Ściąga po wymianie łożyska. Geometria dobra

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » sob sty 12, 2008 00:00

Górne łożyska jak go kupiłem to lekko dokręcałem bo nakrętki były luzne i stukało na nierównościach. co masz na myśli barton23 z tymi łożyskami?



Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » sob sty 12, 2008 02:26

NO mam na myśli to że mi radzą posprawdzać lub wymienić te górne łożysko amortyzatora bo to jest właściwie ostatnia cześć która może być zepsuta


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

Awatar użytkownika
Sztaba23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Sztaba23 » sob sty 12, 2008 11:56

witam podłaczam sie do tematu mam ten sam problem w moim golfie mnie sciaga na lewo i to dosc mocno wymienialem amortyzatory lacznie z lozyskami opisywanymi wczesniej,poduszki wszystkie ok ,sprawdzalem go na hamowni zero oporow geometria robiona w 3 roznych zakladach i zawsze wychodzi ze wszystko jest ok. opony zmieniane wiec tez to wykluczylem .powiem szczerze ze tez trace do niego sile.na szarpakach tez wszystko ok.pozostaje mi tylko układ kierowniczy moze to kolumna jest walnieta ale nie wiem jak to sprawdzic chyba zeby zalozyc inna ale pewnosci znow nie ma. pozdrawaiam



Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » sob sty 12, 2008 12:42

pablo2303 a po co odkręcałeś od zwrotnicy skoro i tak cały amor wyciągałeś ?
Mogłeś przykręcić w tym samym miejscu to by sie bardzo nie zmieniło(chociaż wątpię). Na stacji diagnostycznej to jest taki obraz mniej więcej bo on tam staje na takie czarnej macie i mierzy prawe według lewego i to mierzy tylko zbieżność. Nie wiem czy kojarzę dobrze ale skoro odkręcałeś te 3 śruby pod piastą mocujące do wahacza to nie zmieniłeś zbierzności tylko kąt pochylenia koła.


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

pablo2303
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob gru 16, 2006 18:36
Lokalizacja: WLKP

Post autor: pablo2303 » sob sty 12, 2008 16:30

barton23 pisze:Nie wiem czy kojarzę dobrze ale skoro odkręcałeś te 3 śruby pod piastą mocujące do wahacza to nie zmieniłeś zbierzności tylko kąt pochylenia koła.
No dokładnie zmienił się kąt pochylenia koła i dlatego chciałem ustawić geometrię czyli właśnie o to pochylenie mi chodziło.
Zależy mi na tym bo juz wcześniej miałem wymieniane amory i nigdy geometria nie była ustawiana, a muszę kupić nowe opony i nie chcę zeby się nie równo zjechały (stare zimówki były nie równo zdarte)



Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » sob sty 12, 2008 16:53

No to obowiązkowo, na przyszłość przy zmianie łożyska nie odkręcaj tych śrub tylko wybij gałke i sworzeń, instrukcje znajdziesz na forum jak poszukasz


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

pablo2303
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob gru 16, 2006 18:36
Lokalizacja: WLKP

Post autor: pablo2303 » sob sty 12, 2008 16:58

Tak wiem jak to zrobić, ale i tak miałem zamiar ustawić geometrię, a ten pajac na stacji mi nie chciał robić bo powiedział że jest dobrze!! Kierownica nadal krzywo i lekko idzie na prawo, więc mam nadzieję że ta geometria załatwi sprawę, ale to dopiero w przyszłym tygodniu, jak znajde kogoś komu bedzie się chciało to ustawiać. hehe :grin:



Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » ndz sty 13, 2008 00:52

Do wszystkich tych którzy w tym temacie opisywali,że wszystko z autem ok a i tak ściaga- przyznam,że nie daje mi to spokoju i przyszła mi do głowy jeszcze jedna mysl-skoro z przodu wszsytko jest nówka i ustawiona na kompie, to przyczyna ściagania przeciez może byc tył! Te stalowo gumowe silentbloki w mocowaniu belki skretnej zużywają sie i belka może wówczas powodowac ściaganie. Sprawdźcie je sobie-jesli guma odłazi od metalu lub łaczenie gumy jest peknięte to są na pewno zjechane


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: barton23 » ndz sty 13, 2008 18:49

Ciekawe czy można jeszcze cos wymyślec bo sposoby na usuniecie problemu padły juz chyba wszystkie:) Pozdro dla wszystkich zainteresowanych sprawą


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

marianopower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 00:46
Lokalizacja: Świętohłowice

aj też się podłącze pod temat

Post autor: marianopower » pn sty 21, 2008 13:58

Dodam że autko ściągało mi w lewo

Zrobiłem zawieszenie przednie amory poduszki łozyska amorów. Oczywiście zrobiłem pełną geometrię konty pochylenia zbieżności itp, sprawdzone opory toczenia.

Założone 3 różne komplety kół i ściąga - jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł choćby najgłupszy i niedorzeczny to niech napisze bo dostane @$#@#&^$*&^&^ z tym ściąganiem



Awatar użytkownika
yanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:53
Lokalizacja: Będzin / śląskie
Kontakt:

Post autor: yanek » pn sty 21, 2008 15:26

u mnie powodem ściągania była awaria w ukladzie wspomagania, nie robilem tego sam wiec nie znam szczegolow :(



marianopower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 00:46
Lokalizacja: Świętohłowice

Post autor: marianopower » wt sty 22, 2008 00:09

A jak doszedłeś do tego że to wspomaganie?

Naprawiałeś jedno po drugim póki nie przestało ściągać czy zbadałeś to w jakiś sposób że to akurat wspomaganie.



vw_tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 21, 2006 21:42
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: vw_tdi » pn sty 28, 2008 21:34

Witam wszystkich...

koledzy... ja w swoim mk3 mam dokladnie ten sam problem i wszystkie opisy powyzej, w mniejszym, wiekszym ub calkowitym stopniu sie pokrywaja z moja sytuacja...

pomino dwukrotnego sprawdzenia i minimalnej korekty zbieznosci+geometria+zmina kól auto mi sciaga w lewo i zeby jechac na wprost musze kontrowac lekko w prawo (i kierownica jest wtedy minimalnie w prawo skoro kontruje). Na dodatek podobnie jak kolega pisal powyzej... w zimie na zimowkach i przy nizszej temp to sciaganie jest jakby wieksze, a przynajmniej takie sprawia wrazenie.

Dodam... w lecie wymienilem cale zawieszenie, gumy, silentbloki, lozyska, bebny, tarcze, drazki... i jak bylo przed (sciagalo) tak jest po (tez sciaga w ta sama strone i tak samo)... pomimo komputerowej geometrii i zbieznosci. Autko bylo oderzone w lewy przod, tzn wpadlo do rowu kiedys i nie wiem jak to wygladalo, ale mialo wymieniany blotnik... czy komputerowa diagnostyka nie wykazalaby, ze geometria albo zbieznosc sa nie do ustawienia ? (skoro wszystko jest ok i w granicahc tolerancji). A moze faktycznie nalezy sprawdzic to ... wyprzedzenie jednego kola wzgledem drugiego, bo moze cofniete albo co...? myslicie, ze zrobia to dobrze w serwisie vw? probowal ktos u nich?

z gory dziekuje i posdrawiam



Awatar użytkownika
barton23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 20, 2007 14:04
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

ściaganie wygrało

Post autor: barton23 » wt sty 29, 2008 00:18

Ja miałem badane wyprzedzenie koła i nic :) wszelkie pomysly sie skonczyly i wbijam w to bo juz nie mam sily


TDI - To Dobrze Iezdzi :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości