koło zamachowe - rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

koło zamachowe - rozrusznik

Post autor: romek126 » pt cze 22, 2007 00:31

Gdy dokręcę mocno tzn. normalnie rozrusznik do silnika - skrzyni to blokuje się koło zamachowe i nie da się przekręcić nawet kluczem '19 za wał od strony koła pasowego. Po zluzowaniu śrub na rozruszniku daje się kręcić wałem i rozrusznikiem ze stacyjki ale czuć opory jakby siadał rozrusznik. W innym silniku kręcił dobrze w ABD z okrągłym filtrem. Czyżby koło zamachowe mogło być zwichrowane? Silnik z kołem zamachowym ABD tylko z filtrem prostokątnym z boku /kolektor ssący też się różni ale koła zamachowe chyba nie/ o nieznanej przeszłości dopiero zamontowane w aucie. Bez rozrusznika wał daje się kręcić normalnie.
Wyciągać silnik żeby sprawdzić koło zębate - zamachowe?



greg

Post autor: greg » pt cze 22, 2007 11:58

a rozrusznik na bank od ABD?



romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » pn cze 25, 2007 15:14

Rozrusznik na bank od ABD 11.'91 ale wylookałem że są chyba dwa typy kół zamachowych tzn. po '93 roku są koła zamachowe bez rantu bliżej silnika. Założyłem więc podkładki ale bardzo grube 10mm i jakoś to chodzi ale nie jest to co ma być. A z tego wynika że rozruszniki od '93 wychodziły inne podobnie jak kolektor ssący. Muszę jeszcze wymienić rozrusznik. :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości