Brak Iskry Golf III 2.0 16v ABF

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Brak Iskry Golf III 2.0 16v ABF

Post autor: siman20 » czw cze 24, 2010 22:57

Witam wszystkich..
A wiec tak mam taki problem z moim golfikiem mk3 2.0 16v ABF,
2 dni temu jeździłem nim sobie normalnie bez żadnych problemów. Odpalałem i gasiłem i wszytko okej praca idealnie równa silnika silnik moim zdaniem w idealnym stanie.
Podjechałem pod dom zaparkowalem jak zawsze i bylo wszystko okej.. wychodze po okolo 4h i tu zonk silnik kreci ale nie odpala wogole kompletna cisza nawet nie bylo próby zaskoczenia wiec mam tam jakies male doswadczenie w drobnych naprawach vw bo juz kiedys postawilem do życia golf mk2 1.8 16v PL. wiec posprawdzalem co mozliwe w miare mozliwosci i ustsalilem ze cewkomodul wiec kupilem nowy. bo niedawala cewka iskry nawet przy wlaczeniu zaplonu. wsadzilem nowa cewke patrze iskra jest no to mysle po problemie a tu dalej zonk tak jak bylo dalej cisza.. wiec mysle hall no to biegne po halla od tego PL-a hall 100% sprawny podlaczam wszystko dalej nic... no to wyczytalem ze jest jescze jeden na wale korbowym i tu moje pytania?
jak go sprawdzic bez podmianki? czy tak jak ten w aparacie? jak bd zwieral Środkowy do masy i puszczal to bd iskra?
czy to moze wina komputera?

pomóżcie koledzy bo mi już ręce opadają z tym złomem



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » czw cze 24, 2010 23:08

A sprawdzales przewod masy do popy paliwa? Moze poprostu przewod spadl i nie odpali....



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pt cze 25, 2010 06:45

czujnik halla


www.opolskiVAG.pl

diodas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 19:17
Lokalizacja: szczecin

Post autor: diodas » pt cze 25, 2010 08:44

kamien11985 pisze:czujnik halla
Raczej czujnik położenia wału, bez halla abf odpala tylko nie ma mocy...



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt cze 25, 2010 09:46

Możesz sprawdzić poprzez podłączenie miernika częstotliwości lub diodki LED do czujnika (jeżeli czujnik ma 3 piny). Podłączasz pod pin sygnałowy i pod zasilający (+ zasilania z tej samej wtyczki) - kręcisz rozrusznikiem - jak pulsuje, to jest ok.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » pt cze 25, 2010 15:51

sprawdz cewke zaplonowa, mialem podobny problem, nagle auto przestalo palic i nie bylo iskry, okazalo sie cewka padla, wypnij kostke z cewki i zobacz czy jest napiecie na kostce,jak jest a za cewka na kablach nie ma iskry to cewka do wymiany



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: siman20 » pt cze 25, 2010 20:12

tak napiecie na kostke idzie.. czujnik polozenia wału przed chwila wsadzilem nowy z firmy FAE za(150zl) cewkomodul tez juz mam nowy jakas tam podrobka (meyle).. napiecie na halla i polozenia walu mam

I jest tak iskra po wlaczeniu zaplonu "jedna idze" normalnie wzaleznosci od polozenia palca zaplonowgo na ktoras ze swiec. aleee podczas krecenia silnikiem niema zadnej iskry... i tu jest wlasnie problem.. niewiem gdzie juz dalej szukac? moze jakies przekazniki czy ja wiem? komputer by padl? brak mi juz pomysłow.. a jak komp to czy bez podmianki kompa da sie to sprawdzic..????



Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » pt cze 25, 2010 21:03

kolego a sparwidziłes mase czy jest ok topo 1 po 2 czujnik hala to nie bedzie bo jak kolega powyzej stwierdził i miał racje przy tym silniku by odpalił ale nie miał mocy sprawdż tez kable czy sa ok może kabel który idzie od cewki do kopułki jest walnięty a cewke wymieniłes wraz z modułem bo jeśli nie to może byc winny moduł


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: siman20 » sob cze 26, 2010 00:54

Lolo22 pisze:kolego a sparwidziłes mase czy jest ok topo 1 po 2 czujnik hala to nie bedzie bo jak kolega powyzej stwierdził i miał racje przy tym silniku by odpalił ale nie miał mocy sprawdż tez kable czy sa ok może kabel który idzie od cewki do kopułki jest walnięty a cewke wymieniłes wraz z modułem bo jeśli nie to może byc winny moduł

tak masa jest okej bo pierwsza iskra idze normalnie.. na swiecy jest i tak samo wzaleznosci jak jest palec rozdzielacza ustawiony idzie na kazda swiece iskra ale tylko kiedy wlaczam zaplon juz podczas krecenia silnikiem niema iskry.. co do czujnika halla to wiem ze on bez niego dziala ABF.. tylko pytanie co dalej bo czujnik polozenia walu tez juz wymienilem na nowy.. i nic dalej niema iskry...

teraz przed chwila zrobilem taki myk tzn wzielem aparat zaplonowy od mk2 1.8 16v PL i podlaczylem wszystkie wpinki tzn halla tylko ze ten hall w PL on nadaje iskre bo ma ta blaszke w srodku z nacieciami i daje inpulsy "masowe", i srodkowy kabel od tego halla podlaczylem bezposrednio do srodkowego tego cewkomodulu.. i w takim podlaczeniu iskra jest normalnie tylko ze to takie chyba troche lipne rozwiazanie problemu.. bo i tak niewiem czy zapali a pozatym z pominienciem komputera i bez uzycia czujnika polozenia walu.. niewiem czy jak by tak go odpalil czy by sie silnik nie *#cenzura#*.. dlatego nie odplalem



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » sob cze 26, 2010 08:38

a immo sprawdzales kolego ?



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: siman20 » ndz cze 27, 2010 14:30

wiec udalo mi sie wkoncu jako tako znalesc iskre tzn podlaczylem srodkowy kabel od czujnika polozenia walu do srodkowego kabla cewkomodulu i pojawila sie normala regularna iskra nawet silnik odpalil ale strasznie prykał.. ale dalej niewiem co jest przyczyna braku iskry przy normalnym prawidlowym podlaczeniu.. czy komputer moze jakis przekaznik nie przekazuje dalej.. kiedy rozlacze ten dodatkowy kalel silnik gasnie pozatym niepracuje normalnie.. nie przyspiesza masymalnie uzyskal 1400 obr/min moje podejrzenia sklaniaja sie na kumputer ale moze ktos z was mial podobny padek. i moze mi cos podpowiedziec moze o czym zapomnialem albo jest jeszcze jakas rzecz na droce sygnalowej z komputera do cewkomodulu.. kalbe dzisaj badalem miernikiem sygnalowym i maja przejscie.. chyba ze gdzies ktorys zwiera? albo jest jeszcze jakis bezpiecznik przekaznik? niem juz pomysłow



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz cze 27, 2010 14:40

Chyba jakiś problem z połączeniemi między sterownikiem a czujnikiem. Pisałeś, że mierzyłeś napięcie na czujniku - ile ono wynosiło?

Pyrka, dlatego, że w tym momencie jest zły kąt wyprzedzenia zapłonu - normalnie ECU go ustawia, a jak połączysz bezpośrednio to już takiej możliwości nie ma.



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: siman20 » ndz cze 27, 2010 17:24

wiec tak przy klemach mam napiecie 11.24V dodam ze akumulator to (roczna) centra futura 60Ah 600A mam tez do dyspozyciji nowego Boscha silver(S4) 54Ah 470A

i tak kalble do cewkomodulu crazowy i czarny (dwa skrajne) 11.11V
brazowy i zielonoczerwony srodkowy (sterujacy) 0.02V

Kable od czujnika plozenia walu brazowoniebieski i czerwono żółty 10.22V
i brazowoniebieski i zielono czarny(srodowy) 10.20V

Kable od czujnika halla w aparacie zapłonowym brazowobialy i czerwono czarny 10.15V
i brazowobialy i niebiesko zielony (Środkowy) 10.14V



i jeszcze mam takie pytania..
jesli to ECU to czy mozna go jakos naprawic czy trzeba nowy? lub ze szrotu?
a jesli tak to co oznaczaja nr tego ECU Tzn moj jest taki
SIMENS made in czech republic
5WP4 304 SME-F
================= 5 26/98
00JB000141
JB01403 0006

21 VW 71 037 906 024 BE

i co to wszytko znaczy czy to ma jakies wieksze znaczenie bo niemoge znalesc o pdobnych danych na nalepce z ECU, Golf jest w wersji XX jahre moze to tez ma jakies znaczenie bo czytalem kiedys ze niektore ABF-y mialy nawet w granicach 170-180ps (180ps to konstrukcyjnie tyle uzyskal ale zostal troche mechanicznie ograniczony tzn walkami i programem, ale czytalem ze nie wszytkie i ze po nr na ECU mozna rozpoznac ktore maja prawie orginalna konstrukcyja moc) dodam ze swoim golfem ibize cupre ABF z przebiegiem realnym 200 000km odstawialem moim golfikiem na dwie 3 dlugosci samochodu.. niewiem jaka jest prawda ale mysle ze ma to jakies znaczenie

mysle ze ma ktos zwas na ten temat wieksze pojecie odemnie i sie podzieli zemna ta wiedza... poszukuje tez ksiazki najlepiej w PDF do tego silnika jak by ktos mial?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz cze 27, 2010 21:49

siman20, jeżeli chodzi o czujnik położenia wału - powinieneś mieć między skrajnymi pinami min. 9V - czyli jest ok. Na przewodzie brązowo-niebieskim powinieneś mieć przejście do masy.

Natomiast czujnik położenia wałka rozrządu - pomiędzy dwoma skrajnymi przewodami ma być powyżej 10V, po podłączeniu diody LED między piny 2 i 3 (przewody niebiesko-zielony i czerwono-czarny) przy kręceniu rozrusznikiem dioda powinna mrugać.

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 21:53 ]
Sprawdź, czy masz przejście przewodów do ECU - czy jest ciągłość. Potem, czy połączenia do cewki zapłonowej są ok. Jeżeli tak, i jesteś pewien, że czujniki sprawne, to może być walnięte ECU.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości