Czy to moze byc łozysko??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr sty 07, 2009 20:11

ogi6 pisze:Łożysko firmy OPTIMAL (chyba).
Łobosz......No powodzenia za kilka kkm czeka cie kolejna wymiana, ale juz wiesz jak. :grin:

Co z pozostałymi moimi pytaniami?


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: ogi6 » śr sty 07, 2009 20:47

ło to nie dobrze ze to łożysko jest słabe:/ ale tylko takie gość miał w sklepie...tak piastę wymieniłem, no może to będzie ten zacisk źle odbija muszę to jutro sprawdzić



pogromca62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 27, 2008 23:09
Lokalizacja: krakow

Post autor: pogromca62 » śr sty 07, 2009 21:32

Podnieś sobie bolid i próbuj szarpac kołem na biki i góra dół. zobaczysz wszysko. Jeśli nic nie widac na drążkach i tylko koło ma luzik to na pewno łożysko.


pogromca62

muzykant

Post autor: muzykant » śr sty 07, 2009 22:53

Atomic10 pisze:Łozysko bardzo łatwo sprawdzić. Pierwszy test jesli słychac dudnienie jadąc na wprost przy około 100km/h to sprawdzić czy buczy jadąc po lekim łuku zarówno w prawo lub w lewo. Gdy jedziemy po łuku w tą sama strone co uszkodzone łozysko w wyniku odciążenia (przechyłu karoserii) przestaje wyć. Kolejny test podnieść auto na podnośniku przłozyc ręke do amortyzatora i zakręcić kołem. Jesli czuć drgania to na bank łożysko do wymiany.
Witam

A jeżeli podczas jazdy po przekroczeniu koło 50km/h słychać tak jakby równomierny szum który rośnie (nie tyle jego głośność ale szybkość) ze zwiększaniem prędkości ale na zakrętach szumi dalej tak samo? Po naciśnięciu sprzęgła dalej szumi. Dźwięk dochodził mi jakby z tyłu więc na wakacjach wymieniłem wszystkie tylne łożyska i nic nie pomogło. Jak kręcę tylnym kołem to słychać ocieranie zacisków o bęben. To może być to szumienie właśnie? No ale z czasem nie powinno się to "dotrzeć"? Już rok tak szumi, cały czas taki sam dźwięk.

Łożyska na przód już mam kupione, leżą w pudełkach ale jak wiadomo, wymiana prosta nie jest jak i temperatura trochę psuje plany. Zresztą przegub zewnętrzny prawy mam do wymiany to może przy okazji się te łożyska zrobi.



ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: ogi6 » ndz kwie 19, 2009 23:39

NO i stało sie:/ jednak łożyska firmy OPTIMAL są do niczego przejechałem trochę kilometrów i muszę je wymienić bo tak hałasuje ze się w aucie wytrzymać nie da:/ Panowie Jakiej Firmy Kupiec łożysko żeby znowu za 2 tys kilometrów nie wymienic:/ Proszę o linki z ALLEGRO bo u mnie chłop ma w sklepie OPTIMAL TYLKO:/ Chodzi mi o łożysko tanie a dobre bo niestety sie trochę spłukałem i nie mam pieniążków na jakieś super... POzdrawiam



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn kwie 20, 2009 15:17

ogi6 pisze:tanie a dobre
to się niestety wyklucza.

http://www.allegro.pl/item610528982_loz ... _seat.html

http://www.allegro.pl/item615378555_loz ... _seat.html


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: ogi6 » pn kwie 20, 2009 15:21

NO właśnie tez tak myślałem a łożysko firmy KAGER albo DTW albo MAR???



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn kwie 20, 2009 15:23

nie, te co ci dałem to najtańsze dobre wyjście
Ostatnio zmieniony pn kwie 20, 2009 15:27 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kridd_hunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lut 07, 2008 23:08
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: kridd_hunt » pn kwie 20, 2009 16:32

Atomic10, cześć mam pytanie do Ciebie...pisałeś coś o łożyskach i ja w tej sprawie

Mam golf II 1.8 kat. przy jeździe na wprost jest cisza, skręcam w lewo jest cisza...ale jak skręcam w prawo podczas jazdy(na skrzyżowaniu) to jest stłumiony huk -takie łupnięcie i to jakby w lewym kole (a dokładnie bo już wstępnie znaleziono gdzie - jak otworzę maskę i wcisną autko : w miejscu amortyzatora: nad lewym kołem ) to jest "tyk, tyk" co to może być???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 87 gości