[mk3]Tarcze i klocki delphi!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

[mk3]Tarcze i klocki delphi!!!

Post autor: Jarek VW » śr lut 08, 2006 03:03

Witam wszystkich. Mam zamiar wymienić hamulce z przodu w moim goferku i patrzyłem na allegro po zestawach delphi, tarcze wentylowane plus klocki. Wszystko by wyniosło by mnie ponizej 200zł!!! :bajer: Jeśli ktoś jezdzi na hamulcach delphi to prosze o porade czy warto kupić tarcze i klocki tej firmy?
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 18:58 przez Jarek VW, łącznie zmieniany 1 raz.



fibolek

Post autor: fibolek » śr lut 08, 2006 23:54

Ja u siebie mam zawiechę przód DELPHI i nie narzekam wrecZ zachwalam(jedyny minus to prawie gazowe amory które przed "rozgrzaniem" lekko hałasują).Ale jest super natomiast o hamulcach się nie wypowiem chociaż ja kupiłem do siebie BREMBO a wiem że to jest jeden z liderów.Musisz wziąć pod uwagę to że jest to wyrób Francuski.I że cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 22:56 ]
Aha i jeszce jedno czy ty u siebie masz oryginalnie włozone wentylowane tarcze?



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » czw lut 09, 2006 02:33

oryginalnie są zwykłe tarcze nie wentylowane ale chce załozyć wentylowane aby tak szybko sie heble niegrzały i tarcze nie wichrowały!!! słyszałem ze to zaden problem



fibolek

Post autor: fibolek » czw lut 09, 2006 13:44

Ni i tu jest lekki ból.Bo u mnie np w Mk2 trzebaby było zmienić przy okazji klocki na cieńsze bo wentylowane są grubsze.I jest z tym trochę zachodu aby to wszystko dopasować.bo moim zdaniem nawet jak wpasujesz tarcze i klocki to i tak jażmo (znaczy ten cały docisk) jest obliczony na tarcze i klocki oryginalne(chyba że w Mk3 jest inaczej) i z siłą hamowania może być różnie.Pytałem się u siebie jak mógłbym zmienić na wentylowane i jak się dowiedziałem ile pieprzenia to se odpuściłem.

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 14:05 ]
Musiałbys poszukać i się dowiedzieć czy tarcze wentylowane do twojego Gofera mają taką samą grubość co niewentylowane.A jak założysz pożądną tarcze to ci nie będzie wichrowała musiałbyś przy okazji wyczyścić co nieco przy hamulcach.



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » pt lut 10, 2006 16:37

ale mój znajomy ma trójke tylko w kombi z takim samym silnikiem co ja i takie same zaciski VW II i normalnie ma tam wentylowana tarcze założoną i to jest oryginalnie. myśle ze niepowinno być z tym problemów. tylko sie zastanawjam czy warto zainwestować w tarcze i klocki delphi???



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt lut 10, 2006 16:53

STANOWCZO ODRADZAM DELPHI!!!Założyłem tarcze niewentylowane 11 mm i po wjechaniu w kałużę zaczęło sie bicie przy kamowaniu.Tokarz zmierzył 0,12 mm ugięcia na prawej tarczy.Przetoczył,przełożyłem tarcze miejscami,sytuacja powtórzyła się tym razem na obu!



Awatar użytkownika
TYQS
Diesel Driver
Diesel Driver
Posty: 153
Rejestracja: pn lut 07, 2005 01:52
Lokalizacja: GRYFINO
Kontakt:

Post autor: TYQS » pt lut 10, 2006 17:19

miałem klocki delphi !! kicha jak cholera chamulcuw niema a grube są strasznie po lekki jechaniu na chamulcu tracą własciwosci chamowania lekko sie nagrzeja i lypa załozyłem oryginalne klocki i jest gitarra duzo wolniej sie scierają i trzymają duzo lepiej

a z tą zmianą tarcz z "żyletek" na wentylowane to szukaj terz zacisku od GTI ma lekko inne parametry terz myslałem nad zmianą ale wszystkich;] nie tylko przodu :D to narazie mnie koszty by pozarły razem z autem :D wiec jak bedzie sosisko to pakuje sie w hantle i przud i tył :) a firme DELPHI STANOWCZO ODRADZAM !!


[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/247273.html][img]http://images.spritmonitor.de/247273_5.png[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1754139#1754139]Moj goferek zawitał na forum :)[/url]

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » pt lut 10, 2006 17:37

jak chcesz mieć dobre hamulce to załóż dobre klocki i tarcze. ja założyłem klocki ferodo i hamulce są duużo lepsze niż na oryginalnych, a co do tarcz to polecam brembo. delphi to lipa


olek

fibolek

Post autor: fibolek » pt lut 10, 2006 20:56

Ja też mam klocki ferodo oraz tarcze Brembo(wczoraj założyłem).



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » sob lut 11, 2006 00:08

rownierz odradzam delphi , ja mam pompe hamulcowa koszmar hamulce jakby zapowietrzone niedlugo wymieniam ja na cos lepszego , ale ogolnie jesli chodzi o uklad hamulcowy delphi to nie polecam , kup sobie pozadne tarcze i klocki nie pchaj sie w badziew.


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lut 11, 2006 00:29

pewxe.olek pisze:jak chcesz mieć dobre hamulce to załóż dobre klocki i tarcze
Prawda,chociaż ja mam klocki lucasa za 90 zł i jest super,poza tym wszystkim takie zakładam i nigdy nie było problemu.A tarcze osobiście kupiłem sobie VW AUDI na szrocie po 40 PLN i duzo lepiej niż tanie ze sklepu ;)



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » sob lut 11, 2006 00:32

delphi straszny syf /..


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » sob lut 11, 2006 15:42

A co myślicie o tarczach JURID ?

bo z tego co slyszalem to brembo standard jakosc sie pogorszyla.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » sob lut 11, 2006 15:57

No Jurid jest niezły ,ja mialem w jednym aucie Kpl. Brembo MAX + Ferodo DS 2000 , a w drugim Hart"y + Ferodo DS 2000 , no wsumie Harty wypadły lepiej niz te Brembo nie wien dlaczego . Byc moze ze obnizyli jakosc produkcjna , Ja bym wzial te Jurid"y tyle ze wentylowane , ale pewnie do 1,6 nie ma ,ale za to do 1,8 sa przetocz te z 1,8 Wentylowane o 8mm czyli 16mm na srednicy ubedzie ,bedzie dzialac jak szalone ,pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości