Co sie dzieje dziwna sprawa z podswietleniem....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bunkone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 24, 2005 04:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Co sie dzieje dziwna sprawa z podswietleniem....

Post autor: bunkone » pn gru 26, 2005 23:48

Mam pytanko czy ktoś może sie orientuje co może być przyczyną następującej dolegliwości w samochodzie mojego taty.
1. Jak sie zapala światła przełącznikiem, to sie zapalają światła zewnętrzne i w środku również sie podświetlają zegary i wszystkie przełączniki, ale za jakiś czas ...
2. Światła na zewnątrz dalej sie palą ale w środku następuje ciemność <zegary tracą podświetlenie i wszystkie przełączniki od ogrzewania itp. się już nie podświetlają>
Wydaje mi się że coś nie łączy ale w końcu na początku jest wszystko wporzątku, a dopiero po chwili jakiejś mimo że nic nie jest dotykane oświetlenie gaśnie...
Może ktoś sie spotkał z podobnym problemem.
Proszę o wasze przypuszczenia.
Dzięki
Ostatnio zmieniony pt paź 17, 2008 15:38 przez bunkone, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » wt gru 27, 2005 01:38

Heh mam podobnie tylko u mnie nie gasna wylaczniki a same zegary. jak walne lajtowo w deske rozdzielcza to sie zapala. Dobrze ze poruszyles team bo sam jakos nie mailem czasu napisac. Bede wdzieczny za pomoc



Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » wt gru 27, 2005 11:09

Sprawdź układ regulacji jasności podświetlania


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

bunkone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 24, 2005 04:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bunkone » śr gru 28, 2005 00:52

marekos pisze:Sprawdź układ regulacji jasności podświetlania
A co masz dokładnie na myśli?
Bo regulacja podświetlania u mnie działa <przynajmniej przez ten moment gdy podświetlają się zegary i inne rzeczy>



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » śr gru 28, 2005 01:20

4maly pisze:Heh mam podobnie tylko u mnie nie gasna wylaczniki a same zegary. jak walne lajtowo w deske rozdzielcza to sie zapala. Dobrze ze poruszyles team bo sam jakos nie mailem czasu napisac. Bede wdzieczny za pomoc
W Twoim przypadku wystarczy wyciagnąć licznik i styłu licznika są dwie żarówki lub diody które podświetlają zegary, tam siętraci styk, więc najlepiej złapać za tą żarówkę i pokręcić delikatnie w lewo i w prawo jednocześnie ją dociskając. Miałem ten problem w swoim VW polo, też musiałem uderzyć żeby zadziałało :D pozdro

[ Dodano: Sro Gru 28, 2005 00:24 ]
bunkone pisze:Mam pytanko czy ktoś może sie orientuje co może być przyczyną następującej dolegliwości w samochodzie mojego taty.
1. Jak sie zapala światła przełącznikiem, to sie zapalają światła zewnętrzne i w środku również sie podświetlają zegary i wszystkie przełączniki, ale za jakiś czas ...
2. Światła na zewnątrz dalej sie palą ale w środku następuje ciemność <zegary tracą podświetlenie i wszystkie przełączniki od ogrzewania itp. się już nie podświetlają>
Wydaje mi się że coś nie łączy ale w końcu na początku jest wszystko wporzątku, a dopiero po chwili jakiejś mimo że nic nie jest dotykane oświetlenie gaśnie...
Może ktoś sie spotkał z podobnym problemem.
Proszę o wasze przypuszczenia.
Dzięki
Coś mi się wydaje że któryś przewód jest luźny na włączniku świateł, najlepiej wyciagnąć wyłącznik, przeczyścić styki, nasmarować wazeliną techniczną a we wtyczce posprawdzać czy styki nie są zabardzo odgięte...



bunkone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 24, 2005 04:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bunkone » śr gru 28, 2005 02:43

Ok posprawdzam, odezwe sie jak cosik pomoże przeczyszczenie styków.
Dzieki



jarek44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 12:24
Lokalizacja: jędrzejów

Post autor: jarek44 » pt sty 06, 2006 09:04

zależy jaki to przełacznik swiateł.u mnie nie łączyło w środku w przełaczniku,są tam dwa
komplety zestyków ruchomych które załączają światła pozycyjne i mijania a obok jest
regulacja podświetlania tablicy.prawdopodobnie niema przejścia na zestykach świateł
pozycyjnych.


nowicjusz

rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » pt sty 06, 2006 09:30

Witam kolega MAREKOS ma racje trzeba sprawdziz regulator jasnosci podswietlenia ale przy wyjmowaniu nalezy zachowac ostroznisc poniewaz sam przełącznik jest troche skomplikowany i mozna przez nieuwage narobic sobie więcej szkód niz bylo.
Nie chce krakać ale nie wygląda mi to na brak połączenia na stykach przewodów a raczej sam potencjometr a problem jest taki ze w potencjometrze jest taka delikatna i cieniutka blaszka i ona czasami sie zabrudzi lub straci z jakiejs przyczyny sprezystosc co idzie za tym ze przestaje dotykac do sciezki.
Nie zalecam rozbierania potencjometru a czasami wystarszy lekkie docisnięcie blaszki do sciezki lub niewielką ilość WD40 przez jakąś dostępną szczelinke w potencjometrze.
powinno zadzialać.


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

bunkone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 24, 2005 04:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bunkone » ndz sty 08, 2006 14:46

Nadal ta sama dolegliwość.
zapale światła i wszystko się świeci, ale po jakiejś chwili gaśnie całe podświetlenie zegarów i przełączników np ogrzewania itp. Dodam że światła dalej się świecą i nie ma to zgaśnięcie zegarów żadnego wpływu na światła zewnętrzne.

Jak sie wkurze i przełącznikiem zgasze światła i znowu zapale , na chwile podświetlą się zegary i po chwili, a czasami sekundzie znowu nastaje ciemność.
I tak w kółko.

Ale zgaszenie świateł zewnętrznych i czynność ich ponownego zapalenia zawsze uruchomi podświetlenie zegarów. Czasami na sekunde czasami na minute, ale później znowu trzeba tą czynność powtórzyć.

Jak macie jakieś ciekawe pomysły co to może być piszcie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 08, 2006 15:11

Nic mi nie przychodzi do głowy inego jak to, że element regulacji podświetlenia we włączniku po nagrzaniu przestaje łączyć, dokładnie nie kapuje ale może coś tam termicznie sie rozszerza i w tym momencie styk traci, boże ta blaszka stykowa. Trza by to rozebrać, obejrzeć i przeczyścić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » ndz sty 08, 2006 15:56

jeśli jest tak że ponownie włączysz i na chwilkę jest dobrze to będzie to na 100% wina włącznika, zrób tak jak Ci koledzy radzą, rozbierz wyłąćznik, przeczyśc każdy styk, nasmaruj wazeliną techniczną i złóż, tylko musisz ostrożnie to robić, bo ten wyłacznik jest skompikowany, sprubój też wyczyścić styki z tyłu za wyłącnzikiem (te które podłaczasz do wtyczki) Albo przyjedź do żor to Ci pomogę :P



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » sob mar 25, 2006 00:40

::) nie danow kupilem golfa mk3 i mam identycnzy problem jutro zabieram sie za rozbieranie przelacznika :) pewnie go zepsuje i bede musial kupic nowy za 100 zl :)<lol2>



valdizet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 22, 2006 20:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: valdizet » pt lip 07, 2006 08:18

Ten sam problem jest u mnie - widac nie jest to taka rzadka przypadłość :)
Przynajmniej wiem co robić.

Pozdrawiam!



maziagh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 12:47
Lokalizacja: niemcy
Kontakt:

GOLF 4 - ZEGARY - Problem

Post autor: maziagh » ndz lip 09, 2006 23:00

A ktos cos wiec na ten temat: u mnie nie ma wogole podswietoanie co sie dzieje :(((((( zniko :(((( PLEASE


mazi

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości