GTI 2E chyba uszkodzony przeplywomierz...pomorzcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

GTI 2E chyba uszkodzony przeplywomierz...pomorzcie

Post autor: lukasz17 » pt cze 18, 2010 18:05

Witam jakis czas golf mi spala duzo gazu czy to trasa czy po miescie wolno czy szybko i tak ponad 12L pali nie moge zejsc ponizej 11L spokojnej i dzsiaj gdy chodzil na gazie oglaczylem przeplywomierz... i praca silnika nie ulegla zmianie ani obroty... co mam zrobic i jak sprawdzic dokladnie??lepiej odlaczyc calkiem przeplywke i szukac nowej czy jak??
z gory dzieki za pomoc.


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » pt cze 18, 2010 18:06

Najlepiej to się podłączyć pod kompa ;)
Na benzynie też brak oznak po odłączeniu przepływki ?



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: lukasz17 » pt cze 18, 2010 18:39

Fox_00 pisze:Najlepiej to się podłączyć pod kompa
Na benzynie też brak oznak po odłączeniu przepływki ?
tak na benzynie tez bez zmian... i ostanio gonilem nim i przy 180 skaczyl mi sie nie chcial wiecej jechac... a kiedys 190 i jescze chcial

[ Dodano: 18 Cze 2010 21:34 ]
http://abdomengt.blogspot.com/2009/01/n ... ierza.html
prawde tu pisze?? da sie go naprawic??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 18, 2010 21:49

lukasz17 pisze:da sie go naprawic??
da się, sam to robiłem, ale najpierw go sprawdź. Klapka ma chodzić bez otarć, napięcie na kablu sygnałowym ma płynnie rosnąć w miarę uchylanie klapki palcem i tyle.
Nie napisałeś typu instalki gazowej. Do I i II generacji przepływomierz nic nie ma możesz odłączać, ale na benzynie inna bajka, jesli na benzynie z chodzi tak samo jak bez to znaczy że albo przepływomierz jest uwalony, albo jego okablowanie. Z drugiej strony ta szybkość na benzynie 180 bez przepływomierza nie wydaje mmi się to możliwe, chyba że na LPG? Weź zrób jeszcze taki test że odpal z podpiętym przepływomierzem na benzynie, zostaw na jałowych i wyjmij wtyczkę, silnik ma zgasnąć, jeśli nie zareaguje to sterownik faktycznie niema sygnałów z przepływomierza

[ Dodano: Pią Cze 18, 2010 9:54 pm ]
Poczytałem ta porade jest zła. Jeśli klapka jest skrzywiona i zacznie się szlifować ją albo ścianki przepływomierza aż do momentu kiedy przestanie ocierać, to przepływomierz traci charakterystykę. Należy naprostowac to co się skrzywiło, czyli oś klapki, sa tam dwa łożyska, ośka, wszystko widać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: lukasz17 » pt cze 18, 2010 21:57

instalke mam II gen stag 100
u mnie mikser gazu jest przed przeplywka i gaz idzie przez przeplywke i dopeiro do przepustnicy....
tak zrobilem zapalilem na benzie i odlaczylem przeplywke i nic sie nie zmienia...
czyli jak mam miernik piodlaczyc pod ktore wtyki w prezplywce bo nie weiem zabardzo??
Ostatnio zmieniony pt cze 18, 2010 22:09 przez lukasz17, łącznie zmieniany 1 raz.


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 19, 2010 10:46

Odchylasz gume z wtyczki , nie odłączasz jej, voltomierz przykladasz do kabla sygnałowego i do masy, włączasz zapłon, palcem dostajesz do klapki (musisz obudowę fultra podnieść i odchylasz ją. Napięcie ma rosnąć płynnie od 0,24 do 4,5 Vw miarę odchylania klapki. Sygnałowy to 2 lub 3 nie pamiętam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: lukasz17 » sob cze 19, 2010 12:12

ja zdjolem ten plastik u gory nad plyka i reka krecilem ta oska klapki i u mnie w spoczyku bylo cos kolo 4.7Va jak prezkreclaem to schodzilo do 0.24V.
pozneij rozebralem przeplywke i wyczyscilem klapka chodzi ladnie nie zacina sie ale widze ze jest lekko wygieta.... odlaczylem kostke na benzynie i po chwili silnik zgasl ale nie zawsze gasnie..
Paweł Marek, a gdzie Ty masz zamontowany mikser gazu?? a dodam ze mierzylem srednice mojego mikserra i ma 30mm:/ bo widzialem w paru golfach ze mikser zamontowany byl przed sama przepustnica... problem przeplywki moze byc zwiazany u mnie z duzym spalaniem??

[ Dodano: 19 Cze 2010 17:32 ]
Paweł Marek, widzialem kiedys jak byl mikser zamontowany przed sama prezpustnica to wtedy jest ominiety przeplywomierz... mozna by u mnie tak to zamontowac? wtedy by na gazie dobrze chodzil i moze byloby normalne spalanie??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości