Przekladka anglika na europejczyka (Bora)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Przekladka anglika na europejczyka (Bora)

Post autor: Peterus » wt lip 01, 2008 20:16

Witam wszystkich,
interesuje mnie koszt i zakres prac przy przekladce angielskiej bory na europejska wersje. Jest to bora z silnikiem 2.0 115 KM jezli to jest jakas roznica. Mam numer jak narazie z Zukowa, ale chcialbym sie popytac tez w innym miejscu.
Z tego co wiem to mozna to zrobic bez naruszen konstrukcyjnych poniewaz plyta grodziowa czy jakos tak jest wkrecana wiec sie wykreca i wkreca europejska:), ale wiem to z jednego zrodla i chce to potwierdzic moze ktos to wie?:)
Interesuje mnie tez co konkretnie sie przeklada moze ktos z was wie?
Najlepiej z okolic trojmiasta.

Pozdrawiam all

jezeli w zlym dziale napisalem posta to prosze o przenoszenie do prawidlowego.
Ostatnio zmieniony wt lip 01, 2008 21:13 przez Peterus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lip 01, 2008 20:19

tak na marginesie tez chcialem z UK autko zabrac ale podobno juz tego nierejstruja po przekladce kiery



Awatar użytkownika
Radi mk3
nisko latam
nisko latam
Posty: 185
Rejestracja: pn sie 27, 2007 10:51
Lokalizacja: GKA
Kontakt:

Post autor: Radi mk3 » wt lip 01, 2008 20:44

piotr2 pisze:tak na marginesie tez chcialem z UK autko zabrac ale podobno juz tego nierejstruja po przekladce kiery
Dokładnie! Nie zarejstruja tego teraz to angliki tylko na części sie sprowadza


nisko latam
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-gt-i-i-vt21196.htm

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » wt lip 01, 2008 21:06

sluchaj jak bora ma srodek ?? umieszczony centralnie???jesli tak to przekladka jest tansza muszisz zalatwic druga koplumnie kierownicy drazki kierownicze serwo musisz przelozyc i cala uinstalacja z deski rozdzielcze i oczywiscie kokpit auta slyszalem ze w zamosciu cos kolo 3 tysi brali za ta robote jak chodzilo o niemieckie autko


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt lip 01, 2008 21:22

piotr2 pisze:tak na marginesie tez chcialem z UK autko zabrac ale podobno juz tego nierejstruja po przekladce kiery


proponuje zapoznac sie jak to jest naprawde, zadzwonic do Wydzialu Komunikacji itp. zanim napisze sie nieprawde i wprowadzi kogos w blad....

[ Dodano: 01-07-08, 21:23 ]
Radi mk3 pisze:
piotr2 pisze:tak na marginesie tez chcialem z UK autko zabrac ale podobno juz tego nierejstruja po przekladce kiery
Dokładnie! Nie zarejstruja tego teraz to angliki tylko na części sie sprowadza
proponuje zapoznac sie jak to jest naprawde, zadzwonic do Wydzialu Komunikacji itp. zanim napisze sie nieprawde i wprowadzi kogos w blad....

[ Dodano: 01-07-08, 21:30 ]
a ja slyszalem, ze trzeba miec zaswaidczenie, swiadectwo homologacji dopuszczajacej pojazd do ruchu prawo stronnego. taki papier wydaja za jakies niewielkie pieniadze dilerzy, wowczas diagnosta nie moze odmowic przegladu i niedopuscic auta do ruchu (o ile pojazd jest przerobiony własciwie) Wowczasz pozytywnym wynkiem badania technicznego zaden WK nie ma prawa odmowic rejstracji pojazdu
Ostatnio zmieniony wt lip 01, 2008 21:44 przez ku_bi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
18damian18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: 18damian18 » wt lip 01, 2008 23:54

Też miałem sprowadzić i przerobić auto z Anglii, ale raczej zrezygnuje po tym co się dowiedziałem. Dużo jest załatwiania z tą homologacją i rzeczoznawcą. Homologacje wydaje jakiś główny przedstawicie np.Vw w Polsce. I to nie zawsze tak łatwo jest to otrzymać. Ale się dokładnie dowiedź może być inaczej.



Awatar użytkownika
Radi mk3
nisko latam
nisko latam
Posty: 185
Rejestracja: pn sie 27, 2007 10:51
Lokalizacja: GKA
Kontakt:

Post autor: Radi mk3 » śr lip 02, 2008 09:44

Znam kilku ludzi w mojej okolicy co sprowadzają auta to z tego co mówili to takie coś tylko na części sie opłaca. ale jak wyżej zostało powiedziane lepiej zadzwonić sie upewnić to nic nie boli a niechce nikogo w błąd wprowadzać pozdr.


nisko latam
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-gt-i-i-vt21196.htm

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości