Wprowadzanie nastaw podstawowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Wprowadzanie nastaw podstawowych

Post autor: NiCom » ndz cze 06, 2010 15:13

Witam,
Czy ktoś jest w stanie w prosty sposób wytłumaczć mi na czym polega zrobienie nastaw podstawowych i przedewszystkim czemu to ma służyć? Jest trochę tematów o nastawach podstawowych ale nigdzie nie znalazłem co ma na celu ta czynność.
Wymianiam właśnie silniczek obiegu zamkniętego V71 i wyczytałem że powinno się po wymianie wprowadzić nastawy podstawowe.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz cze 06, 2010 21:27

Przyłączam się do pytania .



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Wprowadzanie nastaw podstawowych

Post autor: PinkFloyd » ndz cze 06, 2010 21:33

NiCom pisze:Witam,
Czy ktoś jest w stanie w prosty sposób wytłumaczć mi na czym polega zrobienie nastaw podstawowych i przedewszystkim czemu to ma służyć? Jest trochę tematów o nastawach podstawowych ale nigdzie nie znalazłem co ma na celu ta czynność.
Wymianiam właśnie silniczek obiegu zamkniętego V71 i wyczytałem że powinno się po wymianie wprowadzić nastawy podstawowe.
to poczytaj http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... df02cc9d12



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » ndz cze 06, 2010 22:58

W jednym z linków które podałeś jest opis:
"W niektórych systemach po wykonaniu naprawy lub przeglądu muszą zostać wykonane nastawy podstawowe. Oznacza to, ze regulacja komputera została przełączona na niezmienne wartości. Jeżeli system znajduje się w nastawach podstawowych można np. wyregulować kąt wyprzedzenia zapłonu, adaptację położenia przepustnicy, wolnych obrotów, klimatyzacji, itp. "

Ale czy w moim przypadku gdy wymieniłem silniczek V71 a VAG nie pokazuje żadnych błędów muszę dokonać tych nastawów podstawowych czy nie? Silniczek działa przynajmniej teoretycznie bo obraca się w jedną i drugą stronę ale nie chciałbym żeby za chwile się okazało że znowu pękło kółko bo komputer próbował przekręcić poza zakres możliwych wartości.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 111 gości