Bardzo ciężko wchodząca jedynka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gailbraith

Bardzo ciężko wchodząca jedynka

Post autor: gailbraith » ndz cze 29, 2008 14:59

MK2 Silnik RP, rocznik 90, skrzynia 5 biegów

Witam

Bardzo ciężko wchodzi mi pierwszy bieg ale tylko i tylko podczas jazdy, np. zbliżam się do skrętu do domu, wyhamowuje sobie (prędkość nie jest już duża), chcę wrzucić jedynkę i strasznie ciężko to zrobić. Opór jest spory a nie chcę siły dużej używać. Trochę to już wyczułem i przyzwyczaiłem się do tego ale chcę zapytać czy nie dałoby się problemu jakoś rozwiązać.

Każdy inny bieg wchodzi bez problemu, na postoju jedynka wchodzi idealnie jak inne. Żaden zgrzyt skrzyni mi się jeszcze nigdy nie przydarzył nawet wtedy jak jest ten opór to jak się uda wrzucić jedynkę to nic nie zazgrzyta.



topsped
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: topsped » ndz cze 29, 2008 15:21

Podczas normalnej jazdy nie używa sie pierwszego biegu. Chyba że do ruszania i jazdy manewrowej. przy twoim opisie dwójka by wystarczyła. Nie możesz włączyć biegu ponieważ synchronizator jest tak skonstruowany ze nie włączysz biegi aż obroty miedzy skrzynią a kołami sie nie wyrównają. następnym razem nie pchaj lewarka na siłę tylko przytrzymaj. synchronizator jak wyrówna obroty to bieg wejdzie gładko.



gailbraith

Post autor: gailbraith » ndz cze 29, 2008 15:45

No właśnie, że w tym problem, jak na tym przykładowym skręcaniu do domu auto toczy się już bardzo a to bardzo powoli i chwilkę, obroty wtedy równe 1000 i w tej sytuacji też jedynka ma wchodzić z dużym oporem?

O synchronizatorze oczywiście wiem ale czy on ma działać w ten sposób, że muszę się zatrzymać aby wrzucić jedynkę lekko? Każda inna próba wrzucenia jedynki to spory opór, synchronizator może być walnięty?
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 15:50 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » ndz cze 29, 2008 16:02

Chyba w każdym samochodzie podczas nawet powolnej jazdy, ciężko jest wbić pierwszy bieg. Jak inne biegi wchodzą gładko, i jedynka na postoju też, to wydaje mi się że szkoda skrzyni biegów na tego rodzaju manewry z włanczaniem jedynki podczas jazdy.



Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » ndz cze 29, 2008 17:30

ja mam to samo, ciezko mi jedynka wchodzi, nawet skrzynie wymieniałem na drugą, mozliwe ze to jest docisk sprzegła do wymiany.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz cze 29, 2008 22:09

Tak już jest. Nic tutaj się nie poradzi. Po prostu musisz zatrzymac auto , albo jechac z 2 biegu. Taka jest jedynka. Chyba że masz ochotę rozebrać skrzynię i obejrzeć synchronizator 1 szego biegu. Choc nawet nie jestem porzekonany czy to cos pomoże. A może ktoś wymieniał synchronizator 1 biegu i się pochwali. :D
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 00:23 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
zjawa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt cze 26, 2007 08:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: zjawa » pn cze 30, 2008 08:08

drugi bieg jest wystarczający aby nie trzeba było wbijać jedynki , praktycznie w każdym mk II biegi tak wchodzą :)


-----------o00o----'(_)'----o00o-----------

Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » pn cze 30, 2008 20:41

zjawasg pisze:drugi bieg jest wystarczający aby nie trzeba było wbijać jedynki , praktycznie w każdym mk II biegi tak wchodzą :)
Dokładnie. Dwójka, więcej gazu i jedziesz.



Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Gallus » pn cze 30, 2008 21:07

teraz pytanie... kto jeździ na jedynce ? przecież z tego co ja wiem to 1 bieg jest tylko do ruszania....



Awatar użytkownika
Buwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 06, 2008 11:51
Lokalizacja: Okolice Stalowej Woli
Kontakt:

Post autor: Buwik » wt lip 01, 2008 10:24

Norma 1ka podczas jazdy wogule zawsze ciężko wchodzi u mnie jest to samo.

Co do przedmówców to jedynka służy do ruszania ale w zimie w większości przypadków lepiej jest ruszać z 2ki :bajer:


[size=167]>>>>>[/size] [size=167][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168742]Mój Gofferek[/url][/size] [size=167]<<<<<[/size]

Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć 50km/h w zabudowanym :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 56 gości