w postaci takiej czarnej mazi i nie chce samo wyleciec czyms to sie czysci ??


chce jeszcze wywalic zawor ręczeny - czy do jak sie montuje silnik krokowy to bez rozniczy w ktora strone ??


Tuning - Twój Ukochany Niezniszczalny I Najlepszy Golfik

www.zabezpieczenia.up.pl

www.tuning.gsm.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 55 gości