Nie działa tylna wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn lis 26, 2007 23:38

Witam

Ja rowniez mam problem z tylna wycieraczka. Mianowicie spryskiwacz dziala reszta nie:/
Sprawdzilem miernikiem i na jeden z 3 kabli podawane jest napiecie 12V wiec niby jest ok. Rozebralem silnik...fakt wszytsko bylo zapieczone (bez mlotka sie nie obylo) po zlozeniu i podlaczeniu pod akumulator 12V caly mechanizm wcieraczki smiga natomiast bo zamontowaniu w aucie juz nie:/. Dzis rozebralem wlacznik ale okazalo sie ze tu wszystko ok. Bezpieczniki tez. Natomiast co do przekaznikow to wole nie mowic...sami zobaczcie. Czego tu brakuje i co jest od czego?? Bo przekaznika 72 tu nie widac. Na jakims schemacie widzialem ze miejsce w ktorym siedzi 99 jest odpowiedzialene za wycieraczke.

Help!!

Pozdrawiam

Obrazek



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » wt lis 27, 2007 09:40

do silnika tylej wycieraczki dochodzi kostka z 3 kablami (staly +12V masa i czasowo załaczane +12V po to aby zmienic kierunek obrotow silnika) dodatkowo w przekładni silnika znajduje sie maly przelacznik switch ktory prelacza kierunek obrotow. jezeli silnik dziala na krotko po wyciagnieciu to proponuje:
sprawdzic przekazniki
sciagnac gumowo przelotke w tylnej klapie i sprawdzic czy kable nie sa polamane i przerywane


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

marezk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marezk1 » pn gru 17, 2007 00:36

tylna wycieraczka tez mi nie dziala, wszystko poza tym ok. Dzis dorwalem sie do silniczka i ..... okazalo sie ze nie ma masy w tylnej klapie!!! - jak polaczylem silniczek kabelkiem z karoseria to dziala a z klapą nie. Jak dochodzi masa do tylnej klapy??
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 00:44 przez marezk1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » pn gru 17, 2007 14:01

standaartowo....brazowy kabel


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn gru 17, 2007 14:38

marezk1 pisze:Jak dochodzi masa do tylnej klapy??

poprzez zawiasy
Mavrick opcja szukaj http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl


:-k ...

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn gru 17, 2007 14:42

poprzez zawiasy swoją drogą , ale na to jeszcze jest kabel brązowy , czasami na samych zawiasach nie ma dobrej masy , tak samo jak w drzwiach , dla tego wszędzie jest prowadzony kabel masowy , brązowy



marezk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marezk1 » wt gru 18, 2007 08:13

To prawda, dostalem sie do kabli w gumowej rurce miedzy karoseria a klapa i tam jeden z brazowych byl przeciety. Zlutowalem i wycieraczka dziala!



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

wycieraczka

Post autor: 2RaZ » wt gru 18, 2007 17:02

jak jest długosc tylnej wycieraczki???? Ukradli mi ramię wycieraczki, ramię już kupiłem ale nie wiem jaka długość pióra??????? Help! :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: RzR » sob sty 19, 2008 16:58

Witam!

Mam mały problem z tylna wycieraczką w Variancie... nie chce dzialac, posprawdzalem bezpieczniki wszystko jest ok, przekaznik cyka wiec tez jest wporząsiu, kable na zawiasach cale, na wtyczce napieceie jest, wykrecilem calosc i zanioslem do sąsiada elektromechanika, wyciagnal silnik przeczyscil i wlozyl spowrotem stwierdzil ze powinno dzialac tylk ozeby przeczyscic reszte. Rozwiercilem nity przeczyscilem calosc, nasmarowalem i skrecilem srubami w miejsce nitów. Nie wiem czy to wczesniej albo juz po mojej rozbiorce, ale po podlaczeniu trzasnal bezpiecznik jak odlaczylem mechanizm to wszystko wrocilo do normy. Tutaj pojawia sie moje pytanie: czy to sasiad (a wlasciwie jego pracownik) zle cos podlaczyl? Moze to ja skladajac cos poplątałem bo pod wieksza plastikowa zebatka byly dwie miedziane blaszki ktore do niej przylegaja. Moglem cos skopac, albo cos nie do konca poszlo sasiadowi.

Uhh jak na pierwszy post niezle sie wypocilem :bigok:

Z góry dzięki za odpowiedź.



michal1111L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 13:47
Lokalizacja: warszawa

Post autor: michal1111L » pt cze 26, 2009 16:20

**Gucio** pisze:nic sie nieprzejmuj jesli ci silniczek niesiadl to jest to banalna sprawa sprawdzasz na pierwszym miejscu bezpiecznik a pozniej przekaznik zazwyczaj siada bezpieczik u mnie tez siadla tylnia wycieraczka i okazalo sie ze to przekaznik wymienilem i po sprawie :bigok:
jaki jest nr bezpiecznika bo ja nie bardzo lapie niemiecki wiec ciezko mmi to zanalezc a wycieraczka nie działa
prosze o pomoc



ryniu69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw mar 12, 2009 19:30
Lokalizacja: gdynia

wycieraczka

Post autor: ryniu69 » wt wrz 22, 2009 17:13

Wycieraczki jak wiadomo używa się sporadycznie.
U mnie bezpiecznik i przekaźnik był ok.Natomiast silniczek był zapieczony i po wciśnięciu wycieraczek było słychać że chce a nie może.
Rozebrałem cały silniczek na części pierwsze.Wyczyściłem , nasmarowałem i poskładałem,ale niestety podczas składania połamałem szczotki od silniczka.
Robiłem to pierwszy raz także narobiłem sobie trochę dodatkowej roboty.
Rozebrałem ponownie i włożyłem te same połamane szczotki na swoje miejsce, co nie było łatwe bo to była dość precyzyjna zabawa i zabrała trochę czasu.
Poskładałem zamontowałem i śmiga i jak nowy.
Po prostu przestrzegam aby podczas składania inie używać młoteczka:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości