Nie działa oświetlenie wnętrza + wskaźnik paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza + wskaźnik paliwa

Post autor: RzR » ndz cze 06, 2010 16:33

Witam, ponieważ dzisiaj niedziela nie majstruje przy aucie, lecz prowadzę rozpoznanie ;). Ostatnio rozebrałem kompletnie wnętrze w Golfie do konserwacji konkretnej i po złożeniu i podłączeniu akumulatora okazało się, że nie działa mi lampka wnętrza, pomyślałem było tak wcześniej, to pewno bezpiecznik okazuje się, że nie do tego wszystkiego nie działa mi wskaźnik paliwa i tutaj ciekawostka, w momencie kiedy kluczyk w stacyjce nie jest przekręcony, po włączeniu lampki (czy do czytania czy normalnej) wskaźnik zaczyna pokazywać stan paliwa ("na sucho" bez przekręcania kluczyka). Dlatego moje podejrzenie padło na kostkę stacyjki, ponieważ już wcześniej miałem z nią problemy (radio się samo wyłączało jak miałem je pod stacyjkę). No i druga rzecz przy lampce na brązowym kablu (masowym) mam 4,7V :goof:. Jutro rozbieram ten plastik koło bezpieczników, może wkrętem uszkodziłem jakieś przewody, czekam też na wasze propozycje co to może być. Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie sugestie, aha lampka bagażnika działa bez problemu ;).
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2010 16:33 przez RzR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz cze 06, 2010 21:27

Chyba brak masy, hmm?



Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: RzR » pn cze 07, 2010 13:12

Faktycznie przyczyną okazał się brak masy. Rozebrałem to zaraz po powrocie ze szkoły i nie mając żadnego schematu po nitce do kłębka z multimetrem ;) doszedłem do upragnionej wtyczki, która była lekko obluzowana tak, że akurat nie było na lampce masy :). Dzięki, punkcik poleciał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 65 gości