co moge zmienic w seryjnym golfie??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jocker_slupca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 22:38
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

co moge zmienic w seryjnym golfie??

Post autor: jocker_slupca » sob wrz 11, 2004 22:48

mam golfika II!! jest bardzo fajny.. ale.. chcialbym cos zmienic.. chcialbym cos pzrerobic czy cos dorobic zeby byl nieseryjny.. chodzi mi o jakies bajerki.. a co najwazniejsze.. zeby nie kosztowalo to za duzo.. a wlasciwie jaknajmniej bo jako uczen.. (sami wiecie) jedynym zrodlem dochodu sa rodzice.. aha moja bestia ma alarm i centralny zzmek!! pozdrawiam i licze na jakies rady.. :pub:



gipson

Post autor: gipson » sob wrz 11, 2004 23:19

Zrob sobie drewniany spojler i drewniane progi. do tego przyklej plasteline na tylna klape, podswietl jazeniowka podloge, okopc sobie szybki, wsadz jakies duze fele (moga byc od zuka) do wydechu dospawaj rynne, nie zaszkodzi jakas tasma na przedniej szybie, ewentualnie Kasparov (szachownica), plyta na lusterko, kostki pluszowe tez na lusterko, podwedz kawalek podlogi z ikarusa i zamontuj ja zamiast dywanikow...., a no i brewki na swiatla!!

PS. a jesli powaznie chcesz zrobic cos orginalnego to wymysl to sam a nie pytaj innych! Na tym polega orginalnosc...
(tylko nie rob kolejnego wiejskiego tuningu)



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » sob wrz 11, 2004 23:44

gibson nie badz taki surowy chlopak sie pyta co i jak a ty od razu zartujesz :P ;)) Jocker gibson dobrze mowi ze jak chcesz zrobic cos oryginalnego to musisz sam na to wpasc a zeby ulepszac po to aby tk oulepszac to nie ma sensu a z kasa to tak jest jak u mnie od starych uzalezniony. Ale niestety bez kasy tanim kosztem to zrobiusz to co gibson napisal :| pozdrawiam



Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » ndz wrz 12, 2004 02:57

jocker- don't worry- "pieniądze to nie fszystko".
Robiąc sam przy aucie (warunek-porządnie, bez lipy) możesz za 10% kosztów uzyskać 90%efektu :hmm: ...pozdro Albert.
Zawsze na stronach są "porady" Miłej pracy


CZARNY NISKI SZEROKI

Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » ndz wrz 12, 2004 10:23

na poczatku zadbaj o silnik, zebys nie dostal od takiego samego golfa na swiatlach, potem jak beidzesz mial wiecej hajsu to popracuj nad reszta ale bron boze nie rob plastikowego wehikułu ;)



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz wrz 12, 2004 10:32

- można zmienić lampy przód/tył na klary (przód 350/tył jakieś 300),
- dołożyć szerokie zderzaki jeśli ich nie masz (około 450-650pln komplet),
- kupić sportowe sprężyny (-40 do seryjnych amorków max) (jakieś 420pln nówki).
- wymienić fotele na kubełkowe z wersji GTI na przykład (komplet można kupić za jakieś 200-300pln)
- kupić miękką deskę rozdzielczą z wersji GL/GT/GTI, aby ci deska nie skrzypiała, jeżeli masz plastikową (koszt jakieś 100-150pln)
- dołożyć elektrykę szyb (tylko oryginał, koszt spory, jakieś 300-500pln), elektrykę lusterek i podgrzewanie (100-200pln)
- przerobić grill na taki bez znaczka (koszta od 40 do 200pln)
- przerobić tylną klapę na germańską (koszt około 300pln z malowaniem), czy na początek chociaż zainstalować siłownik do niej, by się otwierała na guzik od środka (koszta jakieś 30pln...)


to tylko kilka zmian, które starają się robić właściciele golfów....


