[mk2]nakladki na blotniki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

[mk2]nakladki na blotniki

Post autor: qbab » pn lut 13, 2006 22:21

Witam
Mialem male spotkanie z fordem Ka i w zwiazku z tym mam pytanie co zrobic z tym drobnym uszkodzeniem (zdjecia ponizej). Oto moje opcje:
1. Blacharz i lakiernik (ile by kosztowal) czy nakladki?
2. Czy takie (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86742101) nakladki zaslonia to uszkodzenie?
3. Czy sa osiagalne takie nakladki ale chromowane?

Pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 01:26 przez qbab, łącznie zmieniany 1 raz.


QbaB

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 13, 2006 22:29

nakładka plastikowa 25 zł (ja tyle płaciłem) sztuka, a lakierowanie z wyklepaniem to srednio 250 zł za cały element

[ Dodano: 06-02-13, 21:32 ]
te co masz na alegro są drogie, musisz też patrzec bo są różne rodzaje (na wąską listwę co idzie po bokach auta, na szeroką listwe lub bez listwy)

[ Dodano: 06-02-13, 21:35 ]
Ty widzę że niemasz listw więc musisz kupić nakładki bez listew, co do chromowanych to pasują one(wizualnie - to oczywiście rzecz gustu) tylko do aut co mają już jakieś chromowane części np: zderzaki, kliny uszczelek od szyb

[ Dodano: 06-02-13, 21:37 ]
aha, no i te nakładki napewno zasłonią Ci to wgniecenie


:-k ...

Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » pn lut 13, 2006 23:04

misiek10111 pisze:nakładka plastikowa 25 zł (ja tyle płaciłem) sztuka, a lakierowanie z wyklepaniem to srednio 250 zł za cały element

[ Dodano: 06-02-13, 21:32 ]
te co masz na alegro są drogie, musisz też patrzec bo są różne rodzaje (na wąską listwę co idzie po bokach auta, na szeroką listwe lub bez listwy)

[ Dodano: 06-02-13, 21:35 ]
Ty widzę że niemasz listw więc musisz kupić nakładki bez listew, co do chromowanych to pasują one(wizualnie - to oczywiście rzecz gustu) tylko do aut co mają już jakieś chromowane części np: zderzaki, kliny uszczelek od szyb

[ Dodano: 06-02-13, 21:37 ]
aha, no i te nakładki napewno zasłonią Ci to wgniecenie
na tej aukcji co podalem komplet 4 sztuk kosztuje 50 zl a wiec 12,5 za sztuke , czyli raczej nie tak drogo. Poza tym jest tam w opisie napisane ze sa 2 wersje rowniez takie bez listew bocznych.
Co to chromu to chcialbym miec w przyszlosci chromowane paski na zderzakach i na uszczelkach ale poki co musze chyba poprzestac na czarnym.

Skoro mi zaslonia ta wgniecenie to chyba bedzie najlepsze wyjscie zwlaszcza ze nie mam odprysnietego lakieru.
Dzieki za pomoc.
Pzdr


QbaB

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 13, 2006 23:07

z tego co widzę a mam aktualnie otwarta ta ofertę to tam pisze że cana dotyczy 1 szt


:-k ...

Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » pn lut 13, 2006 23:18

ehh miałem podona sytuacje...
jak kupiłem gufera miał on 3 błotniki po stłuczce, beznadziejnie zaspawane i kretyńsko pomalowane na czarno (kolor mojego goferka granat metalic)
jakiś niemiecki cieśla musiał to zrobić...
u blachowego lakiernika bym za to słono zapłacił a takie czarne plastikowe ranty sa bardzo milie widziane, płaciłem 20zł sztuka, bardzo ładnie to wygląda! a w moim wypadku pokryło to jeszcze w dodatku te spawy!!
-Na Twoim miejscu bym kupił właśnie takie ranty najlepiej z giełdy (tanio) (chromowane jak na moje oko i chyba wiele innych par oczy nie zabardzo pasują do mk2, chodź to kwestia gustu i z pewnością można ładnie wkomponować) koszt około 80zł

-Kup farbe hamerait (sory za pisownie) ale wiadomo o co chodzi! niewielką puszczeczke (250ml mi w zupełności starczyło [a nawet sporo zostało])

- Poproś kumpla z młotkiem aby to troszke podklepał... nie aż taka trudna sprawa(tyle że ja nie miałem serca własnego goferka młotkiem stukać:)

-niech to jako tako podklepie, zamaluj farbą, i nałóż ranty... jak dlamnie jeden z podstawowych motywów w mk2:) tanio i w dodatku pięknie wygląda...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » pn lut 13, 2006 23:20

misiek10111 pisze:z tego co widzę a mam aktualnie otwarta ta ofertę to tam pisze że cana dotyczy 1 szt
No ale w pierwszej lini opisu jest napisane ze 4 sztuki
W tabelce allegro jest zawsze napisane "za sztuke".

P.S.
To jakie to lusterko potrzebujesz?


QbaB

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 13, 2006 23:23

Jasio_Zawodnik pisze:Na Twoim miejscu bym kupił właśnie takie ranty najlepiej z giełdy (tanio)
to ja jeszcze dodam że kupowałem w sklepie i płaciłem 25 zł za szt.


:-k ...

Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » pn lut 13, 2006 23:28

Jasio_Zawodnik pisze: -Kup farbe hamerait (sory za pisownie) ale wiadomo o co chodzi! niewielką puszczeczke (250ml mi w zupełności starczyło [a nawet sporo zostało])

- Poproś kumpla z młotkiem aby to troszke podklepał... nie aż taka trudna sprawa(tyle że ja nie miałem serca własnego goferka młotkiem stukać:)

-niech to jako tako podklepie, zamaluj farbą, i nałóż ranty... jak dlamnie jeden z podstawowych motywów w mk2:) tanio i w dodatku pięknie wygląda...
Mam juz taka fabre :) ale niestety nie ten sam kolor co lakier ale tez ciemny niebiski metalik. Wgniecenia nie bede malowal bo lakier nie odskoczyl (na zdjeciu widac brud a nie zdarty lakier) i mlotkiem tez nie bede operowal bo jeszcze cos zepsuje. Chyba te ranty zaslonia mi to wgnieconko i bede mial spokoj i znowy ladny samochod :)
Dzieki


QbaB

Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » pn lut 13, 2006 23:28

rozsądny przedział cenowy... ale wiecej nie ma co płacić... bo poza estetyka ranty większych obowiązków nie spełniają:)

Niestety moje takie idealne nie były bo trzeba było je troszke po docinać:) ale suma sumaróm wyszło bardzo ładnie :bajer:

[ Dodano: Pon Lut 13, 2006 10:31 pm ]
ale jak nie pooperujesz młotkiem ranty moga niedokładnie dolegać... ale zresztą jak kupisz i przymiezysz sam zobaczysz i ocenisz czy warto czy nie...
a młoteczek w rozsądnych rękach dobra sprawa:)


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 13, 2006 23:33

qbab pisze: P.S.
To jakie to lusterko potrzebujesz?
prawe z regulacją od wewnątrz na linki, do auta 3 drzwiowego, masz takie na zbyciu?


:-k ...

Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » pn lut 13, 2006 23:36

a tak błotniczek wygladał przed założeniem rantu!
praktycznie cały spaw został zakryty a przedtem zakonserwowany...:)
i teraz sie zimy i rudego nie boimy:D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt lut 14, 2006 00:09

U siebie bede zakladal takie nakladki i to pewnie bede mial komplecik oryginalnych uzywek :)
Zakladajac je lepiej je przykleic czy cos zrobic by pod nie syf nie wchodzil czy jak :?:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 14, 2006 00:13

w żadnym przypadku nie przyklejaj tylko przykręć do błotników w miejscu gdzie rant błotnika jest skierowany w stronę do wew. nadkola, w razie damontazy nie będziesz miał problemów, a syf i tak tam najdzie, wystarczy raz w sezonie letnim zdjąć i wymyć je i błotnik


:-k ...

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt lut 14, 2006 00:26

misiek10111: no wlasnie to przyklejanie jakos mi sie nie podoba i pewnie bym nie przykleil :) mam nadzieje, ze jak bede mial oryginalki, to beda dobrze pasowaly i nie bedzie tak zle z tym syfem, a zdjac czasem i umyc nie zaszkodzi :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości