Klekotanie przy zmianie biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DIABLO1001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:11
Lokalizacja: ŁĘŻANY
Kontakt:

Klekotanie przy zmianie biegow

Post autor: DIABLO1001 » czw lip 24, 2008 09:20

Witam wszystkich mam taki problem wiem ze był ze skrzynią poruszany ale ten troszke inny jest a mianowicie przy wcisnieciu sprzegla na 1 lub 2 biegu slychac metaliczne klekotanie na 3 zreszta tez ale po wycisnieciu juz nic nie slychac ,na luzie delikatnie stuknie jak wcisne sprzeglo ale tez nie zawsze , i miesiac temy sprzeglo wymieniane i lozyska niby tez a pisze niby bo nie mialem czasu mechanika sprawdzic:(, na postoju nic nie słychac tylko jak sie porusza i tylko na biegu po wcisnieciu sprzegla jak ktos sie domysla co to moze byc to niech pisze tylko mnie nie dobijcie:)aha silnik 1.3 skrzynia 5
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 11:38 przez DIABLO1001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kruczy09
VMKoluszki
VMKoluszki
Posty: 110
Rejestracja: sob lip 19, 2008 18:44
Lokalizacja: Koluszki / Łódź
Kontakt:

Post autor: kruczy09 » czw lip 24, 2008 11:35

DIABLO1001, mam to samo w goferku 1.6...
Dokladnie tak jak opisujesz, jakies metaliczne trzaski przy wysprzeglaniu, tarcie....pytalem w roznych zrodlach i nikt nie ma pojecia od czego to wychodzi....same przypuszczenia, ale skoro wymieniales sprzeglo to jedną opcje mamy z głowy, ja w weekend bede wymianial calkowicie uklad wydechowy ( jedno z przypuszczen ), dam znac jakie efekty beda po wymianie.


[b]VmKoluszki[/b]
Pozdr_by_Kruczy

[b]Mój Luby :dol:[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252639

_Interpunkcja wiele wyjaśnia_

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lip 24, 2008 14:37

Jeżeli po wcisnieciu pedału sprzęgła słychac te stuki to cos nie tak jest ze sprzegłem. Konretnie podejrzewam łozysko wyciskowe. To rada dla kolegi z silnikiem 1,3cm3. Jezeli chodzi o 1,6 cm3 to tam nie ma łozyska a jest tarcza wyłączająca.
A w obu silnikach sa sprezyny na docisku , takze moze cos byc z nimi(któras złamana). Są jeszcze sprezynki na tarczy sprzęgła.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

DIABLO1001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:11
Lokalizacja: ŁĘŻANY
Kontakt:

Post autor: DIABLO1001 » pt lip 25, 2008 23:39

witam ja wymieniałem sprzęgło i to po wymianie tak sie stało ale tez nie odrazu tylko po 3 tygodniach ale to mogą być te sprężynki albo co mi gosc od skrzyn powiedzial wymontowac mam linke od licznika ze skrzyni i z licznika wiec jutro sprobuje bo moze byc cos z trybkami dam Ci znac jak to bedzie ta przyczyna a jak nie to Ty dasz jak rozbierzesz pozdrowionka



Awatar użytkownika
Buwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 06, 2008 11:51
Lokalizacja: Okolice Stalowej Woli
Kontakt:

Post autor: Buwik » sob lip 26, 2008 00:19

moim zdaniem to wydech u mnie slychac cos takiego i to wydech sie telepocze


[size=167]>>>>>[/size] [size=167][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168742]Mój Gofferek[/url][/size] [size=167]<<<<<[/size]

Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć 50km/h w zabudowanym :)

DIABLO1001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:11
Lokalizacja: ŁĘŻANY
Kontakt:

Post autor: DIABLO1001 » ndz lip 27, 2008 10:39

niestety to nie linka i obstawiam na sprężynkę na sprzęgle albo zawleczkę:(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 91 gości