Alarm + centr. zamek w MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kadett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 26, 2005 12:35
Lokalizacja: Będzin

Alarm + centr. zamek w MK3

Post autor: kadett » ndz wrz 04, 2005 16:12

Witam.
Zakładam alarm w moim autku i tak: kierunkowskazy podpięte, klapa i immobiliser też, odcięcie pompy również ok, nawet centralny zamek który musiałem sobie sam założyć też działa, ale mam problem z czujkami drzwiowymi ponieważ piszą że ma byś sterowanie minusem a ja nie wiem jak to jest w Golfie.
Czy ktoś może pomóc.
P.S.
W tym co już podpiąłem służę pomocą.



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » ndz wrz 04, 2005 17:27

W Golfie tez masa ... podepnij w jednym miejscu tylko ( nie musisz kazdego wlacznika z osobna ), z tego co pamietam brazowy kabelek, ja podpialem sie przy dzwigni otwierajacej maske



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 04, 2005 22:53

Jaki ten central masz. Jeśli oryginalny pneumatyk to sterowanie tylko PLUSEM. zielony i szary kabelek w wiązce drzwi. Alarmy daja minus trzeba zrobić przerzutnik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » pn wrz 05, 2005 17:05

Paweł Marek pisze:trzeba zrobić przerzutnik
Inaczej mówiąc założyć po przekażniku co by alarm MASĄ sterowały PLUSEM zamki


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » pn wrz 05, 2005 17:25

ja alarm podłaczyłem do brązowo- białego w drzwiach i mi działa. zreszta podpowiedział mi kolega z forum



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » pn wrz 05, 2005 18:59

darekkolo pisze:ja alarm podłaczyłem do brązowo- białego w drzwiach i mi działa. zreszta podpowiedział mi kolega z forum
Ale jaki masz centralny zamek? Pneumatyczny?


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

kadett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 26, 2005 12:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kadett » śr wrz 07, 2005 20:19

Już odpowiadam. Centralny mam elektryczny (san montowałem) i podpiąłem się do kabelka brązowo żółtego ale działają tylko drzwi kierowcy a chciałbym załatwić sprawę za jednym zamachem (klapa silnika już działa ale bagażnik nie i drzwi pasażera też nie)-czy jest to możliwe ??
Marcin



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » śr wrz 07, 2005 23:33

Ja w swoim montowałem też centralny elektryczny. 2 x Master (siłowniki z przodu) i 2 x SLAVE (siłowniki z tyłu). Oczywiście sterowanie z alarmu idzie na centralkę centralnego.

Impuls (minusem sterowany) idzie z komputerka alarmu na centralkę zamka centralnego. Centralka wysyła impuls do każdego siłownika oddzielnie. Jezeli masz wszytstko dobrze podłączone, to nie ma bata. Musi działać. Może gdzieś kabelki nie kontaktują, albo masz centralkę do 2 siłowników, albo jakiegoś kabelka nie podłączyłeś. Ta ostatnia rzecz mi się zdarzyła: za delikatnie spiąłem kabelki i jedne drzwi wysiadły mi po 4 dniach. Po prostu kable się rozłączyły.



kadett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 26, 2005 12:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kadett » pt wrz 09, 2005 10:03

Nie chodzi mi o sam zamek ponieważ tutaj wszystko działa ok. Problem dotyczy załącznia się alarmu (powinien się włączać przy otwarciu drzwi a u mnie włącza się tylko przy drzwiach kierowcy i po otworzeniu klapy przedniej a co z drugimi drzwiami i bagażnikiem).
Marcin



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pt wrz 09, 2005 15:55

A, masz problem z alarmem, a nie z centralnym... :)

Po prostu nie kontaktują Ci czujniki w tych drzwiach. Ja też w 1 drzwiach mam zwalony czujnik. Musisz je sprawdzić i jeśli są martwe, to wymienić, albo kabelki poprawić.

Żeby alarm załączył się, możesz jeszcze dodać czujniki ultradźwiękowe (2 w przed nich słupkach). Na pewno alarm się załącz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości