trzesie przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

trzesie przy hamowaniu

Post autor: Mash » czw lip 12, 2007 20:15

Witam mam kilka problemowz moim golfikiem

- najbardziej denerwuje mnie ten z trzesieniem kierownicy podczas hamowania. jak autko jedzie kierownica nie drga jak jedzie na luzie autko nie drga jak zaczynam hamowac czuc wibracje nakierownicy dosc spore nawet hamujac z nie duzej predkosci. w ciagu 4 miesaicy sa to juz moje 4te tarcze hamulcowe ale problem znika chwilowo, jedna trasa do niemiec i znowu zaczynaja sie drgania przy hamowaniu. byly juz tarcze brembo ate a teraz mam delphi i wydaje mi sie ze wymiana tarcz to nie jest rozwiazanie a mechanicy tylko tarcze chca wymieniac.

- teraz jescze mam pytanie odnosnie stukania podczas zmieniania biegow, wymieniane bylo sprzeglo i kolo dwumasowe, teraz przy szybszym puszczeniu sprzegla sluchac stuk z okolic silnika albo skrzyni, jak sie puszcza dlugo sprzeglo to nie stuka, dodatkowo jak sie nagle przyspieszy autkiem albo nagle pusci pedal gazu tez stuknie cos co jest strasznie uciazliwe podczas dluzszej jazdy,

- teraz jeszcze autko przy odpalaniu zaczelo fiksowac i jak zapale wchodzi na wysokie obroty ale za chwile spada i jest juz ok, czy to jest w normie??

- no i cieknacy plyn spryskiwaczy ze spryskiwacza reflektora prawego (pasazer) mial ktos podobny problem, wymienialem oring na wysuwajacym sie sztyfcie a dalej cieknie

koledzy prosze jak macie jakies pomysly doradzcie co moze byc przyczyna czekam na jakiekolwiek porady

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » pt lip 13, 2007 08:34

No tak tarcze nasuwaja sie na pierwszy plan.Czytałem że drgania moga wywołać również tylne tarcze -proponuje sprawdzić.Drgania mogą występować też na skutek zużycia elementów zawieszenia przedniego.Problemem są też wady piast np.po uderzeniu w krawężnik.Idealna tarcza założona na zwichrowaną piaste może generować drgania.Pamietaj również o dokładym wyważeniu felg.
Płyn też mi cieknał ale jakoś sam przestał .Dojście jest fatalne i dałem sobie spokój z tym :bajer:



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pt lip 13, 2007 08:55

Odnośnie szarpania kierownicą przy hamowaniu. Zrób takie doświadczenie. Jedz ok 70km/h zaciągnij ręczny tak aby koła nie staneły. Następnie naciśnij pedał hamulca. Jak drgania ustały lub się zmiejszyły to stawiałbym na tylne tarcze. Jak masz krzywą tarczę z tyłu to też może drgać kierownica. Powodzenia w naprawie. :bajer:
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2007 08:58 przez michal0604, łącznie zmieniany 1 raz.


michal0604

Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn lip 16, 2007 14:58

witam robilem testy i przy rozpedzeniu i zaciagnieciu troche recznego hamulca i tak trzesie kierownica, wrazenie jest jakby przedwnia prawa strona (kierowcy) dosc denerwujace gdyz przy nawet hamowaniu z neiwielkiej predkosci ma sie wrazenie ze auto jedzie po tarce tzn tak jakby delikatnie podskakiwalo,w przyszlym tygodniu bede wyeminial koncowki drazkow silent blocki lacznik stabilizatora i gume od drazka stabilizatora i zobaczymy czy cos sie zmieni.
rok temu wymienialem przeguby napedowe zewnetrzne, moze mam walniete wewnetrzne??
dodatkowo mam wrazenie ze mam w kierownicy luz taki kierownica przy szybkiej jezdzie ma taki jakby martwy punkt 1cm w lewo i 1 w prawo tak jakby zero reakcji na uklad jezdny. i powiedzcie koledzy czy u was (np przy wjechaniu szybciej na taki poprzeczny uskok jak robia nowa nawierzchnie) jest to odczuwane mocno na kierownicy ze az podchodzi do gory ???

prosze poradzcie cos bo komfort jezdzenia jak w zuku :(



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pn lip 16, 2007 15:48

Mash pisze:teraz jescze mam pytanie odnosnie stukania podczas zmieniania biegow, wymieniane bylo sprzeglo i kolo dwumasowe, teraz przy szybszym puszczeniu sprzegla sluchac stuk z okolic silnika albo skrzyni, jak sie puszcza dlugo sprzeglo to nie stuka, dodatkowo jak sie nagle przyspieszy autkiem albo nagle pusci pedal gazu tez stuknie cos co jest strasznie uciazliwe podczas dluzszej jazdy,
To mi wygląda na luzy w przeniesienu napedu gdzieś. Faktycznie może przeguby wewnetrzne albo cos w skrzyni (moze przekładnia główna).



Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn lip 16, 2007 16:35

przekladnie wymienialem 2 miesiace temu (ale kierownicza), co prawda na uzywana ale 80tys miala tylko przejchane wiem bo sam wymontowywalem :P moze uda mi sie dzisiaj wejsc pod auto i poszukac luzow na przegubie wenetrznym, bede dawal znac jak sytuacja wyglada na froncie :P

pozdrawiam i dzieki za odp
Ostatnio zmieniony pn lip 16, 2007 17:01 przez Mash, łącznie zmieniany 1 raz.



GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » sob gru 08, 2007 02:18

Znalazłeś przyczynę? Mam podobnie. Wszystkie luzy w zawieszeniu pokasowałem, tarcze nowe brembo, klocki nowe, opony nowe, felgi wyważone proste. Przed remontami trzęsło w czasie jazdy. Teraz trzęsie "tylko" podczas hamowania. Z tym że u mnie zjawisko zauważalne jest przy hamowaniu z prędkości minimum 80km/h i odnoszę wrażenie że występuje nie zawsze.

Jest jakiś sposób zdjagnozować na postoju np podnosząc auto czy drżenie pochodzi od tarcz? Opcji że wylosowałem krzywe nowe tarcze nie wykluczam.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » sob gru 08, 2007 02:32

Mialem to samo co kolega GTI III a przyczyna byly sworznie wachacza i gumy wachacza.
Wymienilem je i ustalo.
Wczesniej wymienialem tarcze i po jakims czasie bylo to samo.

Probowales tego????


Pozdrawiam



Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » sob gru 08, 2007 02:33

siemanko

powiem Ci ze wymienilem tylne tuleje gumowe na przednim wachaczu (na pełne od audi tt i golfa r32), do tego wymienilem laczniki stabilizatora, mimo ze nie bylo luzu i drzenie ustalo. wczesniej wymienialem 3 komplety tarcz i za kazdym razem to wracalo teraz mam juz dluzszy czas spokoj

pozdrawiam



GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » sob gru 08, 2007 02:55

Tuleje pionowe wymieniłem, bo były popękane. Poziome chciałem bo koszt nie wielki ale mechanik nie chciał tego robić - stwierdził że tych nie trzeba bo one się nie wybijają - mam wątpliwości czy to nie był błąd. Zastanawiam się czy nie zapomnieli przypadkiem o założeniu blaszanych tulejek do środka tuleji pionowych. Szczerze to pierwszy raz trzęsienie przy hamowaniu zauważyłem właśnie po wyjechaniu z warsztatu po wymianie pionowych tulejek, sworzni i przegubu wewnętrznego. Być może wcześniej nie zwróciłem na to uwagi bo trzęsło cały czas w czasie jazdy (auto mam kilka miesięcy).
Może na początek wymienię te gumy stabilizatora.

Pzdr
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 02:58 przez GT III, łącznie zmieniany 1 raz.


GT III

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » ndz lut 10, 2008 19:56

Mash, na jakie części wymieniałeś te tylne tuleje gumowe na przednim wahaczu i łączniki stabilizatora? Oryginalne VW? Możesz podać numery tych części (r32)?
A i czy drżenie ustało już na stałe?

Pozdrówka


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » ndz lut 10, 2008 23:49

rakczek pisze:Mialem to samo co kolega GTI III a przyczyna byly sworznie wachacza i gumy wachacza.
Wymienilem je i ustalo.
Wczesniej wymienialem tarcze i po jakims czasie bylo to samo.
rakczek chciałem się upewnić czy trzęsło Ci kierownicą tylko przy hamowaniu? I prszę wyjaśnij czy guma wachacza to to samo co łącznik stabilizatoa? Poza sworzniami i łącznikiem stabilizatora nie kojarzę innych elementów gumowych w tamtej okolicy.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » ndz lut 10, 2008 23:56

TAk dokladnie kierownica trzeslo tylko przy chamowaniu.

Tak a te gumy wachacza to to samo co lacznik stabilizatora przepraszam jesli w blad wprowadzilem


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » czw lut 21, 2008 13:11

Jak zdiagnozowac ktory z elementow ukladu zawieszenia przedniego jest krzywy elementy gumowe mam wszyskie nowe?
Mi tez drzy kierownica przy hamowaniu a mam nowe tarcze BREMBO.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 98 gości