Stukanie w skrzyni biegów podczas stania na luzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marcinelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:29
Lokalizacja: WB*****

Post autor: Marcinelli » śr wrz 05, 2007 17:10

Paweł Marek a u Ciebie co się posypało w skrzynce? jasne że jak będzie rozebrana to też powymieniam co bedzie trzeba, olej oczywiście podstawa dobry, i po naprawie chodzi już cichutko? bo mnie teraz do szału doprowadza..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 05, 2007 17:22

Łożysko wałeczkowe. Kosztuje 60 zeta, o szczegóły mnie nie mpytaj gdzie jest i co robi, ale jest ważne. Teraz jest cichutko.
Aha, mechanik zmienił mi jeszcze simering wału korbowego od strony skrzyni, więc to troszke podrożyło sprawę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jacek_193
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 04, 2009 14:05
Lokalizacja: Kraków

Stukanie w skrzyni biegów podczas stania na luzie

Post autor: Jacek_193 » sob lip 31, 2010 12:46

Witam wszystkich!!!
Jestem posiadaczem octavii, lecz na forum skody nikt nie miał podobnego problemu do mojego.Moja skoda ma 1,9TDI, z silnikiem ALH. Wiem że takie jednostki napędowe były montowane w całej grupie VW.Może ktoś z golfiarzy będzie w stanie mi pomóc.
Od niedawna mam pewien problem, którego nie mogę dopasować do żadnego z tematów (mam na myśli forum skody).
Podczas jazdy skręcając w lewo słychać dziwne szmery, jakby tarcie(jakby koło o nadkole).
Zauważyłem że objaw ten ustaje gdy wcisnę sprzęgło. Zaznaczam że dzieje się to tylko przy skręcie w lewo.
Zastanawiam się, czy to nie ma coś wspólnego ze sprzęgłem, ponieważ samochód na postoju na wolnych obrotach też wydaje dziwne odgłosy które całkowicie ustają po wciśnięciu sprzęgła.
Z góry dziękuję za odpowiedź.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości