Problem z wodą w bagażniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Problem z wodą w bagażniku

Post autor: cobreti7 » pt lis 14, 2008 12:08

Hello,
dziś rano zauważyłem w kole zapasowym troche wody.
Zdjełem plastikowe osłony w bagażniku i wydaje mi się że cieknie spod lewej lampy.
Z tego co wyczytałem w szukajce to najszęściej wina uszczelki spod lampy ale problem ten występuje w mk3 a nie widziałem w 4. Miał ktoś już taki problem.
Dodam że mody jest nie wiele ale dywanik w bagażniku jest zawsze lekko wilgotny a pozatym jest zawsze zaparowana tylna szyba wiec ciągle włączone jest jej grzewanie.
Poniżej przedstawiam fotki porannej niespodzianki:

Obrazek
Obrazek

PozdraVWiam
Ostatnio zmieniony pt lis 14, 2008 12:08 przez cobreti7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lis 14, 2008 12:13

Jak masz wybebeszony bagaznik to wsiadaj do środka i niech ktoś z zewnątrz leje wodę na auto, jak nie masz takiej opcji to na myjke. Tak będzie najłatiwiej zlokalizować przeciek.
Jakby co to uważaj przy demontażu lamp, łatwo połamać zaczepy. Prawa lampa jest na dwóch śrubkach, lewa na trzech.



sebastianpaslek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sie 11, 2008 16:09
Lokalizacja: pasłęk

Post autor: sebastianpaslek » sob lis 15, 2008 20:22

wykrec lampe i sprawdz czy uszczelka dobrze lezy :chytry: moze ktos wymienial lampy i zle zalozyl , badz dokrec srobki moze sie poloznily :) :okej:


[color=red][size=150][b]Mój Golf IV 1.9 TDI >>Nowe Fotki str. 2 <<[/b][/size][/color]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=231028][img]http://images41.fotosik.pl/98/0fb9e5fbeed34338med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » ndz lis 16, 2008 20:04

to i ja sie podlacze - osatatnio zauwazylem, ze w moim variancie w bagazniku pod wykladzina pojawila sie wilgoc... okazuje sie ze to plyn ze spryskiwacza bo sie pieni... spryskiwacz dziala, pryska na szybe normalnie... gdzie szukac, jakies polaczenie na wezykach?



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » pn lis 17, 2008 14:49

Jak tylko będe miał troche czasu to rozbiore tą lampe i dam znac co było przyczyną nieszczelności.



andrewk81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 19, 2008 18:09
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: andrewk81 » śr lis 19, 2008 20:47

cobreti7 pisze:Jak tylko będe miał troche czasu to rozbiore tą lampe i dam znac co było przyczyną nieszczelności.
ja też wyciągnąłem kiedyś koło zapasowe (latem) a tam woda :crazy: , co jak się później okazało a nie było jednej zaślepki(nie wiem czy tak to się nazywa) własnie pod kołem zapasowyn i tam dostawała się woda. tam są chyba 3 lub 4 takie okrągłe zaślepki pod kołem.



Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Zapfen » śr lis 19, 2008 21:10

hehe ale zbieg okoliczności , wlasnie 2 dni temu miałem to samo , podnosze wykładzine bagażnika a ona cała mokra.
okazało sie ze zamek sie rozrególował, i klapa po zamknięciu nie dotykała dobrze uszczelki ;)

zamek wyrególowałem i jest ok, o prócz tego zabiegu dobrze jest zdjąć jeszcze ten mały plastik co jest do klapy przytwierdzony od środka ( miałem tam plesn ) no i przy okazji dokręcić mocowanie wycieraczki (uszczelkę)


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » ndz lis 23, 2008 17:31

no i znam juz przyczynę
A wiec powierwsze nieszczelna uszczelka lampy ale glownym powodem byl tylni spryskiwacz ktory chodzil razem z wycieraczka. Woda ze spryskiwacza plynela klapa w strone lampy a nie szczelana lampa przepuszczala do srodka wode Swoja droga naprawiłem ten spryskiwacz ale teraz wogole woda mi do wezyka nie dochodzi wiec kolejny problem. Wie ktos moze jak dokladnie idzie wezyk tylniej spryskiwaczki do zbiornika pod maska (chyba pod progiem od kierowcy ale nie wiem jak idzie pod maska)?



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » ndz lis 23, 2008 20:22

Miałem podobny problem, nie działał mi spryskiwacz tylnej szyby. Okazało się, że rozłączył się wąż, który składa się z kilku części połączonych złączkami. Płyn ciekłmi po tylnym lewym słupku. Musiałem zdjąć tapicerkę z tego słupka i na nowo połączyć węże. Łączenie znajduje się nad słupkiem pod obiciem dachu. Jak dalej biegnie wąż do zbiornika nie wiem.



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Post autor: gatokane » pt lis 06, 2009 15:01

Ja sprawdzilem lampe jej uszczelke a okazalo sie przy mokrej probie ze woda wycieka z tej dziwnej kratki co jest pod lampa bardziej z boku i co to wogle jest i jakie ma zastosowanie i jak to naprawic( rozebrac i dostac sie do tego co wyglada jak kratka wentylacyjna,tez ma uchylne klapki) moze ktos sie orientuje ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lis 06, 2009 16:01

gatokane, przez te kratki z auta uchodzi ciśnienie wytworzone przy zamykaniu drzwi...najlepszym sposobem żeby to dobrze zamocować i ewentualnie uszczelnić będzie zdjęcie zderzaka



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » pt lis 06, 2009 16:52

"Jakby co to uważaj przy demontażu lamp, łatwo połamać zaczepy. Prawa lampa jest na dwóch śrubkach, lewa na trzech" oraz.. "przez te kratki z auta uchodzi ciśnienie wytworzone przy zamykaniu drzwi...najlepszym sposobem żeby to dobrze zamocować i ewentualnie uszczelnić będzie zdjęcie zderzaka" kolega ma racje.. :bajer:
z tego co wiem..i widziałem woda do bagażnika w gol4 dostaje się..nieszczelna uszczelka, mocowanie wycieraczki, zamka, zaślepek pod kołem zapasowym..a czy z lamp??..wątpię ;/ z tego co wiem to przez te zaślepki ma prawo woda się dostawać i są one też po oto by wodę odprowadzać..ja miałem malowaną tylną klapę i jak ją zamontowali to chyba coś sknocili bo ..nie przylega ona dokładnie do uszczelki i będąc na myjni..woda z karshera itp itd..i woda w uszczelce i za uszczelką w bagażniku. więc..
co do kratek które odpowiadają za ciśnienie..tego nie ruszaj bo nic ci to nie da bo przez nie na pewno woda się nie dostaje do komory bagażnika.
zaślepki są poniżej twojego wycieku..wiec chyba też odpada
Zostaje uszczelka..
a tak przy okazji..to sprawdź sobie po tej stronie gdzie się zbiera woda...drzwi pasażera ;> a prendzej uszczelkę..


bArT

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lis 06, 2009 17:01

bombaj82 pisze:co do kratek które odpowiadają za ciśnienie..tego nie ruszaj bo nic ci to nie da bo przez nie na pewno woda się nie dostaje do komory bagażnika.
widziałem przypadek że właśnie przez to leciała woda...kratka była źle zamocowana.
Przez lampy też może lecieć...



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Post autor: gatokane » pt lis 06, 2009 17:05

Lampa dala sie zdemontowac bez problemu a ze rozne przyczyny wody w bagazniku byly tu poruszane to przerobilem je po kolei a prawdziwy rezultat dalo lanie wody tuz nad lampa i obserwacja wewnatrz i tu winowajca z tego co wylalem wiekszosc przez ta kratke do srodka a chyba nikomu z forumowiczow sie to nie zdarzylo ! Teraz chyba odkrecanie zderzaka i latanie tego a moze jest jakis inny sposob ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości