Dodatki czyszczace do ON lub PB - warto?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz lut 14, 2010 11:26

golfik234 pisze:Heja mam pytanko:D jaki dodatek wlac najlepiej do paliwa

Pozdrawiam :helm:
Jakie paliwo.
Jaki masz cel zastosowania dodatku do paliwa - co chcesz tym osiągać?
:pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

golfik234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 10:43
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: golfik234 » ndz lut 14, 2010 14:39

sorka wlasnie nie napisalem :P chodzi o dodatek do benzyny zeby wode wytracic z baku,a jeszcze jedno bo niedawno juz wlalem butelke do czyszczenia wtryskow itd co ile to sie wlewa z paliwem??

Pozdrawiam :helm: :satan:


KROPEK

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lut 17, 2010 23:24

golfik234 pisze:sorka wlasnie nie napisalem :P chodzi o dodatek do benzyny zeby wode wytracic z baku,a jeszcze jedno bo niedawno juz wlalem butelke do czyszczenia wtryskow itd co ile to sie wlewa z paliwem??

Pozdrawiam :helm: :satan:
Na wodę - wyżej dałem fotkę tego co stosuję.
Wlałeś butelkę do czyszczenia wtrysków...na butelce zapewne była informacja "na ile litrów i co jaki przebieg". Trudno zgadywać gdy na rynku jest parę dziesiątków preparatów różnych firm i o różnych zaleceniach... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Robcik1916
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 18:52
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Robcik1916 » śr lut 24, 2010 21:32

witam wszystkich i mam takie pytanko czy jest coś takiego co likwiduje parafine w ropie,rope mam w plastikowych bańkach ?



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » śr lut 24, 2010 23:53

_Peeter pisze:
kisielek pisze:
_Peeter pisze:A mój sposób na to aby paliwo mi nie zamarzało (mówię o benzynie) nie dopuszczać, aby stan paliwa spadł poniżej połowy baku. Mam to przetestowane na własnym przykładzie i na prawdę działa, nie trzeba dolewać żadnych uszlachetniaczy do benzynki.
paliwo benzyna nie zamarza
Oczywiście gdyby była benzyna bez wody, ale na naszych stacjach nie kupuje się najlepszej jakości paliw.

Więc jak masz mało paliwa w baku to woda, która w nim jest zamarza i są problemy z odpaleniem. Na własnym przykładzie to przetestowałem.

Niektórzy dolewają denaturat aby paliwo im nie zamarzło, ja zalewam bak do pełna i pilnuje aby nie spadło poniżej połowy.
Tankuje wyłącznie na Statoil i czasem na Neste i raz "na 100 lat" na Orlenie i Jetcie, niekiedy w baku były drobiny paliwa, dosłownie, prawie kreska nie podskoczyła po odpaleniu (dopiero od roku przezstałem jeździć do całkowitego wyczerpania), samochód cały czas na dworzu stoi i nigdy nie zamarzła mi benzyna. W tym roku był najzimniejszy dzień od czasu jak miałem samochód, stał przez kilka dni niejeżdzony na dworze, przynajmniej najzimniejszy dotychczas po wyczuciu samochodu, skrzynia działała ciężko- najciężej ze wszystkich czasów, po raz pierwszy usłyszałem "dzwięk odkurzacza" przy rozruchu, chyba alternator to zrobił, ale samochód odpalił (aku stał w domu oczywiscie przez noc), benzyna nie zamarzła, a baku była 1/3.
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2010 23:55 przez henio8, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
maler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 20:50
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: maler » czw mar 25, 2010 01:06

Też mnie zainteresował temat paliwa. Otóż posiadam autko z silnikiem SDI, i jakiś czas temu słyszałem że do tego silnika nie należy lać paliwa typu Verva, V-power itp. gdyż jest za suche. To prawda czy raczej ten rodzaj lepszego paliwa nie będzie miał negatywnego wpływu na silnik??



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw kwie 01, 2010 18:33

maler pisze:Też mnie zainteresował temat paliwa. Otóż posiadam autko z silnikiem SDI, i jakiś czas temu słyszałem że do tego silnika nie należy lać paliwa typu Verva, V-power itp. gdyż jest za suche. To prawda czy raczej ten rodzaj lepszego paliwa nie będzie miał negatywnego wpływu na silnik??
Nie wydaje mi się aby był jakiś negatywny wpływ.
Jeżeli masz jakieś obawy to zawsze możesz dodać do paliwa odpowiedni środek poprawiający niektóre parametry paliwa.Mam nawet takie w swojej ofercie - jak w linku. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Blablus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 03, 2010 21:56
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Blablus » pt kwie 02, 2010 18:57

Dzisiaj wlalem STP do czyszczenia wtryskow(250ml) na 55litrow ON, i zastanawiam sie czy to nie za duzo paliwka czy nie lepiej było by wlac na mniejsza ilosc i lepiej by to zdalo egzamin. Czytalem gdzies ze lepiej to wlac na 20-30litro chociarz na ulotce pisze 50-60litrow.

Kupic kolejny i dolac??:)


BYLO: Vw Golf IV AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=315723
JEST: Audi A3 8P BKD Coupe + Compsport = 170KM+ :)

henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » czw kwie 08, 2010 14:38

Blablus przecież napisane jest 50 do 60 litrów paliwa. Więc 55 jest w sam raz. Ja bym nie lał na mniej paliwa, może wtedy zaszkodzić.
Ja wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy do benzyny. I muszę powiedzieć, że to jakoś napewno działa. Cudów może nie ma, ale auto stało się bardziej dynamiczne i lepiej reaguje na pedał gazu. Napewno warto chodź raz na kilka lat to wlać.
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 14:40 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

simof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: simof » sob kwie 17, 2010 09:55

Dokładnie mi pomogło przy wtryskach a przy okazji i krokowy się przeczyścił ;)



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Axel_1 » pt kwie 30, 2010 09:46

STP dla traktora tez polecam


ekodriving 4.5

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob cze 05, 2010 23:23

Witam

mam pytanie odnośnie paliwa na stacjach BP
czym się różni ON od ON ultimate?
mam golf mk2 TD i podobno (tak słyszałem) że raz na 1000km zatankuje ON Ultimate(lub lepszą ropę) będzie dobre dla silnika. nie wiem czy to mit czy prawda ale chciałbym znać waszą opinię.
niestety lub stety mogę tylko na tej stacji tankować.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
demoniszcze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 17, 2010 20:36
Lokalizacja: Toruń
Auto: MK7 1.6TDI

Post autor: demoniszcze » pn cze 14, 2010 09:34

A jak działają dodatki tupu STP na pompowtryski? nie ma przeciwwskazań?
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 12:02 przez demoniszcze, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
paku69
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 02:03
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: paku69 » pt cze 25, 2010 10:59

Podbijam pytanie kolegi.


Jest MK III GTI 2e :)
Jest MK IV Highline AJM :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości