Wewnętrzne oświetlenie nie włącza się po otwarciu drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Wewnętrzne oświetlenie nie włącza się po otwarciu drzwi

Post autor: pedroRSL » śr lut 04, 2009 20:48

Witam,
kupiłem niedawno golfa 3 i od początku nie działała wewnętrzna lampka pod sufitem po otwarciu drzwi. Jak się domyślam aby działała to wyłącznik musi być w pozycji środkowej ?
Po przełączeniu w lewo świeci ciągle a w prawo wogóle "0". W środkowej pozycji też nie świeci.
Przeszukałem dokładnie forum ale znalazłem tylko rozwiązanie dla golfa 4 a to raczej inna technologia.
Dodam jeszcze że lampa nie działa przy otwarciu dowolnych drzwi a nie tylko kierowcy (mam wersję 5 drzwiową). Rozłączyłem tez radio - bez efektu...
Macie jakieś doświadczenie z tym albo przynajmniej pomysły na rozwiązanie ?



maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » śr lut 04, 2009 21:29

ja bym sprawdził wyłączniki w słupkach drzwi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lut 04, 2009 21:58

pedroRSL, doberz się do lampki, i sprawdż tam czy na kablu brązowo białym pojawia się masa po otwarciu którychkolwiek drzwi. Masa się pojawia - zepsuta lampka.
Nie pojawia się, to jest gdzieś przerwa na kablu od krańcówek. Kabelki od każdej krańcówki łączą się za skrzynką bezpieczników w jeden co leci do lampki. Trzeba to odnaleźć i sprawdzić, to są pojedyńcza złączki mogły się rozłączyć przy jakieś robocie z elektryką. Co do samych krańcówek (włączników) przy drzwiach: trzeba by mieć niezłego pecha żeby 4 na raz padły :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pedroRSL » śr lut 04, 2009 22:01

maximanek pisze:ja bym sprawdził wyłączniki w słupkach drzwi
Wszystkie ? To chyba nie możliwe żeby wszystkie 4 styki się uszkodziły ? Chyba że awaria jednego wyłącza układ...
Tak mnie naszło ze może karoseria nie jest uziemiona do akumulatora ? Ale światło w bagażniku działa... Myślałem że znajdzie się ktoś kto miał coś podobnego u siebie.
Paweł Marek, dzięki o to mi chodziło żeby dowiedzieć się jak to sprawdzić. Podobno lampka jest na tym samym bezpieczniku co deska a deska świeci więc bezpiecznik dobry będzie. Dzisiaj rozbierałem okolice bezpieczników i trochę mało miejsca tam jest więc sprawdzę najpierw czy na tych kablach jest przerwa w lampce.
Każda krańcówka ma swój kabel czyli usterka musiałaby być już za miejscem połączenia czyli za skrzynką bezpieczników jeśli tam się łączą... Jakieś zdjęcie lub miejsce połączenia by się przydało do rozwiązania tego problemu.
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 22:08 przez pedroRSL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr lut 04, 2009 22:06

Lewo swieci ciagle, srodek nie swieci, a w prawo swieci po otwarciu drzwi (takie małe sprostowanie)
wyciagnij cala ta lampe i zobacz czy wtyczka nie zasniedziala
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 22:08 przez jablonski89, łącznie zmieniany 1 raz.



pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pedroRSL » śr lut 04, 2009 22:12

jablonski89 pisze:Lewo swieci ciagle, srodek nie swieci, a w prawo swieci po otwarciu drzwi (takie małe sprostowanie)
wyciagnij cala ta lampe i zobacz czy wtyczka nie zasniedziala
U mnie na lampce po lewej mam slonce po prawej zero a na środku przełącznika auto z otwartymi drzwiami. Myślałem że w pozycji tych drzwi będą działały czujniki.
Wtyczkę w lampie ruszałem. Wyciągałem i wkładałem żeby ewentualnie się przeczyściła.



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr lut 04, 2009 22:21

pedroRSL pisze:
jablonski89 pisze:Lewo swieci ciagle, srodek nie swieci, a w prawo swieci po otwarciu drzwi (takie małe sprostowanie)
wyciagnij cala ta lampe i zobacz czy wtyczka nie zasniedziala
U mnie na lampce po lewej mam slonce po prawej zero a na środku przełącznika auto z otwartymi drzwiami. Myślałem że w pozycji tych drzwi będą działały czujniki.
nie twierdze ze nie masz racji. widocznie mamy inne lampy
ja mam taka i dlatego tak napisałem.
link



pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pedroRSL » pt lut 06, 2009 23:24

Wziąłem dzisiaj miernik do auta i posprawdzałem wszystko. Kabelki z krańcówek to pin 1 (masa główna) i 2 (krańcówki) - działały. Rozebrałem lampkę i przeczyściłem styki włącznika ale wszystko działa. Jak przyjrzałem się płytce to się okazało że brakuje ścieżki... Nie wiem jakim cudem wyparowała... Niestety nie mam igłowej lutownicy tylko zwykłą więc połączyłem to małym drucikiem. Może nie jest to profesjonalna renowacja ale ważne że działa ;)

Tu ścieżki nie było - teraz jest czerwony drucik:

Obrazek

A to moja lampka - pozycja środkowa jest od czujników drzwi:

Obrazek

I po problemie ;) Dzięki wszystkim.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości