Ściąga po wymianie łożyska. Geometria dobra

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » śr sty 09, 2008 20:07

Kąt ustawienia zwrotnicy chodzi co o kąt pochylenia koła ??
Jeżeli tak to kąta pochylenia nie zmienilem bo wyciągałem piaste razem z calym amortyzatorem i wybiłem sforzeń, wiec nie mial sie prawa zmienic, skrot myslowy byl oczywiscie dotyczacy ustawienia geometrii, bylo sprawdzane wszystko pochylenie, wyprzedzenie i zbierzność, nie wspomne o tym że nic sie podczas tej wymiany nie zmienilo i korekcja na geometii kół byla minimalna, przed bylo również wszystko w normie


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 09, 2008 20:18

barton23 pisze:korekcja na geometii kół byla minimalna
hmm... tak sobie teraz pomyślałem że na próbę możesz powrócić do poprzednich ustawień (oczywiście na stacji ), podjedź na stację i wytłumacz gościowi co sie dzieje, bo skoro przed "min" korekcją było dobrze a teraz jest źle to wychodzi na to że tu tkwi problem


:-k ...

Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » śr sty 09, 2008 20:29

Nie o to chodzi że było źle tylko pojechalem bo mi scigalo a teraz sciaga tak samo jak przed czyli nie tu problem poza tym tak to zrobilem tzn tak wymienilem ze nie miało prawa sie nic zmienic, nie tu problem (nie w geometrii)


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 09, 2008 20:51

barton23 pisze:nie tu problem (nie w geometrii)
no to ja już nie wiem gdzie może być problem, skoro wszystko ok jest :crazy:


:-k ...

Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » śr sty 09, 2008 21:11

Skoro pomysły sie juz kończą to weź jeszcze sprawdź stan łożyska i poduszki amortyzatorów z przodu. Poruszaj nimi nad kielichami czy twardo trzymaja i warto dostac sie do tej pierwszej nakrętki i zobaczyc czy jest dobrze dociągnięta. Skoro wyjmowałeś zwrotnice razem z amorem to musiałes to rozkręcać. u mnie po wymianie kiedys samo sie poluzowało, mimo,ze było dobrze dociągane..... Do dzisiaj nie wiem czemu-po drugim dokreceniu sie trzyma


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » śr sty 09, 2008 21:21

BARDZO wiele zależy od montażu łożyska. sprawdz opory na nim i czy nie jest czasem za mocno dokręcone. sprawdz też podkładke pod śrubą kontrującą czy nie pęknięta.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 09, 2008 21:39

barton23 a zmierz dla pewności odległość od środka piasty koła przedniego do środka piasty koła tylnego (tak jak byś mierzył rozstaw osi) z prawej strony i porównaj to z lewą stroną
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 21:39 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » śr sty 09, 2008 21:51

Kapalek jak te łożysko może byc za bardzo dociągnięte - przecież one jest nieregulowane, po drugie która śrube kontrującą ?? bo nie za bardzo rozumiem

[ Dodano: 09 Sty 2008 20:58 ]
flinstone moze mieć racje, mnie w ogole sie źle odkręcało ten amorek, mialem z nim niemaly problem i objechal sie troche imbus wiec moze jest troche niedokrecone, niestety sprawdze to za tydzien dopiero bo nie mam obecnie dostepu do porządnych kluczy, bede informowal o przebiegu naprawy bo nie spoczne dopóki moj Golfik nie bedzie jezdzil na wprost bez trzymanki :)


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » śr sty 09, 2008 22:17

ano fakt w przednim nie ma śruby dokrecającej to tylne w mk3 jest regulowane śrubą i podkładką


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » śr sty 09, 2008 22:51

barton23 a patrzyłes na te łozyska amorów o których wyżej pisałem?

[ Dodano: 09 Sty 2008 21:57 ]
z opóźnieniem pojawił sie u mnie dopis-wszystko juz jasne-mam nadzieje,ze wreszcie sie wyjaśni, bo ściaganie rzeczywiście jest potwornie wk....e :grin:


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » śr sty 09, 2008 22:58

Nie mam chwilowo dostępu do kluczy, niestety, powiedz dokładnie jak mam to sprawdzic, przy skręcaniu w miejscu w prawo i w lewo na zmiane wydaje mi sie ze w miare płynnie chodzi


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » czw sty 10, 2008 00:46

Opory toczenia sprawdzałem na stacji diagnostycznej żeby wyeliminować możliwość blokowania sie zacisków hamulcowych. jesli chodzi o geometrie to było wszystko mierzone zbierzność, kąty pochyłenia. mierzone były także odległosci osi i przekątne kół na laserowych przyrzadach we Wrocławiu na ul. Borowskiej (teren szkoły samochodowej) bo tam chodziłem do szkoły i widziałem co da sie na ich sprzecie sprawdzić.



Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » czw sty 10, 2008 12:02

rafalczarny a interesowales sie kiedys tym łożyskie górnym amortyzatora, bo ja tak po głębszym przemyśleniu zajme sie to sprawa jak bede mial tylko dostęp do kluczy


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

pablo2303
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob gru 16, 2006 18:36
Lokalizacja: WLKP

Post autor: pablo2303 » pt sty 11, 2008 23:34

podepnę się pod temat. Wymieniałem poduszki amorów i łożyska, odkrecałem mcpersona od zwrotnicy, więc moim zdaniem geometria poszła. Więc pojechałem na stacje diagnostyczną żeby mi ustawili geometrie. Gość przejechał przez stacje samochodem, rolki, amory itd. i powiedział że geometria OK!!! Nie znam się ale wydaje mi sie że to nie wystarczy do sprawdzenia geometrii!! Może się mylę? Ale jakim cudem może być dobra geometria jak przykręciłem amor do zwrotnicy "na oko" :panna: , no i dalej mnie lekko w prawo sciąga i kierownica jest trochę w lewo jak jadę na wprost!!! Diagnosta na stacji stwierdził że kierownica może być krzywo :panna: Juz mi się nie chciało z nim więcej dyskutować i pojechałem. Szukam innej stacji, która mi to ustawi bo chyba muszę to ustawić, mam rację???
PS. Brawo więcej takich diagnostów!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości