Odczytywanie wskaźnika temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

Odczytywanie wskaźnika temperatury

Post autor: piotrek111 » czw lut 02, 2006 21:17

Witam.Szukałem na forum i nigdzie nie mogłem znaleźć.Chodzi i o prawidłowe wychylanie się wskaźnika temp.U mnie nagrzewa się prawidłowo jednak wskazówka wykracza ponad połowe, czyli poza czerwoną diodę(jakieś 3-4 mm) .Nie chcę przegrzać silnika stąd moje pytanie.Jeśli mógłby mi ktoś pomóc to będzę wdzięczny.Z góry wielkie dzięki.



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw lut 02, 2006 22:15

Wskazówka powinna stać pionowo, wtedy temperatura wynosi 90 stopni i taka jest prawidłową temperaturą. Jeżeli przekracza Ci poza tę diodą możliwe, że termostat nie otwiera Ci się. Możesz to sprawdzić oceniając węże przy chodnicy, jeżeli górny jest ciepły a dolny letni to wszystko OK. Jeżeli górny gorący a dolny zimny to termostat do wymiany. W innym przypadku pod uwagę trzeba wziąć: czujnik temperatury, zegar.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » czw lut 02, 2006 22:19

piotrek111 pisze:U mnie nagrzewa się prawidłowo jednak wskazówka wykracza ponad połowe, czyli poza czerwoną diodę(jakieś 3-4 mm) .
To nagrzewa sie prawidlowo czy sie przegrzewa bo nierozumiem ?


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lut 02, 2006 22:32

mr_simon pisze:Wskazówka powinna stać pionowo, wtedy temperatura wynosi 90 stopni i taka jest prawidłową temperaturą. Jeżeli przekracza Ci poza tę diodą możliwe, że termostat nie otwiera Ci się. Możesz to sprawdzić oceniając węże przy chodnicy, jeżeli górny jest ciepły a dolny letni to wszystko OK. Jeżeli górny gorący a dolny zimny to termostat do wymiany. W innym przypadku pod uwagę trzeba wziąć: czujnik temperatury, zegar.
to co napisał mr_simon to jest po częci prawda, ale te wskazniki sa tylko orętacyjne czyli wskazania tych wskazników nie są seper dokładne, jak ci dioda nie miga to znaczy że jest ok, dle pewności co do termostatu to jak przyjedziesz z dłuższej trasy(min 7-8 km) to zostaw auto na chodzie i zobacz czy sie nagrzeje dolny wąż od chło. (wtedy jest gorsza skuteczność chłodnicy - brak przepływu powietrza przez chło. gorsze chłodzenie - twrmostat się więcej otworzy)jeżeli tak to wszystko jest ok


:-k ...

piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: piotrek111 » pt lut 03, 2006 14:40

Witam.Sprawdzałem dzisiaj.Dolny wąż zaczyna robić się ciepły jak wskazówka temperatury minie czerwoną diodę o jakieś 2 mm, więc chyba wszystko jest ok.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości