mk2 bierze olej 1.6 benzyna 70km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adamek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

mk2 bierze olej 1.6 benzyna 70km

Post autor: adamek86 » sob lip 31, 2010 18:25

witam. zrobilem 7tys i dolalem gdzies okolo litr oleju. dolewac tez musze plynu chlodniczego. rura wydechowa jest czarna i znajduja sie w niej kropelki wody. oprocz tego ma wysokie obroty (do 2000). rano jak go odpale to ma normalne. wystarczy ze dodam gazu i juz nie spadaja. na trasie pali 7 a w miescie 12. do wymiany mam katalizator i rure co laczy tlumik srodkowy z kat. z gory dziekuje za pomoc



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

mk2 bierze olej 1.6 benzyna 70km

Post autor: artur b. » sob lip 31, 2010 18:44

Witam.
Jesteś na pierburgu 2eX? Jeśli tak to masz do wymiany przewody podciśnieniowe(u mnie było podobnie), po wymianie obroty są niskie(nie wiem jakie, ale nie szarpie jak włączam biegi(automat), co wcześniej było standardowo).
Nie masz za dużo oliwki, jeśli tak to będzie to jej wina?
Jeśli chodzi o płyn to może masz jakiś wyciek? Sprawdź czy nie masz białych śladów.
Jaki masz przebieg? Masz gaz?
Po spalaniu podejrzewam że nie masz problemu z przedostawaniem się oleju na garki, chyba że w znikomych ilościach, inaczej by go muliło. A sprawdź jeszcze czy kopci z rury na czarno.
A co ile i ile dolewasz płynu chłodniczego?



adamek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

mk2 bierze olej 1.6 benzyna 70km

Post autor: adamek86 » sob lip 31, 2010 19:24

siema. nie wiem jaki to gaznik. przebieg mam 320tys ale to drugi silnik, gazu nie posiadam. muli go bo jak dodaje mu gazu do dechy na jedynce albo dwojce to tak jakby paliwa nie dostawal(szarpie). z rury raczej na siwo kopci. co ile? hmm.. w przeciagu chyba miesiaca albo dwoch dolalem mu juz 2 razy plyn po litrze. jak oznaczenie gaznika sprawdzic?



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

mk2 bierze olej 1.6 benzyna 70km

Post autor: artur b. » sob lip 31, 2010 21:27

jak zdejmiesz filtr powietrza, stojąc przodem do silnika to po prawej na korpusie gaźnika powinno być. Nie wiem czy się nie zobaczy nawet bez ściągania filtra.

Mulenie może być`spowodowane przestawieniem się gaziora(regulacja wystarczy), przewody podciśnieniowe, olej czy nawet płyn.
A czy jak samochód stał to pojawiła się pod nim jakaś kałuża? Może przewód gumowy lub chłodnica odmówiła posłuszeństwa?



adamek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

mk2 bierze olej 1.6 benzyna 70km

Post autor: adamek86 » ndz sie 01, 2010 07:31

sprawdze pozniej te oznaczenie bo teraz nie dam rady. nie ma zadnej kaluzy ani nic takiego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości