Usunięcie pyłu z lakieru i szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Usunięcie pyłu z lakieru i szyb

Post autor: p8pepe » sob lip 31, 2010 19:21

Witam,

Mam pewien drobny problem. Ponieważ brat wpadł na genialny pomysł polakierowania zderzaka przy moim golfie to teraz na karoserii i szybach osiadł pył po lakierowaniu. Pytanie czym go zmyć aby nie uszkodzić lakieru. Jeśli chodzi o szyby to prawdopodobnie wystarczy jakiś rozpuszczalnik, natomiast nie wiem czym usunąć to z lakieru. Czy poradzi sobie z tym pasta polerska lekkościerna TEMPO czy coś w tym stylu?



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Usunięcie pyłu z lakieru i szyb

Post autor: Vii » sob lip 31, 2010 19:28

Hmmm a ten pył jest trudny do zmycia? No przeciez nie.. Lej wodą albo po prostu mokra ściereczką i jechane. Ewentualnie no TEMPO, krzywdy ta pasta nie zrobisz na pewno. Ja kiedyś maske w starym golfie 3y popaprałem bitexem przypadkiem i pasta tempo wyzbywalem sie tych kropeczek i nie było problemu a warstwa lakiernicza byla marna. Spokojnie ;)

ps. pierwsza czynność - dobre mycie ! Druga czynność polerka z TEMPO.
Ostatnio zmieniony sob lip 31, 2010 19:49 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Usunięcie pyłu z lakieru i szyb

Post autor: KemotZabrze » sob lip 31, 2010 19:39

pasta i polerka, jak pisał Vii najlepiej tempo bo raczej jest z tych słabszych. Przy okazji odświerzysz sobie lakier;)



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Usunięcie pyłu z lakieru i szyb

Post autor: p8pepe » sob lip 31, 2010 20:13

Vii pisze:Hmmm a ten pył jest trudny do zmycia? No przeciez nie.. Lej wodą albo po prostu mokra ściereczką i jechane. Ewentualnie no TEMPO, krzywdy ta pasta nie zrobisz na pewno. Ja kiedyś maske w starym golfie 3y popaprałem bitexem przypadkiem i pasta tempo wyzbywalem sie tych kropeczek i nie było problemu a warstwa lakiernicza byla marna. Spokojnie ;)

ps. pierwsza czynność - dobre mycie ! Druga czynność polerka z TEMPO.
Czy jest trudny do zmycia? Z przedniej szyby zeskrobywałem to z pół godziny drewnianą łopatką, bo nie miałem innych narzędzi będąc w trasie. Samochód myłem ale pyłu nic nie ruszyło... Mam nadzieję, że tempo da radę ;)



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Usunięcie pyłu z lakieru i szyb

Post autor: Vii » sob lip 31, 2010 20:18

p8pepe pisze:
Vii pisze:Hmmm a ten pył jest trudny do zmycia? No przeciez nie.. Lej wodą albo po prostu mokra ściereczką i jechane. Ewentualnie no TEMPO, krzywdy ta pasta nie zrobisz na pewno. Ja kiedyś maske w starym golfie 3y popaprałem bitexem przypadkiem i pasta tempo wyzbywalem sie tych kropeczek i nie było problemu a warstwa lakiernicza byla marna. Spokojnie ;)

ps. pierwsza czynność - dobre mycie ! Druga czynność polerka z TEMPO.
Czy jest trudny do zmycia? Z przedniej szyby zeskrobywałem to z pół godziny drewnianą łopatką, bo nie miałem innych narzędzi będąc w trasie. Samochód myłem ale pyłu nic nie ruszyło... Mam nadzieję, że tempo da radę ;)
Hmm, hmm.. Kiedyś jak lakiernik malował mi jeden element to miałem poł auta w tym pyle ale nie było problemu z jego zmyciem [zwykłe mycie dało rady] widocznie jakas rozbieżność .. Powodzenia w działaniu :jezor:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości