MK1 swap na 1.8 T

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krystianmk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 15:42
Lokalizacja: lbn

MK1 swap na 1.8 T

Post autor: krystianmk1 » ndz sty 22, 2006 15:57

Witajcie moj pierwszy pos :grin: t...
Mam takie pytanie do Was jestem w trakcie budowania golfa MK1 z 1.8 T vag z seata leona,teraz pytanko jakie dobrac połosie,zaiweszenie, hamulce bo nie podchoodza z mk1...
Auto celuje na 400koni
Dzieki za wszelaki zdjecia,informacjie dotyczace swapu..


1.8 t mk1

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz sty 22, 2006 18:45

300 KM to tak ale nie 400???
nie ten silnik bo juz wystarczajaco jest wysilony jak juz to pobaw sie VR6 2,9 kolega osiagnol 360KM na bi-turbo ale nie z 1,8

a hamulce i polosie i skrzynynie tez musisz miec od 1,8T

w tym kolegi sporo bylo zamienikoe od porszche, zaciski brembo itp



pozdrawiam



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn sty 23, 2006 01:20

a hamulce i polosie i skrzynynie tez musisz miec od 1,8T

nie musi mieć bo bez ciecia ich nie założysz do jedynki. Da się dobrać półosie do oryginalnej skrzyni...z 1.8T....skrzyni też nie MUSI mieć z 1.8 T.... :jezor: ..ale warto ją założyć choćby dla dużej tarczy sprzęgła i "świeżości" może też być z corka G60 ale ze świeżością czytaj małym przebiegiem może być kłopot....dwójeczka fajnie śmiga na oryginalnej skrzynce a co dopiero jedyneczka !!! :okej: Jak dla mnie kolego to masz troszke małą wiedze na to żebyś "BYL W TRAKCIE BUDOWANIA" :chytry: montujesz silnik a nie dbasz o półosie, dopiero teraz kombinujesz...jak dla mnie to są Twoje pobożne życzenia !!!!!!! i jeszcze te 400 KM ... :rotfl: ..czemu nie 1000 ???? :panna: i jeszcze pewnie do jazdy na codzien :grin: Zapodaj jakieś fotki to uwierze !!! np. takie...

Obrazek
Obrazek

obie furki posiadają oryginalne półosie !!!! :jezor: :grin: HAMULCE w MK1 trzeba budować.... :bajer: mniej więcej wychodzi koło 280mm i zaciski 57mm... :grin: I jeszcze raz się powtórze , każdy kto chce montować 1.8T mówi o mocach 300 i więcej...a później jak przyjdzie co do czego to ledwie wiąże budżet na serie.. :jezor: ...pewnie się myle i pewnie bardzo się oburzysz ale tak wskazuje praktyka !! za jakieś 2-3 tygodnie zapodam wiecej fotek bo jedyneczka wraca do warsztatu !!!!!!!! :food:



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pn sty 23, 2006 01:37

też jestem ciekaw jak to ma wyglądać


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Nowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: MK1 swap na 1.8 T

Post autor: Nowy » pn sty 23, 2006 15:44

krystianmk1 pisze:Witajcie moj pierwszy pos :grin: t...
Mam takie pytanie do Was jestem w trakcie budowania golfa MK1 z 1.8 T vag z seata leona,teraz pytanko jakie dobrac połosie,zaiweszenie, hamulce bo nie podchoodza z mk1...
Auto celuje na 400koni
Dzieki za wszelaki zdjecia,informacjie dotyczace swapu..
400 KM ? tzn. ze planujesz wsadzic 2 silniki tak ? jeden z przodu drugi z tylu? bo z jednego to ci tak duzo nie wyjdzie chyba ze na kartce papieru. :helm:



darioD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 27, 2005 23:19
Lokalizacja: małopolska

Post autor: darioD » sob lut 25, 2006 11:49

Dla wszystkich niedowiarków, którzy piszą o małej mocy z 1.8...
http://www.ame-racing.de/dragracer/gale ... 16VT.shtml
Nowy zastanów się zanim coś napiszesz...;-)
To jest zwykłe 1.8 16V KR, rozwiercone na 1.9...z bardzo wydajną turbiną, i jak widać nie jest to 400 koni na kartce...
Co do swapu 1.8 T, to faktycznie możesz mieć problemy z półosiami - podejrzewam że fabryczne nie wejdą i trzeba rzeźbić - a to w przypadku układu jezdnego jest mocno niewskazane... Ja u siebie miałem problemy ponieważ zastosowałem hamulce z G60, półosie wraz ze zwrotnicami oraz amorami z dwójki, no i miałem straszne problemy z trakcją.... i musiałem wrócić z powrotem do zwrotnic i amorów z jedynki...Problem rozwiązałem w ten sposób że kupiłem adaptery na hamulce
http://cgi.ebay.de/Bremsen-Adapter-KIT- ... otohosting
KrystianMkIZastanawiałbym się tylko na twoim miejscu do jakiego celu budujesz auto? bo jak do codziennej jazdy to 400 koni to trochę za dużo..;-) ja też celowałem na 350-400 koni ale pewnie skończy się na 250-300, bo później już nie da się tego prowadzić...;-) no chyba że budujesz auto na ćwiartkę...
Pozdro



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » sob lut 25, 2006 21:11

Co do swapu 1.8 T, to faktycznie możesz mieć problemy z półosiami - podejrzewam że fabryczne nie wejdą i trzeba rzeźbić - a to w przypadku układu jezdnego jest mocno niewskazane...

1. Pisałem że wejdą to wejdą i będą działały prawidłowo! :okej:
2. Rzeźbić też można tylko nie z partaczami tylko ludźmi którzy więdzą co to dobra robota, czują ją i jeszcze fajnie by było jakby mieli dużą praktyke i narzędzia ! :grin: tak wyrzeźbiłem półosie w jednym projekcie że...nie chwaląc się... :jezor: ..wrócił do sasiadów zza ODRY i przeszedł przeglad po zmianie silnika i otrzymał TUV !!!!!! :grin: :smoke: więc sie da !!! A jeżeli chodzi o warunki dopuszczenia do ruchu to Niemcy są dla mnie dalej wzorem...mówie o Niemcach....nie tych śniadych znad Morza Śródziemnego !!!!!!!! :bajer:



Awatar użytkownika
Nowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

...

Post autor: Nowy » sob lut 25, 2006 21:34

Nowy zastanów się zanim coś napiszesz...;-)

Ja wiem co pisze i nie musze nad tym zastanawiac.. naczytales sie opowiadan w interenecie i teraz szpanujesz linkami... taki tuning to i ja potrafie zrobic.
Poczytaj moze troche o wydajnosci silnikow 1.8T o materialach z jakich sa zbudowane i wtedy bedziesz wiedzial jaka jest bezpieczna max moc takiego silnika.

a kolega nie ma raczej silnika z "S-ki" badz z "TT-ki" tylko z tego co widze silnik z seata leona.

wiec liczenie na 400KM to sobie na kartce moze zrobic, gdyby to bylo takie proste to juz dawno wszystkie golfy by jezdzily z takimi silnikami o takiej mocy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości