dopływ zimnego powietrza.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radosław Guzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 20, 2007 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Radosław Guzik » śr lip 04, 2007 14:50

Masz rację, ale zanim powietrze trafi do cylindra jest zimne (po to są montowane intercoolery), żeby niosło ze sobą dużą dawkę tlenu. Dopiero w cylindrze sprężane jest do wysokiego ciśnienia, a jak jest wysokie ciśnienie, to automatycznie wzrasta temperatura powietrza, itd., itd....
Chyba tym razem mam rację? :pub:


Gaz, gaz, gaz na ulicy ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr lip 04, 2007 15:18

Tak, masz racje. Chodziło mi o "w cylindrze mieszane jest z powietrzem (właśnie! najlepiej ze schłodzonym)." Tam nie ma co się mieszać bo natychmiast po wtrysku paliwo gwałtownie się spala a w momencie kiedy paliwo łączy się z powietrzem to powietrze ma ponad 2000C bo mieszanka jest już sprężona.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
tajgerski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt sie 12, 2008 06:37
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: tajgerski » pt wrz 26, 2008 23:49

A dziś właśnie się zastanawiałem jak sprawdzić podciśnienie do klapy powietrza :)
Dzięki wypowiedzi kolegi Gangst3R , wiem o co w tym mechanizmie chodzi..

Trochę mi się dusił - raz na niskich obrotach, raz na połowie, pod górę się dławił i słabł - kręciłem LPG registerem i podciśnieniem, ale wobec braku efektów zacząłem szukać w dolocie... Wcześniej miałem do bani rurę... Zaklejona z zewnątrz taśma aż gąbka w środek wlazła (tak kupiłem autko) i po wymianie na nową nie mogłem dość do ładu z obrotami...

Jeśli macie inne pomysły lub doświadczenia - proszę o rady...
Chyba w dobrym wątku piszę ??
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2008 23:52 przez tajgerski, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 80 gości