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » ndz wrz 12, 2004 10:42

Chłopaki dobrze piszą!a przy okazji napisze Ci cenniki bo akurat trochę dłubię przy swoim :
- zderzaki szerokie nowe-zamienniki-350 Słomczyn
- klapa elektryczna : siłownik jak do centralnego na 3,5 kg 15zł, przewody po 0,60 gr/m, włącznik typu reset 2zł
- sprężyny Supersport -40mm 475zł
- sprężyny Cobra (Szwedzkie) -40mm 440zł
- ok. 60zł przerobienie zderzaka na rejestrację (+podświetlanie), ale zawsze możes się sam pobawić


CZARNY NISKI SZEROKI

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz wrz 12, 2004 10:45

dość drogo jak na sprężynki supersporta, kolega koper sprzedaje weiteki po około 420pln. zderzaków zamienników też bym nie polecał, szajs, lepiej poszukać oryginała, przedni można czasem trafić z halogenami od razu :)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » ndz wrz 12, 2004 10:51

ja sam na wiosne musze pomyslec nad gleba tylko najbardziej sie boje ze mi kazda dziure bedzie "łatać" a to nie jest przyjemne :/



Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » ndz wrz 12, 2004 10:53

Dzięki bo na wiosnę miałem sobie te Supersporty przysposobić. Koper przysłał mi maila o nich ale nic nie napisał, że je ma.


CZARNY NISKI SZEROKI

KONiu

Post autor: KONiu » ndz wrz 12, 2004 15:59

ej , no też tak sie skąłda ze jestem "uczniem" no powiedzmy pczatki studiów , fakt z kasa krucho , sa motywu 'mugłbym dostać zdezak na urodziny :jezor: " , no ale jak chcesz cos zrobic to kombinuj sam , tylko jak to robisz to przykładaj sie do tego z sercem , zeby to ładnie wgladało , z bliska i z daleka , a co mozna zrobic małym nakładem kosztów i odrobiną cierpliwosci i czasu , ano zegary czy podswietlanie , tylnią klape 'na przycisk", jak sie robi samemu to potem wieksza frajda jak zadziała , a jak nie zadziała to klniesz na czym swiat stoi , no i na pierwszym miejscu dbaj o silniczek , to podstawa chyba lepiej kupić olej do silnika niż nie wiem , jakiś bajer , bo jak serce wozu padnie to bedziesz sie na niego patrzył na parkingu a nie jexdził , jak wiesz ze bedziesz nim jexdzil to pakuj w nieg pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » ndz wrz 12, 2004 16:32

Yea ! jak sam coś zmajstrujesz to najbardziej cieszy !!! I nie mam tylko dzieci na myśli !
P.S. ja na urodziny dostałem lakier do zacisków i diody soczewkowe ! :partyman:


CZARNY NISKI SZEROKI

KONiu

Post autor: KONiu » ndz wrz 12, 2004 19:43

racja , a jak ktos ci to skrytykuje ze do dupy , to masz ochote goscia zatłuc (dlatego nie lubie jak ktoś mówi że ktos tandete zrobił , chyba kulturalniej powiedziec "to mi sie nie podoba" ) , no ale wracajac do przerubek , na stronkach masz duzo porad jak co zrobic , położenie tylniej wycieraczki to góra 10 minut roboty , a jaka radosc :grin: , liczniki to troszke wiecej , a ile klecia przy tym :satan: ale efekt jaki , jak robisz zegary to sobie zrób odrazu podswietlanie chyba że lubisz zielony :jezor: , poszukaj na forum , motyw o podswietleniu nadmuchu i do roboty



Zjar

Post autor: Zjar » pn wrz 13, 2004 09:33

ygd pisze:- można zmienić lampy przód/tył na klary (przód 350/tył jakieś 300),
- dołożyć szerokie zderzaki jeśli ich nie masz (około 450-650pln komplet),
- kupić sportowe sprężyny (-40 do seryjnych amorków max) (jakieś 420pln nówki).
- wymienić fotele na kubełkowe z wersji GTI na przykład (komplet można kupić za jakieś 200-300pln)
- kupić miękką deskę rozdzielczą z wersji GL/GT/GTI, aby ci deska nie skrzypiała, jeżeli masz plastikową (koszt jakieś 100-150pln)
- dołożyć elektrykę szyb (tylko oryginał, koszt spory, jakieś 300-500pln), elektrykę lusterek i podgrzewanie (100-200pln)
- przerobić grill na taki bez znaczka (koszta od 40 do 200pln)
- przerobić tylną klapę na germańską (koszt około 300pln z malowaniem), czy na początek chociaż zainstalować siłownik do niej, by się otwierała na guzik od środka (koszta jakieś 30pln...)


to tylko kilka zmian, które starają się robić właściciele golfów....
Dla mnie jeśli masz zamiar coś zrobić z autkiem to w zupełności wystarczy to co kolega napisał. VW jest ładny jak jest ORYGINALNY, a ewentualnie takie małe dodatki jak wyżej tylko troszeczke go koloryzują i wygląda na bardziej usmiechnęty, Powodzenia i nie przesadzaj z jakimiś gadżetami!!!! :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości