Remont skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Remont skrzyni biegow

Post autor: wiewioreqezg » czw lip 02, 2009 19:22

Szybkie pytanko ile moze kosztowca remont skrzyni biegów??



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » czw lip 02, 2009 19:25

powiem ci tyle ze bardzo duzo,moze przekroczyc a raczej napewno 1000zł ja osobiscie nie wzialbym za robocizne mniej jak 500zł bo to kupe bebechow ma i w cholere roboty

[ Dodano: 02 Lip 2009 19:26 ]
rozgladaj sie lepiej za uzywka jak cos,ale taka pewna najlepiej ze sprowadzonego auta na czesci z ksiazka serwisowa



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pt lip 03, 2009 11:11

Robiłem u siebie remoncik, i żałuje - rozsypała się pół roku później. Zależy co masz w niej walnięte. Jeżeli skrzynia jest w dobrym stanie - synchronizatory, układ różnicowy, nie za duży przebieg i wiesz, cop trzeba wymienić i części nie są drogie - to można sie za to wziąść. Jak weźmiesz używke, nigdy nie będziesz wiedział do końca co to jest i ile pojeździ. Co do regenerowanych - mam mieszane uczucia. Jeżeli masz tylko łożyska do wymiany, to ok. Ale części do skrzyń to tylko w ASO kupisz, i z reguły za chore pieniądze..
Może napisz co się dzieje



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lip 03, 2009 11:21

Może napisz jeszcze przy jakim silniku ta skrzynia i co się z nią dzieje, że chcesz remontować.



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » pt lip 03, 2009 15:11

Niepowiedziałem ze chce juz teraz remonowc bo niejest z nia tak źle. Poprostu trudniej wchodza mi niektore biegi np czasem z 1 na dwojke jest trudniej albo wsteczny wrzucic.Wczoraj byłem olej wymienic i powiem ze ciutke lepiej chodza ;) ale jednak ten opor lekki sie czuje nadal.Mysle czy to czasem niebeda moze te nienasmarowane ciegna o ktorych duzo osob mowi ze ma problem i jak je wyczyszca to jest ok. tylko za bardzo niewiem jak to zrobic i woogle gdzie one sa ... A moje auto to golfik Mk 4 1999 rok 1.6 SR. skrzynia manualna 5 biegowa.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pt lip 03, 2009 15:28

podstawa kolego to olej

musi być syntetyk , pełen syntetyk <chyba ze instrukcja stanowi inaczej> a reszta mechanizmów czyli twoje cięgna muszą być w dobrym stanie

wtedy dopiero oceniaj czy skrzynia nadaj się do remontu

jakby ci skrzynia szwankowała to byś się na pewno bardzo szybko przekonał bo by było zgrzytniecie i stop

a te niedomagania to na razie nie awaria , skontroluj mechanizm zmiany biegów < twoje cięgna>


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » pt lip 03, 2009 15:36

NO bo jezdze z tym problemem tak ze trzy miesiace i teraz mam troche gotowki wiec chce sie dowiedziec i ewentualnie zrobic. Czyli jesli by to byla awaria skrzyni to bym tyle czasu z tym niejezdzil tak?? bo juz by bylo po niej tak??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości