Sprzęgło do MK2 1,6 lub swap NA 1,8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tajgerski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt sie 12, 2008 06:37
Lokalizacja: KrakóVW

Sprzęgło do MK2 1,6 lub swap NA 1,8

Post autor: tajgerski » sob sie 29, 2009 12:56

Witam.

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z wymianą sprzęgła.

Mechanik mi powiedział, że za 250 Sachs będzie OK do mojego 1,6 Golfika.

Zastanawiam się czy szukać używki - chyba nie bardzo. Planuję też Swap na 1,8 sam silnik i nie wiem czy sprzęgło do 1,6 potem wytrzyma. Chyba ze są takie same...
Używane może się chyba okazać szmelcem po miesiącu..
Kupić i założyć nowe ?? Podejdzie potem pod automat ??

Widzę to tak - Golf Szary 1,6 ma dostać 1,8 po automacie, ale na TĄ skrzynię 5biegów manualną. Tu sprzęgło jest słabe i zaczyna ślizgać się, więc nie ominie kupno nowego sprzęgła.
Drugie auto jakiekolwiek ma dostać ten 1,6 silnik i automat... Potem się zobaczy co z budą itd..
Dalej: Czy sprzęgła spod automatu i manuala są pasowne ?? Skrzynia wiem już, że się różni i to sporo. Ale skoro rozrusznik jest w innym miejscu to czy taka sama tarcza na kole dwumasowym ??

W ogóle to jest na forum ktoś z wiedzą jaki silnik najlepiej trafić ??
Wiem, że najlepiej znaleźć automat w 1,8, bo nie będzie kręcony i bez gazu to jak dostanie teraz lpg to go nie wysuszy szybko...

Jaki ma mieć symbol KR FR ... ???

Najprościej też chyba kupić całe auto na chodzi - żeby widzieć i czuć jak jeździ a potem wywalić silniki z obu i tylko przestawić budy na wyciągnięte silniki ??

Wiadomo - na wierzchu łatwiej sprawdzić rozrząd, wymienić oleje skrzyni i silnika i całą resztę sprawdzić...

Powiedzcie czy jest to wykonalne gdy mam tylko garaż i chęci?? Jakiś mały dźwig by się znalazł :)

Powiedzcie jak to pochytać i objąć umysłem... :O



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob sie 29, 2009 13:21

strasznie dużo rzeczy w jednym temacie...

sprzęgło w autmacie to zupełnie co innego jak w manualu... Do tego użyj googla...
Wszystko pasuje Plug'n'Play jak przekładasz motorki. Sprzęgło odkrecasz całe i odkręcasz koło zamachowe z wału z silnika w którym był manual. potem odkręcasz z automatu wszystko od wału silnika i w to miejsce zakładasz koło zamachowe z manuala tarcze razem z dociskiem... pasuje na 100%

PIsząc że planujesz Swapa nie wiemy po co go chcesz robić i jakiego silnika szukać...
Jak ma być mocny to szukaj KR,PL,PB i całą reszte która wchodziła do "dwójek" GTI. A zwyczajne 1,8 90 konne to silnik RP na monowtrysku.

jak masz chęci garaż cierpliwość i potrafisz się odnaleźć w mechanice myślę że możesz spróbować, ale przydałby Ci się ktoś kto już robił podobne rzeczy...

[ Dodano: 29-08-09, 13:23 ]
a jeśli chodzi o sprawę ślizgania się sprzęgła to jeśli masz do wymiany samą tarcze to spokojnie znajdziesz sprzęgło renomowane do 150PLN...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
tajgerski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt sie 12, 2008 06:37
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: tajgerski » sob sie 29, 2009 15:01

-=ren=-,
Dzięki za wyjaśnienia.

Swap chce zrobić, bo mało mocy ma ta 1,6 ka :(

Dlatego zapytałem o dobra 1,8 kę. Wiem jak jeździ się 1,8 na full wtrysku starszym od mojego...

Czyli jeśli kupię coś w dobrym stanie z automatem to dam rade zrobić przekładkę ??
Może rzeczywiście lepiej u mechanika. Olej wymienię i rozrusznik, ale takie zabawy chyba zbyt skomplikowane już są... Nie chce mieszkać w garażu tydzień lub dłużej...



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob sie 29, 2009 20:08

jaK MASZ chęci to dawaj na KR... am 139 koni w golfie MK2... zależy wszysto od tego jakie masz fundusze... RP na jednopunkcie ma tylko 90 koni i mały moment obrotowy, więc jqk się bawić to się bawić...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 113 gości