Dodatki czyszczace do ON lub PB - warto?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » pt cze 25, 2010 11:06

jak już chcecie lać takie diesel system cleanery proponuję chemię MOTUL lub VALVOLINE. Dlaczego? Sprawdzone środki renomowanych producentów, sam stosuje w zmodzonym TDI PD Valvoline max life diesel system cleaner i nie narzekam, wszystko jest ok :) w przyszłym tygodniu wyjazd nad morze mnie czeka i na cały baczek wleję w/w. specyfik :D

ważna sprawa, środek nie może za długo być w baku, najlepiej udać się gdzieś w trasę, ciągła praca, lekko przebutować, na pewno cos to da



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » sob cze 26, 2010 18:16

czarnybrat pisze:itam

mam pytanie odnośnie paliwa na stacjach BP
czym się różni ON od ON ultimate?
mam golf mk2 TD i podobno (tak słyszałem) że raz na 1000km zatankuje ON Ultimate(lub lepszą ropę) będzie dobre dla silnika. nie wiem czy to mit czy prawda ale chciałbym znać waszą opinię.
niestety lub stety mogę tylko na tej stacji tankować.
poprzedni td miał testowane rózne paliwo orlen lotos shell bp czy jest róznica tak oczywiscie mówimy o lepszym paliwku ON i jak na moje to shell i BP wyszły najlepiej tzn vmax i przyspieszenie potem orlen i lotos
pojezdzij dwa zbiorniki na ultimate potem przejdz na zwykły sam sie przekonasz :bigok:



Awatar użytkownika
ak29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 13, 2010 14:11
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ak29 » wt lip 13, 2010 19:04

kiedyś miałem mietka 24 d i gdy miał problem odpalić przy minus 22 to na 60 litrów on dolałem mu 1 litr pb i problem się rozwiązał zobaczymyjak będzie z vw ale benzyna pomorze w odparopwaniu cząsteczek wody i paliwko niebędzie takie gęste a do benzyny najlepszy denaturat ale to tylko wtedy jak paliwo przymarza ilość gdzieś 1 litr na 70 litrów pb lecz z dyktą łatwo przesadzic i w przypadku pełnego wtrysku można je zabardzo przysuszyć :chytry:


diesel kopci diesel czadzi diesel nigdy cię nie zdradzi:)

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » wt lip 13, 2010 21:09

ak29, ma takie akcje jakie opisujesz jest najlepszy depresator szwedzkiej firmy SKYDD :D



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt lip 13, 2010 21:11

pelton pisze:ak29, ma takie akcje jakie opisujesz jest najlepszy depresator szwedzkiej firmy SKYDD :D
Jest kilka takich depresatorów i wcale nie gorszych od SKYDA - reklama swoje robi. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
ak29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 13, 2010 14:11
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ak29 » śr lip 14, 2010 11:43

oldstaszek pisze:
pelton pisze:ak29, ma takie akcje jakie opisujesz jest najlepszy depresator szwedzkiej firmy SKYDD :D
Jest kilka takich depresatorów i wcale nie gorszych od SKYDA - reklama swoje robi. :pub:
a to nawet niewiedziałem że są takie środki


diesel kopci diesel czadzi diesel nigdy cię nie zdradzi:)

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr lip 14, 2010 11:47

a to nawet niewiedziałem że są takie środki
oczywiście sens lania tylko w okresie zimowym, ja lałem najpierw depresator s shella a później skyda i byłem bardzo zadowolony, jedyna uwaga to jak już będziesz lał go to najlepiej aby miał temperaturę pokojową :) proporcje bodajże pięćdziesiątka na cały bak ropki :) najpierw depresator a później ropa, ładnie się zmiesza



Awatar użytkownika
art29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pt paź 31, 2008 01:22
Lokalizacja: Bytom
Auto: KochanyTDI 1.9 , DuzyTDI XDRIVE,I Cupra Formentorrrrrr.
Kontakt:

Post autor: art29 » sob lip 24, 2010 01:06

No to ja powiem tak ...G olfinek nawet przy - 22 i więcej odpalił ,zakręcił i cyk nawet benzyniaki TOYOTYmiały problem . 0d 4 lat tankuje na BP i od 2 lat tylko ultimate ON BP do golfera leję i powiem tak stoii na placu a bucha bez problemu .A myślę ze nie warto wlewać dodatków do paliw ,przecież to tylko napędza sprzedaż (moje zdanie )


Obrazek

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Re:

Post autor: Przemo440 » pt lip 30, 2010 19:21

demoniszcze pisze:A jak działają dodatki tupu STP na pompowtryski? nie ma przeciwwskazań?
to nie wiem ale ja do swojego leje produkt firmy stanadyne, http://www.jrmotors.pl/stanadyne/78-dod ... ce-formula" onclick="window.open(this.href);return false;
podnosi liczbę cetanową on



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości