Benzyniak - jak Diesel ? czy to szklanki zaworów ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Benzyniak - jak Diesel ? czy to szklanki zaworów ?

Post autor: Kris99 » czw maja 21, 2009 09:31

Witam mam golfa IV 16V z 2001r na bezynie, ma przejechane jakies 130 tys km (wymienione przy 90tys napinacze, rolki i inne lelemnty rozrządu+pompa wody).
Problem to dziwny odgłos silnika, chodzi "prawie" jak Diesel (na co uwage zwrócił w zasadzie jeden z moich znajomych powiedzmy, że taki mechanik samochodowy. Nie miałem go od nowości wiec nie wiem jak pracował przez 3 lata ( kupiłem go właśnie po tym okresie użytkowania).
Gość powiedział ze prawdopodobnie są to wyrobione szklanki zaworów czy coś takiego. I że powodem tego stanu może byc nadmierne zużycie jakiejś krzywki czy czegoś takiego. Olej mi beirze trudno okreslić ilości ale nie jakies niebywałe. Po prostu co jakiś czas dolewam ok 0,2-0,5 litra. Obecnie jeżdżę na oleju pełny syntetyk MOBIL 1 5W50. Gość coś mówił że można zamiast wymiany szklanek ewentualnie zmienić olej na gęstszy lub na pół/syntetyk lub mineralny - co to da ?

Pytanie co możecie mi pwoiedzieć o mk IV czy takl w rzeczywistości chodza 4-ki czy brac sie za remont szklanek czy iść w olej, popychacze, uszczelniacze, sworznie tłoka itd - CO ROBIĆ Panowie ?

P.S Kiedyś w jakiejś mądrej instrukcji wyczytałem, że w poczatkowej fazie rozruchu włącza sie system kompensacji zaworów i wcześiej silnik powinien chodzić głośniej (szczególnie jak zimny) ale on w zasadzie chodzi tak cały czas. Dodam ze spalanie ok jest w normie i nie spala oleju (tzn nie zaobserwowałem jakiegoś sbyt dużego zużycia i białego czy innego dymu z rury wydechowej)

Dodam jeszczre że przez przypadek znalażłem filmik z youtube z IV która chodzi b.podobnie do mojej zobaczcie - wiem że przyczyn może byc milion ale nie mma na tyle kasy by wymieniac cały silnik po koleji wiec czekam na konkrety i ewentualne przypadki innych użytkowników mk IV

Filmik tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=qsrfocxtoyU

Zastanawiam sie czy robić, szukac to czy raczej dać sobie spokój ale nie wien jaki mogą byc konsekwencje. 3 opcja to chyba sprzedac auto :-) i kupić bezawaryjnego japońca !!!!
Ostatnio zmieniony czw maja 21, 2009 11:48 przez Kris99, łącznie zmieniany 3 razy.


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » czw maja 21, 2009 21:40

człowieku temat już wałkowany dziesiątki razy na forum, poszukaj sobie...


I'll be back...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości