Założyłem gaz i potrzebuję pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz_misiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 16:50
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Założyłem gaz i potrzebuję pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: mariusz_misiek » czw paź 13, 2005 22:53

Witam.
Zagazowałem Golfa założyłem instalacje z komputerem (Autronic 600). Na gazie samochód chodzi idealnie ale problemy zaczeły się z jazdą na benzynie - brak wolnych obrotów. Pojechałem do mechanika on stwierdził że na benzynie nie pracuje sonda Lambda, na gazie jednak sonda próbkuje prawidłowo. Pojechałem więc do Gaziarzy którzy zakładali mi inst i stwierdzili że coś z sondą jest nie tak. Nurtuje mnie jednak to że sprawdzałem i sondę i Katalizator przed zamontowaniem gazu i wsio było ok. i dlaczego na gazie sonda działa. Wydaje mi się że coś źle zamontowali (kompuetr od gazu zakładali inny i byłoto samo)
Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Post autor: Dawid 19 » pt paź 14, 2005 19:21

Czemu dałeś sobie założyć 600-tkę ???Przecież to przeżytek,nie ma to regulacji przez kompa,a silnik krokowy ma z boku taką zwykłą śrubę.Trzeba było założyć AL 700 !!!
A z tym,ż e na gazie działa a na benzynie nie to jakaś ściema.Zobacz czy Ci wogóle podłączyli tą 600 pod sondę.Być może nie podłączyli(a chodzić może) a sonda jest walnięta i jak przełączysz na benzynke to wiadomo,że jak sonda padnięta to silnik już tak nie ''chodzi'' jak powinienn,różne objawy a przedewszystkim zużycie etylinki.
Radziłbym podjechać do innego warsztatu i niech sprawdzą dokładnie montaż i podłączenie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2005 19:58

nie znam tak szczegółowo schematu instalacj, ale dla mnie to ewidentna wina gazowników. W końcu wczepiają się w kable sondy z instalką. Może na autokąciku spytasz w forum gazowym, tam pisze kilku speców od gazu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

piter25

Post autor: piter25 » sob paź 15, 2005 11:51

Powiedz mi czy to sie dzieje na zimnym silniku czy na rozgrzanym też??



mariusz_misiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 16:50
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: mariusz_misiek » sob paź 15, 2005 15:36

Objawia się to tak że nie mam wolnych obrotów na ciepłym silniku oczywiście. Obroty spadają silnik szarpie. Restart kompa w samochodzie nie pomaga. Dzisiaj cały dzień był rozłączony akumlator i nic nie pomogło. Dalej nie ma wolnych.Ktoś zasugerował mi że może padł potencjometr przepustnicy.
Już sam nie wiem
Pozdrawiam



piter25

Post autor: piter25 » sob paź 15, 2005 16:12

Wszystko wskazuje na to że bedzie to potencjometr albo silnik krokowy wolnych obrotów ale obstawiał bym na silnik krokowy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 15, 2005 16:35

Sorki ale silnik krokowy na gazie nie działa w 1.4? Bo w moich dwulitrówkach na gazie robi to samo co na benzynie, czyli puszcza więcej powietrza jak silnik przygasa. A wtedy awaria krokowego odpada. Stawiam na wypinanie lambdy przy pracy na benzynie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » sob paź 15, 2005 18:51

Też mam niestety AL600 (bo niestety niepowiedziałem gazownikom aby mi założyli AL 700) i umnie też były problemy z wolnymi obrotami na benzynie. Był przestawiony zapłon że na benz. gasł po rozgrzaniu ale na gazie pracował idealnie bo miał odpowiedzio ustawioną dawke gazu. Proponuje ci zatem najpierw ustawić prace silnika na benzynie regulując zapłonem, a potem skorygować pokrętłem na parowniku wolne obroty silnika pracującego na gazie. Sterownik gazu AL600 tez bierze sygnał z sondy lambda i wątpię by ci ja pomineli jak wcześniej autko dobrze pracowało na benzynie. To by było na tyle......
Pozdrawiam i czekam na rezultaty...


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

machu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt mar 29, 2005 21:37

Post autor: machu » sob paź 15, 2005 19:59

a jak wygląda sprawa emulacji sondy



mariusz_misiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 16:50
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: mariusz_misiek » sob paź 15, 2005 20:38

Co do emulacji sondy to niewiele mogę powiedzieć ponieważ nie wiem jak to sprawdzić. Wiem tylko że w AL-600 są tylko dwie możliwości i nie wiem jak je ustawić /nie wiem wogóle czy jest jakiś błąd sądy/ W poniedziałej jadę do mechanika który mam nadzieję zdjagnozuje problem.
Najbardziej dziwi mnie to że przed założeniem gazu wszystko hulało cacy /Wcześniej miałem astrę z Kompem Viola /mówią że to syf/ ale i na gazie i na bęzynie silnik hulal super
Pozdrawiam
i czekam na dalsze sugestie



weteran

Post autor: weteran » sob paź 15, 2005 21:32

Taki sam problem zastanawiam się gdyby odłączyć całą lpg od aku.Co by było czy objawy były by te same .Może coś zamieszane w kablach bo mi zakładali nowicjusze ale wiem to dopiero teraz .



piter25

Post autor: piter25 » sob paź 15, 2005 22:09

Paweł Marek pisze:Sorki ale silnik krokowy na gazie nie działa w 1.4? Bo w moich dwulitrówkach na gazie robi to samo co na benzynie, czyli puszcza więcej powietrza jak silnik przygasa. A wtedy awaria krokowego odpada. Stawiam na wypinanie lambdy przy pracy na benzynie.
No własnie nie działa na gazie a dzieje mu sie to na benzynie, czytaj uważnie.A najlepiej nie montowac gazu i bedzie ok.Pozdrawiam



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob paź 15, 2005 22:37

piter25 pisze:A najlepiej nie montowac gazu i bedzie ok.

napisał co wiedział!

mam już drugie autko na gazie, i z doświadczenia i opowiadań znajomych mających gaz najważniejsze jest zamontowanie instalacji w warsztacie mającym DOŚWIADCZENIE i niewybieranie NAJTAŃSZEJ opcji (patrz al600, al700 różnica pewnie z 50 pln).

Najpierw wyregulować autko na benzynie potem załączyć gaz, ma działać tak samo dobrze jak na benzynie (wolne obroty i wszystko inne).

bez VAGa się nie obejdzie (może "gaziarze" pomieszali coś z montażem, prawdopodobnie
pomieszli coś z lambdą)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości