Spryskiwacze reflektorów & śruby zabezpieczające koło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

inoxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 23:23
Lokalizacja: wielkopolska Leszno

Spryskiwacze reflektorów & śruby zabezpieczające koło

Post autor: inoxy » sob maja 29, 2010 13:01

Witam Golf plus 1,9 tdi 2005 rok . Mam dwie sprawy odnośnie tego autka

Pierwsza”

Powiedzcie mi jak się uruchamia spryskiwacze świateł ? W innych autach jest tak ,ze włączam krótkie światła i spryskuje przednia szybę ,automatycznie spryskują się światła . W moim Golfie robie tak i lipa , nic nie działa ,znaczy szybę spryskuję ,ale nie światła ,w ogóle się nie wysuwają te zaślepki . Zaznaczę ,że spryskiwacze na pewno są w zderzaku ,węże wszystko jest podłączone . Ach nie wiem czy to ma znaczenie , ale mam przeróbkę świateł ,znaczy przekręceniu kluczyka światła krótkie same się zapalają . Czy to możliwe ze od tego nie działają mi spryskiwacze ??

I drugi problem ,poważniejszy . Po miesiącu od kupna mojego Plusika zauważyłem ,ze nie mam nasadki do śrub zabezpieczających alufelgi (oryginał) . Dzisiaj odwiedziłem serwis VW by taką nasadkę nabyć . Okazało się, ze nie ma już ich w produkcji i nie mogę zakupić takiej . Facet zaproponował ,ze mogą mi je odkręcić i założyć inne śruby zabezpieczające z nową nasadka , cena jedynie 120 zł. Zapytałem się czy tylko mogą mi je odkręcić ,ja sobie założę zwykłe, bo mam w garażu .,Facet powiedział ze nie ,bo muszę u nich też śruby zamówić (zwykłe śruby 10 zł od sztuki + montaż). Więc odpuściłem ,bo byłem przekonany ,ze zwykły wulkanizator mi je jakoś odkręci .No ,więc udałem się do wszystkich wulkanizatorów w moim mieście ,żaden nie podjął się tematu *(jeden podszedł z przecinakiem i młotkiem ,ale go pogoniłem) Ma ktoś jakiś pomysł ? W ostateczności będę musiał ponownie odwiedzić serwis i wymienić na zwykłe ,ale pewnie 60 zł nie starczy hah
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 13:05 przez inoxy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » sob maja 29, 2010 13:11

inoxy, spryskiwacze włączaja sie po trzech sekundach od "pociągnięcia" wajhy lub co trzecie cykl załaczania spryskiwaczy szyby.
inoxy pisze:ale mam przeróbkę świateł ,znaczy przekręceniu kluczyka światła krótkie same się zapalają .
aczej nie ale spróbuj zrobić jak wyżej z włączonym przełącznikiem i bez.

Co do śrób... w serwisie też podejdą z młotkiem jak nie mają takiej nasadki. Są uniwersalne nasadki u wulkanizatorów (jak sie śróba zjedzie albo zgubimy nasadkę), poprzez uderzenie młotkiem w taką nasadkę śruba poprzez odwrotność działania nasadki odkręca się.

Pozdrawiam


Dziki

lary250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 24, 2010 22:59
Lokalizacja: Łopuszno
Kontakt:

Post autor: lary250 » sob maja 29, 2010 13:14

jesli chodzi o sprzyskiwacze świateł to tak jak mowisz wlaczaj je sie tak jak sprzyskiwacze szyb. tylko, ze nie wlaczaja sie przy kazdym razie jak spryskujesz szybe lecz raz na jakiś czas(co kilka spryśnięć szyby)

[ Dodano: 29 Maj 2010 13:15 ]
a jesli chodzi o zlodziejke i jej odkrecenie to nie pomoge



inoxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 23:23
Lokalizacja: wielkopolska Leszno

Post autor: inoxy » sob maja 29, 2010 13:34

Wielkie dzięki ,czyli jest nadzieja ze mi spryskiwacze działają ,bo ja tylko na raz próbowałem ,wiec możliwe ze za którymś z kolei spryskaniem sie wysuną .

Co do śruby zabezpieczającej i nasadki. Koleś w serwisie miał taką nasadkę ,bo przymierzał do mojej śruby i według numeru ich nasadki (zakładowej )chciał zamówić mi nową, tylko ze już takich nie produkują . Najśmieszniejsze jest to, ze nasadkę miał w ręku ,ale odkręcić mi nie chciał ,bo bym musiał u nich śruby zakupić .Wiec w serwisie raczej by mi młotkiem nie odkręcali ,bo nasadkę maja ,tylko nie na sprzedaż . Prześledzę jeszcze trochę różnego rodzaju fora ,może jakieś rozwiązanie znajdę . a jak nie pojadę ponownie do złodziejskiego $$$ serwisu i zamówię u nich te sruby
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 13:35 przez inoxy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob maja 29, 2010 14:27

inoxy pisze:acet zaproponował ,ze mogą mi je odkręcić i założyć inne śruby zabezpieczające z nową nasadka , cena jedynie 120 zł.
Cena kompletu śrub zabezpieczających w sklepie to ok 60zł...także ja bym dał te 120zł jeżeli mają bezproblemowo odkręcić te śruby które są. Możesz jeszcze odwiedzić ASO Skody np...i tam zapytać
inoxy pisze:czyli jest nadzieja ze mi spryskiwacze działają ,bo ja tylko na raz próbowałem ,wiec możliwe ze za którymś z kolei spryskaniem sie wysuną .
spryski powinny się wysunąć po przytrzymaniu manetki a nie co któryś raz... Pytanie jak te światła są przerobione bo normalnie chyba można VAGiem ustawić żeby się włączały z zapłonem...



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob maja 29, 2010 20:38

Co do sprysków to zacznij od bezpiecznika !
a jeśli chodzi o śruby to, co to za wulkanizator gdzie nie może poradzić sobie ze złodziejką, kiedy powinien mieć do tego na miejscu sprzęt, czas i doświadczenie w tym temacie?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » sob maja 29, 2010 22:58

I spryskiwacze świateł próbuj na włączonych światłach mijania lub drogowych.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości