Kierownica drzy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Kierownica drzy

Post autor: jeanks5t » pn lut 04, 2008 21:16

Witam!!!
Panowie walczę już dość długo z tą usterką i mi nic nie wychodzi. Od jakiegoś roku bije mi kierownicą podczas jazdy nawet od 20km\h. Wymieniłem już prawie wszystko w przednim zawieszeniu. wszystkie tuleje, drążki itp. Ostatnio myślałem że to wina przegubu wewnętrznego ponieważ wyczuwałem w nim luz, ale niestety wymieniłem go i nadal to samo. Bicie to jest dziwne gdyż pojawia się i znika. Dodam że bije mi i na alufelgach jak i na felgach stalowych. Mam takie pytanie czy to bicie może być spowodowane tym iż kiedyś miałem obniżone zawieszenie firmy H&R o 40mm. i wywaliłem same sprężyny, a amorki zostawiłem, mechanik powiedział że nic się nie powinno dziać. Jak byłem na diagnostyce to diagnosta powiedział że amorki są w bardzo dobrym stanie.
Proszę was o jakiś sugestię, bo niemam już do tego wszystkiego siły!!!
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 22:38 przez jeanks5t, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lut 04, 2008 21:29

gdyby to pojawiało się tylko przy jednych oponach skłonny bym był powiedzieć ze to właśnie wina opon
w tym przypadku trzeba by było zobaczyc czy nie obcierają klocki -czy tarcza jest prosta



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 04, 2008 21:34

jeanks5t, jak przy hamowaniu, bardziej bije czy nie bije?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pn lut 04, 2008 21:47

Więc tak klocki i tarcze też były wymienione.
Bicie jest dziwne gdyż często jest tak, że pojawia się po przejechaniu jakiegoś odcinka, pojeżdżę trochę i znika. Nie jest tak że bicie jest np. tylko przy hamowaniu, bo jak znika to i przy hamowaniu nic się nie dzieje, a jak zaczyna bić to i na pedale hamulca to czuć.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 04, 2008 21:56

ja bym się jeszcze wykosztował na nowe górne łożyska amorków, a jeśli nie pomoże to chyba masz jednak luzy w przegubach i półosie wpadają w wibracje. Miałem też kiedyś taki przypadek, że mechanik odwrotnie założył mi sprężyny talerzowe wymieniając zewnętrzne przeguby, podobnie sie to objawiało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pn lut 04, 2008 22:06

Paweł Marek pisze:ja bym się jeszcze wykosztował na nowe górne łożyska amorków, a jeśli nie pomoże to chyba masz jednak luzy w przegubach i półosie wpadają w wibracje. Miałem też kiedyś taki przypadek, że mechanik odwrotnie założył mi sprężyny talerzowe wymieniając zewnętrzne przeguby, podobnie sie to objawiało.
Górne łożyska też wymienione. Jak można sprawdzić przeguby? Co to są te sprężyny talerzowe?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 04, 2008 22:27

zobacz sobie jakiś rysunek rozłożonej półosi, są podkładki w kształcie talerzyków przy zewnętrznych przegubach, nie moga być założone odwrotnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pn lut 04, 2008 23:10

jeanks5t a powiedz jak wyglada to bicie w takim przypadku jak np jedziesz odcikiem prostej drogi, masz bicie, pokonujesz zakret bicie zanika lub zmniejsza sie, masz cos takiego?
w moim poprzednim golfie 3 byl wlasnie taki przypadek, teraz jezdzi nim moj brat i nie skarzy sie na bicie, cos bylo naprawiane.



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » wt lut 05, 2008 11:23

daniellw pisze:jeanks5t a powiedz jak wyglada to bicie w takim przypadku jak np jedziesz odcikiem prostej drogi, masz bicie, pokonujesz zakret bicie zanika lub zmniejsza sie, masz cos takiego?
w moim poprzednim golfie 3 byl wlasnie taki przypadek, teraz jezdzi nim moj brat i nie skarzy sie na bicie, cos bylo naprawiane.
Z tym biciem to jest dziwnie bo ono raz jest bardzo mocno wyczuwalne, raz mniej , a czasem wcale go nie ma. Mam czasem takie dziwne wrażenie że jak mi bije dość mocno, a troche szybciej pojeżdźę, poprzeciągam go na biegach, pohamuje mocniej to to bicie ustaje, ale nie zawsze.

[ Dodano: 05 Lut 2008 10:25 ]
co to może być? Bo już wychodzę z siebie, strasznie mnie to denerwuje. :grrr:



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » wt lut 05, 2008 11:31

Może coś z łożyskami ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt lut 05, 2008 11:40

TomiTT pisze:Może coś z łożyskami ?
nie wydaje mi się żeby to były łożyska



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » wt lut 05, 2008 11:50

Szosownik pisze:nie wydaje mi się żeby to były łożyska
Jak by to były łożyska to raczej było by je słychać, wyły by



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt lut 05, 2008 11:52

jeanks5t pisze:Jak by to były łożyska to raczej było by je słychać, wyły by
u mnie wyły i były na granicy wytrzymałości a i tak nie przekazywały żadnych drgań na kierownicę



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » wt lut 05, 2008 12:02

Szosownik pisze:u mnie wyły i były na granicy wytrzymałości a i tak nie przekazywały żadnych drgań na kierownicę
No właśnie mi to się wydaje że to prędzej może być coś z przegubami albo półosiami, tylko nie wiem jak to wszystko sprawdzić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 57 gości