PILNE pytanie o zbieżność!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Puki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:49
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

PILNE pytanie o zbieżność!

Post autor: Puki » wt maja 30, 2006 20:40

witam mam pytanko wymieniłem ostatnio sprężynki w mk3 na eibachy -30 i stąd mój problem kierownica jest krzywo i autko ucieka w jedną strone, wiec spoko jade na zbieżność i tu problem koleś mi gada ze trzeba piłować macpersony(czy jak to sie tam pisze) bo należy dodatkowo ustawić geometrie w pionie w jednym kole.
Teraz pytanko czy jest to wina sprężyn czy poprostu kwestia regulacji.
Bo zamierzam na zime zmienić na standard i niewiem jak on coś spiłuje jak bedą pasować znowu te standardowe springi.

Prosze o pomoc :pub:


Są auta i są VolksWageny

Awatar użytkownika
Qura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Qura » wt maja 30, 2006 20:45

To że ci gadał ze trzeba piłować macphersony to ci chyba dobrze gadał.
być może że VW nie stoi równo i dlatego bedzie uciekał w jadną stronę.
Bo jeśli do tej pory miałeś dobrą zbierznaść i nic przy niej podczas wymiany nie grzebałes to powinno być cos koło tego.
czyli powinna pozostać to kwestia regulacji.
Kupiłeś porządne zawieszenie i nie wydaje mi się żeby było niesymetryczne czy h*j wie co takiego ustaw je porzadnie i powinno to rozwiazac problem.


QURA
Zyskujesz szacunek i dziekujesz za pomoc wciskajac "POMOGŁ" a ja zbieram punkcika. :)

Awatar użytkownika
piecia1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 13:40
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: piecia1985 » wt maja 30, 2006 20:54

ustaw zbieznosc i zobaczysz ze bedzie lepiej. koszt ok 50zł



Awatar użytkownika
Puki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:49
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Puki » wt maja 30, 2006 21:00

No właśnie o to chodzi że koleś powiedział że żeby ustawić dobrze zbieżność trzeba piłować :( no a co potem jak bede chciał zmienić na standard napawać?!?

żałuje że sie nie spytałem tego kolesia


Są auta i są VolksWageny

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » wt maja 30, 2006 23:06

Jeżeli mówi żeby piłować to niech piłuje, nawet jak będziesz chciał zmienić na poprzednie to będzie dobrze. Kolesiowi chodzi o to żeby ustawić koła tak aby auto stało z pionowymi kołami, Ty masz taki problem że jest ograniczony kąt który można maxymalnie ustawić na amortyzatorze, dlatego też mechanik chce powiększyć otwór mocowania amortyzatora do zwrotnicy, żeby móc prawidłowo to ustawić. Po tej operacji samochód będzie szedł jak po szynach (oczywiście wtedy kiedy oponki są równo zjechane) Pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt maja 30, 2006 23:13

jemu chodzi o kąt pochylenia koła który w serii w mk2 wynosi zwykle 0,35 stopnia....jak założyles sprezyny krotsze a amor McPherson jest seryjnej długosci to ten kąt sie minimalnie zmienił, tym bardizje że miałes wykrecone śruby mocowania amora do zwrotnicy.....pewnie mu brakuje z milimetr zeby bylo spowrotem te 0,35 st....i teraz pytanie czy on chciał otwór powiekszac czy tez wrzynać sie w kolumne zeby móc go dosunac blizej do zwrotnicy?...



Awatar użytkownika
Puki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:49
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Puki » śr maja 31, 2006 08:46

Niewiem co dokładnie bedzie piłował się okaże w praniu...tylko jakoś mnie te piłowanie nie przekonuje :( no ale zobaczymy dzienki za konkretne odpowiedzi


Są auta i są VolksWageny

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości