Jak zamontować siłowniki pod maską

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dabrowski82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 18:13
Lokalizacja: TK
Kontakt:

Jak zamontować siłowniki pod maską

Post autor: dabrowski82 » śr wrz 21, 2005 18:22

prosze o pomoc bo je nie mam głowy do zamontowania podnosników pod masą a mam dwa od tylnej klapy jak kros wie to dzieks z góry :okej:
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 08:28 przez dabrowski82, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » śr wrz 21, 2005 18:41

widziałem zamontowane - maską ma przewężenie przy prawej i lewej krawędzi. Podnieś maskę - zapnij na podpórce. Na przewężkach powinny chyba być otwory - trzeba by zamontować w odpowiednim miejscu - czy przymierzyć tak żebu rozłożone sięgały tam gdzie maska się max. podnosi, a po ściśnięciu - czyt. zamknięciu w tym miejscu się kończyły. Może gmatwam ale w golfie 2 tak zrobiłem. Auto ukradli a do obeznego jeszcze nie mam siłowników. Aha - wykorzystałem te kręty z okrągłymi kulkami takie jak w tylnej klapie.



dabrowski82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 18:13
Lokalizacja: TK
Kontakt:

Post autor: dabrowski82 » śr wrz 21, 2005 19:01

dzieki za porade spróbuje i zobacze co wyczaruje dzieki



greg

Post autor: greg » śr wrz 21, 2005 19:56

Widziałem kiedyś zamontowane i to raczej profesjonalnie, ale nie miałem wtedy mk3 i się dobrze nie przyjrzałem. A teraz szkoda...



dabrowski82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 18:13
Lokalizacja: TK
Kontakt:

Post autor: dabrowski82 » śr wrz 21, 2005 21:01

ja też widziałem ale nie posiadam pamieci fotograficznej najlepiej to fotki zeby były



GŁOWAŚ

Post autor: GŁOWAŚ » czw wrz 22, 2005 10:24

widziałem to gdzieś już na forum ale nie mogę skojarzyć gdzie wiem tylko ze się da :food:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt wrz 23, 2005 14:54

Na forum jest opis montażu w Golfie MK II, ja mam plik z opisem ale po angielsku. Są zdjęcia więc można sobie poradzić jeśli ktoś nie zna języka.
Pewnie i tak to za kilka dni przetłumaczę i wsadzę na moja stronkę ale jeśli ktoś potrzebuje to mam.

STEP 1.
Here's everything you need. Note the washers, they are important too.
STEP 2.
Remove this bolt from the fender. Once it's out make sure to put a washer over the hole before putting in the smaller screw.
STEP 3.
Lower knob installed, your half way there...
STEP 4.
This is the upper location install point, where the bigger bolt goes.
STEP 5.
Upper knob installed, now for the lift!
STEP 6.
Snap the lifter into each knob. Here's the lift installed! Repeat steps 1 to 5 for the other side and voila, you're done!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



dabrowski82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 18:13
Lokalizacja: TK
Kontakt:

Post autor: dabrowski82 » pt wrz 23, 2005 17:23

o zdjątka wielkie dzieks i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Jest to bajer ale wg mnie jest 1 minus

Post autor: Razal » pt wrz 23, 2005 22:15

przy zamykaniu klapę powinno się opuszczać z kilku cm żeby się zamkła w celu nie dogniatania jej łapkami, coś mi się wydaje, że w przypadku siłowników domykanie ręczne przez dociskanie jest niezbędne, a to się wiąże z możliwością powstania zagniotów na masce :(. Choć może się mylę :hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

greg

Post autor: greg » sob wrz 24, 2005 10:30

Nie masz racji - przy zamykaniu jak już klapa zostaje ok. 40cm nad wzmocnieniem to siłowniki mają tak małą siłę (dźwignia) że bez problemu klapa się zamyka - wiem bo miałem zrobione i żadnej róznicy przy zamykaniu nie odczuwałem, a jak podniosłem klapę to siłowniki trzymały ok.



Awatar użytkownika
tajgerski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt sie 12, 2008 06:37
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: tajgerski » pt paź 03, 2008 20:52

Mam siłowniki i te główki ale z gwintem M8 :( Śruba w błotniku to Wkręt - rzadki gwint, a nie da sie naktrętki 13ki podstawić od spodu... Siłowniki mam za długie też i powiedzcie mi czy robiliście taki myk i na jakich główkach ....
Jak chce bardziej maskę podnieść to zawias o podszybie bije - Można to podgiąć?? Nie grozi wyrwaniem zawiasów ??
Chce założyć siłowniki nie dla szpanu - ten patyk - podpieranie mnie denerwuje ....
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 20:57 przez tajgerski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt paź 03, 2008 20:58

tajgerski, wykopałeś ładnie, post z 2005 roku.

Wejdz na allegro i wydaj 68 pln. NIc nie będziesz musiał wyginać, kombinować i ryzykować że skończy się pogiętą maską albo innymi uszkodzeniami.

Przy takich kosztach chyba nie warto kombinować coś w stylu Home Made.



Awatar użytkownika
tajgerski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt sie 12, 2008 06:37
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: tajgerski » pt paź 03, 2008 21:05

To znaczy ze gotowy do założenia zestaw znajdę ?? Tylko gdzie ? w jakiej kategori ? Wyskakują mi same siłowniki do centralnych itd ....
Pomóż sierocie :(



Awatar użytkownika
boss999
...
...
Posty: 359
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 12:03
Lokalizacja: Żywiec/Bogdanów/VrocłaW
Kontakt:

Post autor: boss999 » pt paź 03, 2008 21:06

Witam
Jak chcesz to można zamontować te siłowniki, żaden problem. Masz tu foto poradę co prawda do vento ale niema różnicy. Ja już jeżdżę dłuższy czas i super się sprawuje.

http://www.vwvento-fans.com/index.php?id=lifty

A ty masz link do gotowych zestawów INXX'a.
http://www.allegro.pl/search.php?string ... onal_rec=0
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 21:09 przez boss999, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości