Wyciek płynu hamulcowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: martines » ndz lut 25, 2007 17:41

Witam! Dzsiaj rano zauważyłem kałużę pod prawy tylnim kołem. Całe koło jest też ufajdane w płynie. Domyślam się że pękł mi przewód hamulcowy albo rozsypał się cylnderek. Płyn hamulcowy jest sporo pod minimum jednak nie świeci mi się narazie kontrolka. Doradzcie mi jaki płyn hamulcowy kupić najlepiej? (jakiej marki). I umówiony jestem dopiero na jutro a musze parę kilometrów rozmienić. Czy w przypadku gdzy płynu jest bardzo mało nic mi się nie uszkodzi?
Dziękuje z góry za odpowiedz.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » ndz lut 25, 2007 17:49

Co robic? Przede wszystkim nigdzie nie jechac poki nie usuniesz usterki!!! Jak jestes pewien ze to plyn hamulcowy to pewnie jak zapalisz autko i wcisniesz pedal hamulca wypompujesz caly plyn ze zbiorniczka. czyli ze wzgledow bezpieczenstwa jazda niemozliwa :(
Co do uszkodzen z powodu braku plynu to poki niegdzie nei bedziesz probowal jechac nic sie nie powinno stac :bigok:

Jaki plyn? Wg ksiazki serwisowej :bigok: Zaraz ktos kto ma golfika mk4 ci podpowie co tam przychodzi :)



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 18:19

co robić - nie panikować, zdjać koło, umyć idealnie całosć, wysuszyć. Jeden ogląda drugi naciska hamulec - u mni enp puściło n apołączeniu wężyk-zacisk - wystarczyło tylko dokrecic. Sam nie wierzyłem a juz się rozglądałem za nowym zaciskiem

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 5:20 pm ]
jak mało płynu to dolać



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lut 25, 2007 18:23

musisz dolać płynu do stanu jaki powinienbyć (DOT3) bo inaczej zapowietrzysz układ, jak bedziesz jechał do staraj sie mało hamować i z nie dużą siłą i sprawdzaj co chwilę stan poziomu płynu, (weż ze sobą płyn na dolewkę), ale najlepiej by było jak byś dzisiaj już nie jeździł autem


:-k ...

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: RobertP » ndz lut 25, 2007 18:26

martines pisze:Witam! Dzsiaj rano zauważyłem kałużę pod prawy tylnim kołem. Całe koło jest też ufajdane w płynie. Domyślam się że pękł mi przewód hamulcowy albo rozsypał się cylnderek. Płyn hamulcowy jest sporo pod minimum jednak nie świeci mi się narazie kontrolka.
że nie świeci może jeszcze tego krytycznego pkt nie ma ...
albo tak jak piszesz pękł Ci przewód albo cieknie cylinderek bo poszedł oring
albo przerdzewiał lekko metalowy przewód od korektora siły hamowania
do miejsca łączenia z przewodem do zacisków w tylnym kole (no chyba że jest w jednej całości)
martines pisze:Doradzcie mi jaki płyn hamulcowy kupić najlepiej? (jakiej marki). .
Kup DOT 4 w sumie marka nie ma znaczenia jest on mieszalny z innymi DOT4
martines pisze:I umówiony jestem dopiero na jutro a musze parę kilometrów rozmienić. Czy w przypadku gdzy płynu jest bardzo mało nic mi się nie uszkodzi?
W sumie nie zaleca się jazdy bo hamulce są osłabione, a nawet na holu
też nie bardzo sie ciągać bo też hamulce są potrzebne, najlepiej laweta
ale to nie mały koszt ...., powiem Ci że mi jak padł właśnie pod pracą prawie 50km od domu
przewód pomiędzy właśnie korektorem siły hamowania a zaciskami przy kole
to podjechałem kupiłem litr płynu hamulcowego DOT4 wlałem i pojechałem do domu
oczywiście ze strachem ale pojechać musiałem oczywiście hamulce działały i powiem
Ci że w czasie jazdy znacznie mniej wyciekło niż jak samochód stał ubyło mniej niż
jak stał pod pracą, pojechałem na kanał i na drugi dzień znowu do roboty po dolaniu
płynu kupiłem uszkodzony przewód i wróciłem do domu i dopiero naprawiłem ...
oczywiście od samochodów przede mną trzymałem sie z daleka ....


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » ndz lut 25, 2007 19:02

Dziękuje wam. Odstawiłem Golfika do garażu i do jutra tam bedzie stał. Wieczorem umówiony jestem u mechanika. Jakos powoli dojade z tym minimum w zbiorniczku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości