Na biegu jałowym silnik się trzęsie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » ndz lut 10, 2008 23:59

daj znać co i jak z tym telepaniem. czy ASO coś znalazło.
pzdr



PiotrekLand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 15, 2009 17:48
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: PiotrekLand » śr lip 15, 2009 17:59

Witam.
Mam podobny problem, tj. trzęsie na łajowym całym golfem. Drgania przechodzą od maski aż do deski rozdz. i kierownicy. Poduszki wszystkie wymienione, pompa po naprawie, zawieszenie prawie całe wymienione, rozrząd w porządku, wszystkie filtry wymieniłem i dalej trzęsie. Jak lekko oprę nogę o gas to wszystko znika i golfina chodzi jak marzenie- podkręcanie obrotów nic nie dało. Głowię się nad tym już drugi rok. Pomóżcie. :(


PiotrekLand

-monolit-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 00:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: -monolit- » śr lip 15, 2009 18:36

w moim przypadku co prawda silnik td w mk2
podobne objawy trzęsło silnikiem jak czart dławiło go podniesienie obrotów troszkę pomogło
winowajcą był zapchany katalizator



PiotrekLand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 15, 2009 17:48
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: PiotrekLand » czw lip 16, 2009 22:50

Dzięki monolit. Też tak myślałem ale wymiana była nie dalej jak rok temu. Jak kupiłem golfinę to tłumik był w opłakanym stanie. Jeszcze sprawdzę raz czy aby na pewno nie jest zapchany- małe czyszczenie nie zaszkodzi- ale wątpię żeby w tym leżała wina.


PiotrekLand

Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

Na biegu jałowym silnik się trzęsie

Post autor: rezystor22 » sob lip 31, 2010 21:23

Widzę że silniki 1.6 AKL jakieś pechowe czy coś... :? w moim przypadku jest tak że jak silnik jest zimny to trzęsie, mam nawet takie wrażenie jakby od czasu do czasu zanikała iskra na jakimś cylindrze. Trzęsie tylko na wolnych obrotach, jak dodam gazu tak na 1.3tys--> to jest ok tylko jakieś małe 'przerwy'.

Natomiast jak silnik się nagrzeje (pochodzi z 3-4 minuty...) to jest ok na wszystkich obrotach..

Jak zdobędę vaga to sprawdzę temperaturę jaką odczytuje silnik z tą na zegarach...- myślę że czujnik temp. cieczy chłodzącej nadal oszukuje - a wymieniłem go licząc że pozbędę się tych drgawek :( Wymieniłem czujnik bo raz wskazywał dobrze tzn ok 90st a jak mu odbiło to skakał na 40 , 70 a nawet do zera - myślałem że gdy komputer dostaje takie info o temp to głupieje z podawaniem dawek. Po wymianie na nowy NIC się nie zmieniło - silnik zachowuje się identycznie. Z tym że teraz o wiele później wskazuje mi nagrzanie się silnika i jakby zaniża temperatury bo żeby dojść do 90st to muszę go nieźle piłować...

Ma ktoś jakieś pomysły co to może jeszcze być ?


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

Awatar użytkownika
bonlesss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 30, 2010 16:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Na biegu jałowym silnik się trzęsie

Post autor: bonlesss » sob lip 31, 2010 23:49

Może silniczek krokowy ? Nikt tego nie podawał, a warto sprawdzić.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Na biegu jałowym silnik się trzęsie

Post autor: Jazz_Blue » ndz sie 01, 2010 01:08

A jaki czujnik wsadziłeś kolego? Oryginalny, czyli ETLH'a? Bo ja ostatnio wymieniłem już poraz drugi na taki i tym razem właśnie wskazówka dłużej się podnosi do tych 90 stopni, ogólnie jak sprawdzałem na VAG'u to wyglądało, że wszystko OK. Po prostu inaczej się teraz zachowuje, jeżeli chodzi o temperaturę pokazywaną na desce.



Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

Na biegu jałowym silnik się trzęsie

Post autor: rezystor22 » ndz sie 01, 2010 09:57

Silnik krokowy raczej pracuje bo nieraz (ale raczej rzadko ) po odpaleniu sam wchodzi mi na obroty tak do 1100 i czuje taka lekka dziurę w pedale gazu a później jak się rozgrzeje jest ok czyli jałowe tak ok 880 obr.

Czujnik miałem oryginalny ELTH (zielony) a kupiłem zamiennik za 30zł (niebieski) tylko dlatego żeby sprawdzić czy pomoże- nie udało się...

A czy komputer dobiera mieszankę na podstawie tylko temperatury z czujnika cieczy chłodzącej ? czy jeszcze są jakieś inne czujniki temperatury odpowiedzialne za skład mieszanki ? Chodzi mi głównie o temperaturowe, ponieważ jak już pisałem jak silnik jest ciepły to jest wszystko dobrze..

Zapomniałem dodać że mam gaz sekwencje - z racji tego że na gaz przechodzi mi tylko po rozgrzaniu nie wiem czy na gazie też by trzęsło..
I jak jest rozgrzany i jeżdżę na benzynie to jest dobrze - czyli filtr paliwa itp. odpada..


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 137 gości