[mk3] problem z regulacją nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
koliber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:59
Lokalizacja: stamtąd

[mk3] problem z regulacją nawiewu

Post autor: koliber » sob lip 31, 2010 17:12

Od kilku dni bardzo słabo działa mi nawiew w mk3. Dmuchawę słychać na wszystkich biegach, więc ewidentnie działa, jednak powietrze z kratek wentylacyjnych leci ledwo ledwo i to nie zależnie czy ustawię na szybę czy na kabinę. Dodam, że zanim to się stało miałem sytuację, że przekręcając pokrętło od regulacji z pozycji "0" słychać było metaliczny dźwięk jakby coś się oderwało i od tego momentu przed "1" biegiem mam jakby dodatkowy tzn pokrętło zaskakuje tak jak na każdym z 4 biegów - czyli "kliknięć" teraz jest pięć, jedno między "0" a "1" w odległości mniej więcej takiej samej jak poszczególne biegi.

Poszukałem na forum i ponoć jest jakiś problem z cięgnem - jednak po rozebraniu panelu nic nietypowego nie zauważyłem, przy przekręcaniu pokrętła cięgno normalnie się przesuwa w zakresie około 25stopni. Teraz pytanie czy to wina cięgna i nie otwiera ono do końca nawiewu czy też nie ma to najmniejszego związku i przyczyny szukać w filtrze kabinowym ?? :?


"Nie daj się sprowokować idiocie, sprowadzi cie do swojego poziomu i powali doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk3] problem z regulacją nawiewu

Post autor: Paweł Marek » sob lip 31, 2010 19:31

Jeśli nie masz klimy: wykręć półkę pasażera, za nią na dolnej powierzchni kanału z powietrzem biegnącym od wentylatora znajdziesz dźwignie połączoną z klapką ktora jest w tym kanale , może naprawisz musisz na to popatrzeć, na razie klapka jest zablokowana na zamknięte dlatego nie dmucha, może ręcznie ją otworzysz zablokujesz i tak zostawisz póki nie naprawisz konkretnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
koliber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:59
Lokalizacja: stamtąd

[mk3] problem z regulacją nawiewu

Post autor: koliber » sob lip 31, 2010 20:07

Paweł Marek, ale cięgno chodzi normalnie to dlaczego klapka mialaby byc zablokowana ?


"Nie daj się sprowokować idiocie, sprowadzi cie do swojego poziomu i powali doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk3] problem z regulacją nawiewu

Post autor: Paweł Marek » sob lip 31, 2010 22:28

Bo mocowanie cięgna przy klapce mogło się urwać. Zaglądałeś tam?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Re: [mk3] problem z regulacją nawiewu

Post autor: dziabi3 » sob lip 31, 2010 23:21

a mi się urwało mocowanie cięgna przy panelu sterowania nawiewem

i miałem identyczny objaw , naprawiłem mocując cięgno na opaski zaciskowe


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
koliber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:59
Lokalizacja: stamtąd

Re: [mk3] problem z regulacją nawiewu

Post autor: koliber » ndz sie 01, 2010 01:49

dziabi3 pisze:a mi się urwało mocowanie cięgna przy panelu sterowania nawiewem

i miałem identyczny objaw , naprawiłem mocując cięgno na opaski zaciskowe
a po czym poznałeś, że to cięgno jest urwane -bo u mnie niby chodzi ok, ale zastanawia mnie ten "dodatkowy bieg" przed "1"


"Nie daj się sprowokować idiocie, sprowadzi cie do swojego poziomu i powali doświadczeniem"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości