Bardzo słabe hamulce!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Bardzo słabe hamulce!

Post autor: hepos » wt mar 30, 2010 09:48

Witam, mam mały problem z hamulcami u mnie w mk3.
Otóż bardzo słabo hamują. Żeby zaczęły hamować trzeba wcisnąć pół pedału a jak wcisne mocniej wcale nie jakoś szałowo hamują! Dodatkowo jak zwalniam , naciskam na hamulec to czuję lekkie bicie na pedale!
Patrzyłem na klocki, został może 2 mm .
Z tyłu ktoś założył hamulce tarczowe z golfa 2, i też jakoś szałowo nie hamują (widać to po tarczy) Ale wiadomo ważniejsze jest zrobić hamulce przód.

Pytanie mam takie : Czy wymienić klocki tylko i zobaczyć czy bedzie poprawa, czy co, zmieniać też tarcze , płyn ?



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » wt mar 30, 2010 09:59

hepos pisze:Czy wymienić klocki tylko i zobaczyć czy bedzie poprawa, czy co, zmieniać też tarcze , płyn ?
a tarcze jakiej są jeszcze grubości ? bo klocki to już czas zmieniać ;)
hepos pisze:Z tyłu ktoś założył hamulce tarczowe z golfa 2, i też jakoś szałowo nie hamują (widać to po tarczy)
tył zawsze słabiej hamuje... Hamulce są rozłożone tak że przód chyba hamuje 70% a tył tylko 30% czy jakoś tak...
Ostatnio zmieniony wt mar 30, 2010 09:59 przez Fox_00, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt mar 30, 2010 10:00

a płyn hamulcowy masz na dobrym poziomie?? pedał hamulca jest twardy?? sprawdź przewody hamulców może gdzieś masz wyciek i/albo układ jest zapowietrzony


Obrazek

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » wt mar 30, 2010 10:20

płyn jest na dobrym poziomie, sugerujesz ze moze wymiana klockow nie pomoc?



Awatar użytkownika
woytasss_81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: woytasss_81 » wt mar 30, 2010 10:56

Ja bym zaczął od wymiany klocków przód, jak piszesz że są juz cienkie, tarcze jak nie mają wrzerów i rantów to mozesz zostawic, ale jak są bicia przy hamowaniu to wymień. jak co to napisz do mnie na priv to postaram sie znaleźć coś markowego do Twojego wozu.
Ja bym od tego zaczął, płyn profilaktycznie mozna by wymienić.


SPRZEDAM NOWE CZĘŚCI SAMOCHODOWE MARKOWE, RÓŻNE MODELE, ZAPRASZAM, kontakt GG PW lub tel. 608-65-67-67

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt mar 30, 2010 11:39

Przed podjęciem decyzji o wymianie bądź pozostawieniu tarcz należy je zmierzyć. Jeśli osiągnęły minimalną grubość to wymiana. Należy sprawdzić również ich wygląd. Wżery, głębsze nierówności. Jeśli nie możesz zmienić tarcze. Wymiana klocków to raczej oczywistość. Dla wszystkiego wymienić płyn hamulcowy.



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » wt mar 30, 2010 13:06

A na jaki płyn mam wymienić?
Zwykły jakikolwiek DOT-4?

Ktoredy spuścić płyn



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt mar 30, 2010 13:35

Spuszczasz przez odpowietrzniki. Oczywiście najpierw odciągnij stary płyn ze zbiorniczka i zalej go nowym płynem hamulcowym. Potem przeźroczysty wężyk gumowy nałóż na odpowietrznik. Jedna osoba pompuje i trzyma nogę cały czas naciskając pedał hamulca. Ty popuszczasz odpowietrznik i kiedy koledze noga wpadnie do końca to zakręcasz. Kolega znów pompuje i tak do skutku aż poleci czysty płyn bez pęcherzyków powietrza. Oczywiście cały czas monitorujesz stan płynu i w razie czego dolewasz do zbiorniczka. Po odpowietrzeniu wszystkich kół sprawdzasz stan w zbiorniczku. Najwygodniej jest w kanale, ale można też po zdjęciu kół. Z każdym kołem należy tak zrobić, inaczej nie usuniesz starego płynu z przewodów a to właśnie jego wymiana jest najważniejsza.

Jeśli masz nowe klocki hamulcowe to napełniasz do poziomu MAX. Jeśli stare i zostało im z 2-3 mm to do min. Jeśli wymienisz klocki i cofniesz tłoczki to stan płynu się podniesie a jak byś miał max to wyleje się a płyn ma właściwości żrące i niszczy powłoki lakiernicze. Ewentualnie po wymianie klocków uzupełnisz płyn do max.

DOT-4 będzie jak najbardziej ok.
Ostatnio zmieniony wt mar 30, 2010 13:54 przez jhosef, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » śr mar 31, 2010 23:10

Zrobione - klocki wymienione, płyn wyssany ze zbiorniczka, niestety jeden odpowietrznik ma obrobiony trzon i nie idzie go odkręcić (poprzedni właściciel). Dlatego nie da sie dobrze odpowietrzyć i jak jade długo na hamulcu to pedał mi coraz bardziej wpada.
Za tydzien bede wyciągał ten zacisk i traktował go lampą i zmrażał . Może puści

Kolejne moje pytanie - mam z tyłu chyba hamulce od Golfa 2 (tarcze) Jak zwiększyć siłe hamowania na tyle ? Przy wdepniętym pedale hamulca mocno, dokręcając tylną felgę obrociłem kołem, więc chyba coś nie tak?



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » czw kwie 01, 2010 00:25

Można się pobawić korektorem siły hamowania, można nim trochę podregulować siłę hamowania na tyle. Skąd wiesz że hamulce z tyłu masz z mk2? Jeżeli masz mk3 GT to tam są seryjnie tarcze z tyłu.
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 00:28 przez matti_vw, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » czw kwie 01, 2010 08:57

Mam GT, no nie wiem jesli tam są tarcze to moze mam seryjne ;)

A jak to podregulować kolektorem?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw kwie 01, 2010 10:05

hepos, tu korektor siły hamowania miesza. Podniosłeś samochód i dałeś sygnał dla korektora, że oś wisi i ma zmniejszyć siłę hamowania. Nie wiem jak wygląda najniższy poziom hamowania przy uniesionej belce ale mimo wszystko coś powinno hamować. W domu mam wyjęty korektor to sprawdzę jak działa totalnie odpuszczony.



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » czw kwie 01, 2010 16:12

Szukam przyczyny tylko, że koła blokuje a auto jakoś strasznie się nie zatrzymuje z impetem :) No chyba że to kwestia indonezyjskich opon?



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » czw kwie 01, 2010 21:41

hepos pisze:Szukam przyczyny tylko, że koła blokuje a auto jakoś strasznie się nie zatrzymuje z impetem :) No chyba że to kwestia indonezyjskich opon?
No jeśli kółka się zatrzymują to nie zwiększysz siły hamowania.
Załóż dobre oponki i wtedy zobacz, bo te "indonezyjskie" mogą się słabo trzymać drogi :grin:


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości