plyn

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

plyn

Post autor: lazioforever » ndz mar 21, 2010 19:02

witam!!!
mam taki problem..
Otoz dzisiaj zauwazylem ze nie mam plynu wspomagania kierownicy!!
Podnioslem przod i zobaczylem ze mam wyciek po prawej stronie!!
Strasznie cieknie "jak skrecam to taka piana i kapie"..
NIe wiem co robic jaka czesc wymienic co to moze byc????
Kolega mi podpowiadal ze to maglownica??
Bardzo prosze o pomoc!!!
Dziekuje!!!



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz mar 21, 2010 19:09

Po pierwsze nie jeździj bez płynu, ponieważ możesz uszkodzic pompę wspomagania. Auto trzeba wstawic na kanał i sprawdzić dokładnie z którego miejsca jest wyciek. Sprawdź to i napisz skąd.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 21, 2010 19:13

plyn
zapodaj fotkę miejsca wycieku
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 19:28 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » ndz mar 21, 2010 23:38

dziejo pisze:
plyn
zapodaj fotkę miejsca wycieku
oto to miejsce Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 23:39 przez lazioforever, łącznie zmieniany 1 raz.



grizzly83

Post autor: grizzly83 » ndz mar 21, 2010 23:54

moim zdaniem leci z uszczelnienia w maglownicy ( przekladnia kierownicza )
p.s nie jezdzij bez plynu !!!!!!!! jesli skrecisz kolami i pojedziesz kawalek i bedzie za tobą slad wycieku to dolej i dojedź do serwisu !!!!!!!!! aby oszczedzic pompę od wspomagania ... , jak uzupelnisz plyn tzw do automatyki vel wspomagania to staraj sie nei skrecac kolami ma MAX gdyz pompa dostanie wtedy mocno jesli wejdzie na tzw. graniczne wychylenia ...

zobaczylem wyciek zdjecia .... na 100% to maglownica ,

CENY :
ASO 3500zł
FOTA LUB INTERCARS 2500zł + musisz oddac starą im w rozliczeniu , oni ją zregenerują i sprzedadzą innemu :) , ty za 2500 kupisz po regeneracji
INTERNET od 1000zł - do 1500zł znajdziesz wiec do bym polecał ...dodam , że kupisz na necie nowke !!! Dodatkowow starą wykrecisz i sprzedaz na necie jako "do regeneracji" za 350-600zł !!! i wyjdziesz na swoje :okej:
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 00:02 przez grizzly83, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Post autor: pilkozak » pn mar 22, 2010 00:01

stonefree pisze:Po pierwsze nie jeździj bez płynu
to bardzo wazne!! kup ze 2litry dolej na maksa i dojedz do najblizszego warsztatu, sprawdzaj stan po drodze i dolewaj jak trzeba. z fotek ciezko okreslic, widac ze tylko skapuje skads z gory


Obrazek

grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn mar 22, 2010 00:04

pilkozak pisze:
stonefree pisze:Po pierwsze nie jeździj bez płynu
to bardzo wazne!! kup ze 2litry dolej na maksa i dojedz do najblizszego warsztatu, sprawdzaj stan po drodze i dolewaj jak trzeba. z fotek ciezko okreslic, widac ze tylko skapuje skads z gory
pilkozak , "skapuje skads z gory " ???? widac golym okiem ze leci z przekladni , poza tym z gory poleci ci plyn chlodniczy jesli wali z pompy wspomagania :) , a gdyby lecialo z pompy od wspomagania to nie w tym miejscu bylby zaciek ...

p.s wystarczy ci jedna banka 1l zalezy jeszcze ile km musisz przejeciac do warsztatu , ale pamietaj jesli bedziesz mocno skrecal kolami to plyn poleci jak z kranu a jesli bedziesz staral sie delikatne skrety wykonywac to mniej wycieknie
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 00:08 przez grizzly83, łącznie zmieniany 2 razy.



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » pn mar 22, 2010 00:07

grizzly83 pisze:
pilkozak pisze:
stonefree pisze:Po pierwsze nie jeździj bez płynu
to bardzo wazne!! kup ze 2litry dolej na maksa i dojedz do najblizszego warsztatu, sprawdzaj stan po drodze i dolewaj jak trzeba. z fotek ciezko okreslic, widac ze tylko skapuje skads z gory
pilkozak , "skapuje skads z gory " ???? widac golym okiem ze leci z przekladni , poza tym z gory nie poleci ci plyn chlodniczy :) , a gdyby lecialo z pompy od wspomagania to nie w tym miejscu bylby zaciek ...

p.s wystarczy ci jedna banka 1l zalezy jeszcze ile km musisz przejeciac do warsztatu , ale pamietaj jesli bedziesz mocno skrecal kolami to plyn poleci jak z kranu a jesli bedziesz staral sie delikatne skrety wykonywac to mniej wycieknie
a wiec maglownica?????



Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Post autor: pilkozak » pn mar 22, 2010 00:08

tak i ja obejrzalem dokladniej fotki, maglownica do regeneracji....


Obrazek

grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn mar 22, 2010 00:13

MAGLOWNICA 100%
Dwie opcje mi się nasuwają :
- albo regeneracja
- albo zakupic nową



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » pn mar 22, 2010 00:15

grizzly83 pisze:MAGLOWNICA 100%
Dwie opcje mi się nasuwają :
- albo regeneracja
- albo zakupic nową
dziekuje za odpowiedzi!!!
a jaki jest koszt takiej maglownicy i jej wymiany w Polsce???
Bo tutaj we wloszech to... :grrr: :crazy:
A czy da rade samemu ja wymienic bez pomocy warsztatu???i "wloskiego mechanika"??
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 00:17 przez lazioforever, łącznie zmieniany 1 raz.



grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn mar 22, 2010 01:34

lazioforever pisze:
grizzly83 pisze:MAGLOWNICA 100%
Dwie opcje mi się nasuwają :
- albo regeneracja
- albo zakupic nową
dziekuje za odpowiedzi!!!
a jaki jest koszt takiej maglownicy i jej wymiany w Polsce???
Bo tutaj we wloszech to... :grrr: :crazy:
A czy da rade samemu ja wymienic bez pomocy warsztatu???i "wloskiego mechanika"??

napisałem wyżej o kosztach maglownicy ....



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » pn mar 22, 2010 13:10

lazioforever pisze: A czy da rade samemu ja wymienic bez pomocy warsztatu???i "wloskiego mechanika"??
Jak masz jako takie pojęcie o kręceniu kluczami :) i nie masz dwóch lewych rąk to spokojnie dasz radę sam. Najpierw rozłączasz krzyżak kolumny od maglownicy (za plastikową osłoną pod pedałami - klucz 13), potem trzeba podnieść przód auta i solidnie podeprzeć, potem odkręcić poduszkę od kołyski i skrzyni biegów, potem odkręcić cztery śruby trzymające kołyskę - klucz 21. Kołyska się obniży i zawiśnie na amortyzatorach, dalej to już łatwizna bo wszystko na wierzchu, jedyne co to trzeba się trochę nagimnastykować żeby wyciągnąć maglownicę. Mi demontaż i montaż zajął jakieś 4godz. Teraz prawdopodobnie bym to szybciej zrobił.



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » pn mar 22, 2010 16:08

Radion pisze:
lazioforever pisze: A czy da rade samemu ja wymienic bez pomocy warsztatu???i "wloskiego mechanika"??
Jak masz jako takie pojęcie o kręceniu kluczami :) i nie masz dwóch lewych rąk to spokojnie dasz radę sam. Najpierw rozłączasz krzyżak kolumny od maglownicy (za plastikową osłoną pod pedałami - klucz 13), potem trzeba podnieść przód auta i solidnie podeprzeć, potem odkręcić poduszkę od kołyski i skrzyni biegów, potem odkręcić cztery śruby trzymające kołyskę - klucz 21. Kołyska się obniży i zawiśnie na amortyzatorach, dalej to już łatwizna bo wszystko na wierzchu, jedyne co to trzeba się trochę nagimnastykować żeby wyciągnąć maglownicę. Mi demontaż i montaż zajął jakieś 4godz. Teraz prawdopodobnie bym to szybciej zrobił.
a wiec myslisz ze dam rade ja i moj kolega w sobote wymienic maglownice jak to sie mowi
"na podworku???"
a oto moj zakup Obrazek

za maglownice zaplacilem 150 euro uzywana ale originalna i jakas taka sucha to chyba dobrze???
A za zamontowanie machanik chce nastepne 150 euro
razem 300 euro plus zbieznosc 30 euro
Poradzcie czy naprawde da sie wymienic ta maglownice samemu???
a jak tak to bym prosil o opis krok po kroku...
dziekuje!!! Obrazek

[ Dodano: 22 Mar 2010 20:25 ]
Radion, bys mi tobardziej opisal ta wimiane krok po kroku bo jak juz sie zacznie rozkrecanie to nie bedzie odwrotu
dzieki

[ Dodano: 24 Mar 2010 20:49 ]
Dziekuje za odpowiedzi!!!
Ale czy ktos by mogl mi opisac dokladniej jak wymienic ta maglownice na podworka ja i moj kolega podejmiemy sie tego w sobote takze czasu malo a ja czekam na jakies porady a po zakonczonej pracy dam znac jak poszlo!!Bardzo mi na tym zalezy!!!!!!!
Dzieki
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 16:13 przez lazioforever, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 68 gości