REGULAMIN FORUM - CZYTAJ!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

REGULAMIN FORUM - CZYTAJ!

Post autor: ygd » śr paź 26, 2011 14:00


REGULAMIN FORUM.VWGOLF.PL!
Aktualizacja: 16.02.2013

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na forum.


1. Jesteś nowa/nowy na forum? Przywitaj się w TYM TEMACIE.

2. ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT UŻYJ FUNKCJI >SZUKAJ<. Pisanie poruszanych już tematów będzie karane ostrzeżeniami bez podania powodu nawet. Nagminnie piszący o sprawach, które już były (i są w wyszukiwarce) będą banowani!
Jeśli znaleziony za pomocą wyszukiwarki temat jest zablokowany, proszę nie zakładać nowego tematu,ale napisać pw z zamieszczonym linkiem do moderatorów o odblokowanie konkretnego tematu.To samo się tyczy tematów pokrewnych,czyli tych,w których nie ma identycznych przypadków,tylko podobne-należy je odświeżać i w nich opisywać nurtujące nas problemy.

3. PRECYZUJ TEMATY!
Zakładając nowy temat pisz możliwie precyzyjnie czego on dotyczy. Na przykład, jeśli masz problem w swoim Golfie MK4 problem z rozrządem, najpierw wybierz prefiks tematu z listy jak poniżej, a następnie napisz: Jak wymienić rozrząd.
Jak używać prefiksów? Przy rozpoczynaniu tematu wystarczy wybrać prefiks związany z naszym problemem (autem):
Obrazek
Prefiksy obowiązują w tematach technicznych.

3a. TEMATY PORZUCONE przez autora będą usuwane po upływie 7 dni od daty ostatniego posta (niekoniecznie autora). Innymi słowy-autor po otrzymaniu wskazówki,porady jak rozwiązać problem,zobowiązany jest opisać jaki był efekt,pomogło/nie pomogło. Poproszony o więcej szczegółów dla rozjaśnienia danego problemu,także ma obowiązek napisać. Jeżeli autor wyraźnie zastrzeże,że do tematu powróci,bo w chwili obecnej nie ma możliwości naprawy,temat będzie czekał. W przeciwnym razie temat będzie traktowany jako bezwartościowy i usunięty po terminie w/w.
Za to przewinienie,na konto autora trafi odpowiednia notatka lub ostrzeżenie od razu.
Tak więc,szanujmy się wzajemnie.

4. Na którym forum napisać o swoim problemie?
- Problem z DIESLEM? TURBO DIESLEM? TDI? Tylko TUTAJ
- Instalacje gazowe - problemy, eksploatacja, naprawy - TYLKO TUTAJ!
- Modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów, wymiana silników i wszystko co związane z mechanicznym tuningiem - TYLKO TUTAJ!
- Modyfikacje wizualne, tuning zewnętrzny, tuning wnętrza, spoilery, reflektory - TYLKO TUTAJ!
- OPONY, FELGI, wybór, rozstawy, szerokość, ET... WSZYSTKO na te tematy TYLKO TUTAJ!
- Wszystkie inne problemy techniczne związane z VW - TYLKO TUTAJ
- Car Audio, głośniki, radia, wygłuszenie itp.. TYLKO TUTAJ

- Jeździsz Golfem Cabrio? TU jest forum dla Ciebie!
- Chcesz zaprezentować swoje auto? Zrób to TUTAJ!
- Masz ciekawe zdjęcia lub filmy związane z VW - TUTAJ!
- Napisałeś poradę, masz jakiś ciekawy schemat? UMIEŚĆ GO TUTAJ!
- Szukasz SERWISU, lub nie wiesz gdzie kupić CZĘŚCI? Spytaj TUTAJ!
- Masz informacje o zlocie lub organizujesz spot? NAPISZ O TYM TUTAJ!
- Grupy regionalne znajdziesz TUTAJ!
- Problemy z działaniem forum? TUTAJ!
- Tutaj piszemy na wszystkie pozostałe tematy ZWIĄZANE Z MOTORYZACJĄ.
- TUTAJ piszemy na dowolny temat.
- Chcesz sprzedać auto? TUTAJ!
- Chcesz kupić auto? TUTAJ!

UWAGA - DZIAŁY PONIŻEJ TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA STAŁYCH I AKTYWNYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM!
NOWI UŻYTKOWNICY NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z GIEŁDY!
(PO NAPISANIU MIN. 10 POSTÓW DZIAŁY ZOSTAJĄ ODBLOKOWANE)

- Chcesz sprzedać części? TUTAJ!
- Chcesz kupić części? TUTAJ!

5. Piszesz ogłoszenie o sprzedaży auta lub części? Pamiętaj, że:
- Ogłoszenia muszą zawierać cenę oraz zdjęcia.
- Maksymalnie 3 ogłoszenia na użytkownika.
- Zakaz umieszczania ofert komercyjnych (od tego jest specjalny dział).
Przypominamy także, że oferty sprzedaży komercyjnej są dostępne tylko dla użytkowników, którzy mają wykupiony abonament: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=225893" onclick="window.open(this.href);return false; moderatorzy z racji swojej pracy społecznej na forum mają możliwość w dziale giełda wyróżnić swój temat w postaci przyklejenia go w danym dziale.
6. Moderatorzy kasują NIESPRECYZOWANE tematy, przenoszą tematy umieszczone nie tam gdzie trzeba, USUWAJĄ tematy naruszające dobra osób trzecich, zawierające wulgaryzmy, treści pornograficzne, sprzeczne z prawem, lub inne niedozwolone prawem polskim.
7. Za niestosowanie się do powyższego regulaminu Moderatorzy mają prawo zastosować sankcje, dodanie ostrzeżenia wraz z opisem, po 3 ostrzeżeniach użytkownik nie może pisać na forum, po 6 także przeglądać. Dla osób, które łamią notorycznie regulamin przewidziane jest USUNIĘCIE z forum.
8. TUTAJ można poczytać o tym jak poruszać się po forum. Tutaj dowiesz się także dlaczego twoja wysłana wiadomość prywatna jest w folderze "Do wysłania".
9. Nie spamuj, stosuj się do NETYKIETY. Dotyczy to także pisania tematów CAPS LOCKIEM (nie musimy krzyczeć) Napisy w stylu"zapraszam do mnie w postach są nie dopuszczalnie i traktowane jako spam, w treści wiadomości, lub podpisie.
10. Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu realizacji usługi przez operatorów serwisu vwgolf.pl, a także w celach marketingowych serwisu vwgolf.pl. w trybie ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz.U. nr 101, poz. 926 z 2002r.) oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002r. (Dz.U. Nr 144, poz. 1204). Użytkownik ma prawo wglądu w swoje dane, zmiany tych danych a także zgłoszenia żądania usunięcia danych. Jednakże żądanie usunięcia danych wiąże się z usunięciem użytkownika z serwisu. Użytkownik wyraża zgodę na przekazywanie tych danych podmiotom trzecim, wykonującym na zlecenie vwgolf.pl czynności w ramach niniejszej usługi. Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od vwgolf.pl, na udostępniony przez niego adres e-mailowy, w trybie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002r. (Dz.U. Nr 144, poz. 1204)
11. W każdej chwili regulamin może ulec zmianie, więc czasem tutaj zaglądaj :-)
12. Forum ma charakter prywatny, nie jesteśmy (na razie) żadną organizacją, stowarzyszeniem, pomagamy BEZINTERESOWNIE. Informacje na temat strony i forum można znaleźć KONTAKTY
13. Pamiętaj, moderatorzy i administratorzy są tylko ludźmi i im także mogą się zdarzyć pomyłki (biorąc po uwagę multum tematów i postów), tematy i posty są kasowane nie dlatego, aby zrobić komuś na złość, tylko po to, by wprowadzić ład i porządek na forum, baza danych ma w tej chwili ponad 3,5GB, utrzymanie jej bardzo dużo kosztuje. Publiczne szydzenie, wyśmiewanie moderatorów, administratorów, ich pracy na forum jest zabronione.
13 a). Publiczne oszczerstwa i pomówienia w stosunku do innych użytkowników forum, podmiotów lub innych ludzi bez konkretnych dowodów będzie traktowane jako przestępstwo, zgodnie z art.212KK, a użytkownicy rzucający bezpodstawne pomówienia/oszczerstwa będzie natychmiastowo zawieszani do wyjaśnienia.
13 b). Wprowadzanie innych użytkowników w błąd,a tym samym narażanie na straty finansowe i nie tylko,będzie karane ostrzeżeniami lub nawet banem.
14. Prosimy nie dopominać się o punkty POMÓGŁ, zmuszanie, zachęcanie, agitowanie, umieszczanie w podpisie tekstów w stylu: Pomogłem, kliknij pomógł - będzie eliminowane poprzez ostrzeżenia, edycje profilu.
15. Szanuj prawa autorskie. Zabrania się umieszczania na forum materiałów chronionym prawem autorskim, a także linków do nich. Wszelkie prośby o książki, linki do książek, instrukcji serwisowych, programów typu vag-com/etka, zawartości sterowników ecu (ORYGINALNYCH I ZMODYFIKOWANYCH!), abs, itp, czy innych materiałów chronionych prawem będą karalne ostrzeżeniami lub nawet banem. Zabrania się także upubliczniania prywatnych wiadomości i korespondencji bez zgody autorów wyżej wymienionych.
16. Maksymalna ilość obrazków w podpisie to: 1.
Maksymalny rozmiar: 840x140.
Maksymalna "waga" obrazka: 50000 bajtów
Maksymalna ilość linijek tekstu: 8 (lub 4 jeśli będzie dodatkowo zamieszczony obrazek) do 512 znaków.
Maksymalny rozmiar czcionki: 9 (size=9/normalny)
17. Zabrania się użytkownikom umieszczania w podpisach(avatarach) - bannerów i linków do komercyjnych stron, reklamowania firm oraz instytucji komercyjnych, portali społecznościowych, pozycjonowania stron przy użyciu podpisu. Wyjątkiem od tej zasady są użytkownicy komercyjni (tzn. posiadający aktualnie opłaconą opłatę abonamentową na rzecz forum). Zabrania się także używania pseudonimów/nicków, które sugerują, bądź oznaczają adresy stron www.
18. Na niektórych podforach obowiązują także inne zasady nie opisane tutaj, z którymi należy się zapoznać przed napisaniem tematu, są one przyklejone zawsze na górze poszczególnego działu.
19. zabrania sie umieszczania w podpisie linków do gier natomiast dozwolone jest to w pogawędkach w odpowiednim temacie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3072130#3072130" onclick="window.open(this.href);return false;
20. Nowe zasady przyznawania ostrzeżeń na forum:

a). Ostrzeżenia przyznajemy oczywiście za łamanie regulaminu w działach ogólnodostępnych. W przypadku nowych użytkowników (zarejestrowanych do powiedzmy 60-100dni wcześniej), najpierw ich pouczamy, po czym przenosimy temat do właściwego działu (lub go edytując jeśli tego wymaga) jeśli to nie przyniesie rezultatu, nagradzamy użytkownika 1 punktem ostrzeżenia. W przypadku łamania 2 punktu regulaminu forum, temat usuwamy (z podaniem przyczyny i podpisem moderatora), lub przenosimy do zsypu od razu.
b). Przyznane ostrzeżenia można odpracować jedną metodą - napisaniem przydatnej porady do działu FAQ/lub na główną vwgolf.pl, ewentualnie artykułu na stronę główną.
c). Nie ma innej możliwości zdjęcia ostrzeżenia, ostrzeżenia nie kasują się jak do tej pory po upływie czasu (wyjątkiem tutaj może być tylko jakieś uszkodzenie bazy danych, bądź migracja na nowy silnik forum).
d). Przestrzeganie zasad dotyczy wszystkich użytkowników forum bez wyjątku, czy jest to zwykły użytkownik, czy moderator.
e). Użytkownik nagrodzony punktem ostrzeżenia powinien się zgłaszać w celu odpracowania kary do administracji w celu uzgodnienia szczegółów.
21. Z jednego konta na forum może korzystać tylko jedna osoba. Udostępnienie kont osobom trzecim jest zabronione. Przypadki takie będą karane banem.


Miłego pobytu na forum życzą Administratorzy - RA_FEEL_IT! i ygd.


Kontakt z Administratorem:
- Prywatna Wiadomość
- Email
- http://www.vwgolf.pl/?page_id=21" onclick="window.open(this.href);return false;

(Nie zawsze jestem w stanie szybko odpisać, nie odpisuje na tematy techniczne - Na GG nie odpowiadam na pytania w stylu "Jesteś????", proszę pisać w konkretnych sprawach związanych z forum, stroną, nie odpowiadam na pytania technicznie, NIE jestem mechanikiem, ani elektrykiem samochodowym, takie pytania proszę zadawać na FORUM. Nie udostępniam książek serwisowych/napraw/schematów - książki można niedrogo kupić w sklepie internetowym MERLIN lub allegro. Nie udostępniam ani nie posiadam ETKI/VAG-COM i innych programów, które są objęte prawami autorskimi!)
Administrator i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe (bądź też za pomówienia) materiałów (lub tez nielegalnych) jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości, administrator i moderatorzy nie odpowiadają za treść strony oraz postów użytkowników. Wszystkie zawarte materiały na stronie są własnością ich twórców, kopiowanie, powielanie, publikacja, sprzedaż w/w materiałów bez naszej zgody SUROWO WZBRONIONE!

JEŚLI ZAUWAŻYŁEŚ NIELEGALNE TREŚCI NA FORUM:
ZGŁOŚ JE ADMINISTRACJI LUB MODERATOROM!!!


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 85 gości