Problem z kontrolką oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » ndz cze 21, 2009 18:44

Pofrykluz na panewkach owszem może być ,ale najpierw daje sygnał charakterystycznym pukaniem takie cykanie jak przy wyrobionych popychaczach (autopsja)najpierw jednak zapala się lampka potem zaś pojawia się pukanie -pompy jednak bym nie wykluczał nie zawadzi oblukać i wyczyścić ssak razem z nią.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: MeSiN » ndz cze 21, 2009 19:28

Jutro wyjme pompę i przeczyszczę oraz sprawdzę cisnienie oleju jak wszystko zrobię to pojadę na jazde próbną to napisze co z tego wynikło.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Awatar użytkownika
zgorzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2009 18:50
Lokalizacja: kraków

Post autor: zgorzel » pn cze 22, 2009 08:10

Mam do tego pytanko czy jak jest dobre ciśnienie oleju sprawdzone manometrem to czy można wykluczyć panewki. Mam ciśnienie na wolnych obrotach 2 bary, nic nie stuka nie ma żadnych dziwnych dziwieków.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn cze 22, 2009 10:05

Ciśnienie należy mierzyć na zimnym i rozgrzanym silniku.Olej po rozgrzaniu jest rzadki i jeśli panewki będą podtarte a nie wytarte to wartości na ciepłym trzymać nie będą i do obrócenia panewki w czasie jazdy już blisko miałem to w mk3 i dlatego piszę .Pnewka podtarta pukać nie będzie ale za to bardzo szybko się wytrze i nastąpi jej obrócenie a wtedy pupa blada.Zabrudzona pompa puki olej jest gęsty i w miarę chłodny też daje dobre ciśnienie na wolnych obrotach ale podnieś obroty dostając obciążenia nie poda tego co powinna traci wówczas na wydolności i efekt ten sam pupa.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
zgorzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2009 18:50
Lokalizacja: kraków

Post autor: zgorzel » pn cze 22, 2009 16:39

Ja mierzyłem ciśnienie na gorącym silniku..... 90 stopni. i na manometrze było ok... ciśnienie prawidłowe... 2 bary wolne obroty, 4 bary na wysokich obrotach
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 16:41 przez zgorzel, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości