Wyciecie katalizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Wyciecie katalizatora

Post autor: kamilos33 » ndz lut 01, 2009 18:11

Witam,
Chcialbym zapytac, jezeli macie jakies doswiadczenia z wycianniem kata z silnika ADY czyli 2.0 8V, jest do wymiany najprawdopodobniej, wiec ze wzgledu na koszty chyba zastapie go zwykla rura, (ze nie mozna itd wiem nie interesuje mnie to), chcialbym zapytac tylko czy nie zmieni sie harakterystyka silnika, bo slyszalem ze ADY traci na niskich obrotach elastycznosc po wycieciu kata...? a jezeli mam na tym zyskac to nawet nie bede sie zastanawial...
z gory dzieki za odpowiedzi :bigok:


WWW --> http://www.lokaauto.pl

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz lut 01, 2009 18:17

kamilos33 pisze:Witam,
Chcialbym zapytac, jezeli macie jakies doswiadczenia z wycianniem kata z silnika ADY czyli 2.0 8V, jest do wymiany najprawdopodobniej, wiec ze wzgledu na koszty chyba zastapie go zwykla rura, (ze nie mozna itd wiem nie interesuje mnie to), chcialbym zapytac tylko czy nie zmieni sie harakterystyka silnika, bo slyszalem ze ADY traci na niskich obrotach elastycznosc po wycieciu kata...? a jezeli mam na tym zyskac to nawet nie bede sie zastanawial...
z gory dzieki za odpowiedzi :bigok:
caly uklad wydechowy to nie byle kawal rury, tylko specjalnie zaprojektowany uklad, wiec jakie kolwiek rzezby no raczej korzysci nie przyniosa, a jesli kat zapchany to w ramach oszczednosci wyciac i wstwic rure , bo strumienicy nie polecam bo strasznie glosno zaczyna sie robic, co do wrazen na strumienicy, to tak jak piszesz, na niskich obrotach odczuwalem minimalne pogorszenie, a na wyzszych? moze i lepiej, nie pamietam juz, bo obecnie nie krece wysoko tego silnika..



Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » ndz lut 01, 2009 18:23

haps pisze:strumienicy nie polecam
ale ja o tym nawet nie mysle, strumiennica to kasa w bloto... i szybko sie wypalaja, zaczynaja buczec dziwnie, mialem juz takie dwa przypadki, tzn nie u mnie u znajomych


WWW --> http://www.lokaauto.pl

WOLF899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt lis 16, 2007 23:42
Lokalizacja: Krasnystaw, Zamość,
Kontakt:

Post autor: WOLF899 » ndz lut 01, 2009 18:37

ja zrobilem u siebie chociaz ma 2e wyciolem kata wstawilem kawalek rury dalej zalozylem pierwszy wydech od golfa 2 gti srodkowy rowniez i ostatni zaczol przyzwoicie mruczec i lepiej jechac. ale jak zrobisz twoja decyzja. A zapomnialem kolega ma wlasnie taki silnik wyciol i nic sie nie dzieje.
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2009 18:39 przez WOLF899, łącznie zmieniany 1 raz.


SZEROKO NISKO I TWARDO CZYLI GERMAN STYLE

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » ndz lut 01, 2009 19:08

WOLF899 pisze:ja zrobilem u siebie chociaz ma 2e wyciolem kata wstawilem kawalek rury dalej zalozylem pierwszy wydech od golfa 2 gti srodkowy rowniez i ostatni zaczol przyzwoicie mruczec i lepiej jechac. ale jak zrobisz twoja decyzja. A zapomnialem kolega ma wlasnie taki silnik wyciol i nic sie nie dzieje.
swoja droga jak sie go troche odetka to powinien miec lzej i co za tym idzie dynamika powinna wzrosnac, nie mowie o duzym przyroscie koni ale zawsze cos...


WWW --> http://www.lokaauto.pl

Awatar użytkownika
dudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 15, 2005 20:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: dudi » ndz lut 01, 2009 19:48

Nie wiem jak w golfie, ale ja kiedys miałęm fieste, to po prostu wywaliłem bebech katalizatora, ale obudowe zostawiłem.

Lepiej tak bo na przeglądzie mogą sie doczepić. Przynajmniej niech wygląda że ma katalizator.


.....::::: DIESEL POWER :::::.....

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » ndz lut 01, 2009 20:09

dudi pisze:Lepiej tak bo na przeglądzie mogą sie doczepić. Przynajmniej niech wygląda że ma katalizator.
to sposob na gluchego diagnoste, ale jak ma dobry sluch to przez brzeczenie takiego wybebeszonego sie i tak zorientuje


WWW --> http://www.lokaauto.pl

Awatar użytkownika
dudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 15, 2005 20:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: dudi » ndz lut 01, 2009 20:49

No ale wtedy puszczasz przez srodek kata rurke np.


.....::::: DIESEL POWER :::::.....

Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: RzR » ndz lut 01, 2009 21:17

kamilos33 pisze: to sposob na gluchego diagnoste, ale jak ma dobry sluch to przez brzeczenie takiego wybebeszonego sie i tak zorientuje
sory za ot ale nie wytrzymałem,

zobacz jakie ku@#a szmelce jezdża po naszych drogach, codziennie mija mnie jakas cięzarówka, za ktora wlecze sie chmura czarnego dymu i ma łukowate osie, wiec prosze nie mow mi ze cos w tym kraju moze nie przejsc przegladu, wszystko przejdzie zaleznie od grubosci koperty i to jest straszne :shock:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lut 01, 2009 21:31

ja w 1.8 rp wywalilem kata wstawilem rurke w srodek i bylo ok.odczulem tylko wieksza o ok 10km/h predkosc max,bo przyspieszenie chyba takie same.na przegladzie wkladal mi w tlumik czujnik i bylo raz ok a na drugi raz cos tam powiedzial to mu powiedzialem ze silnik zimny i kat jeszcze "niepracuje"i bylo ok.



Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » ndz lut 01, 2009 22:20

J tez planuje coś zrobić z katalizatorem bo podejrzewam ze jest zapchany. Autko mi się wydaje za mulaste i więcej pali. Myślę nad wybebeszeniem kata. Pytanie mam czy ten element wydechu łatwo wymontować i później zamontować? Czy wymaga to jakiegoś spawania itd.
A odnośnie kata to każdy powie że moc się zwiększa. Bo oczywiste jest to że nawet sprawny katalizator tłumi wydech.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 50 gości