[G60 Rallye] Czujniki na przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

[G60 Rallye] Czujniki na przepustnicy

Post autor: xxMAXIMxx » pn maja 18, 2009 09:52

To akurat nie jest konkretnie moja przpustnica ale można zobaczyć to co mnie interesuje. Podwójna przepustnica, ta na dole w połowie obrotu zaczyna ciągnąć tą wyżej, teraz pytanie: czego to czunik (żółty numer 1) zwiera się przy gazie "do dechy", poza tym jest jeszcze jeden (oznaczony żółtą dwójką) ale w w/w zdjęciu go nie ma, u mnie jest. Domyślam się że to ma coś wspólnego z wolnymi obrotami, ponieważ styka gdy nie dotyka się gazu.

Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć również dokąd one powinny być wpięte (a najlepiej pokazać fotkę) bo u mnie kable zaraz za wtyczką są urwane...

z góry dzięki za pomoc. Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2009 09:53 przez xxMAXIMxx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 18, 2009 10:50

xxMAXIMxx pisze:To akurat nie jest konkretnie moja przpustnica ale można zobaczyć to co mnie interesuje. Podwójna przepustnica, ta na dole w połowie obrotu zaczyna ciągnąć tą wyżej, teraz pytanie: czego to czunik (żółty numer 1) zwiera się przy gazie "do dechy", poza tym jest jeszcze jeden (oznaczony żółtą dwójką) ale w w/w zdjęciu go nie ma, u mnie jest. Domyślam się że to ma coś wspólnego z wolnymi obrotami, ponieważ styka gdy nie dotyka się gazu.
ale jak brzmi pytanie bo chyba zapomniałeś je zadać :bajer: W każdym razie przy przepustnicy powinna być kostka w ktorą wpinasz wtyczkę od przepustnicy a kable idą do ECU. Czujniki o ktore pytasz to czujnik maksymalnego otwarcia przepustnicy i zerowego położenia przepustnicy.
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2009 10:51 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » pn maja 18, 2009 10:57

xxMAXIMxx pisze:teraz pytanie: czego to czunik
zadałem ;]
sas_gti pisze:kable idą do ECU
i o to chodziło, poszukam kabli urwanych gdzieś w okolicy.

Generalnie silnik trochę wolno spada z obrotów i wskazówka lubi się "odbić" od 1000 obrotów do 1500-1700 po całkowitym zwolnieniu pedału gazu - dlatego ma to pewnie coś wspólnego z czujnikiem zerowego położenia przepustnicy.

Thx, click "pomógł".


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości