Osłona pod silnik do 1.6 ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzesbidz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 13:27
Lokalizacja: Wilczyn
Kontakt:

Osłona pod silnik do 1.6 ABU

Post autor: grzesbidz » sob gru 15, 2007 12:37

Witam, mam pytanie, poniewaz przyszla zima i ostatnio mialem problem na drodze, bowiem padalo dosc mocno, a ja jechalem trase ponad 300km, i po przejechaniu ok 280km zaczelo mi oswietlenie wewnetrzne przygasac, radio sie wylaczylo, po czym zaczely swiatla przygasac, zatrzymalem sie i zgasilem silnik, po czym juz nie chcial zalapac. Wiec pchanie z 2 i ruszyl i problem zginal. Chcialbym sobie kupic oslone pod silnik, a raczej chodzi o oslonienie alternatora bowiem to przez niego ten problem. Sprawdzal mi mechanik ladownie i wszystko jest na miejscu. A co do oslony pod silnik to nie mozna nigdzie dostac oslony pod 1.6, sa jedynie po 1,4, 1.8, 1,9, 2.0. Wiec ktory najlepiej kupic, od ktorego, mozna lekko naciac dziure skoro nie bedzie pasowac, roznicy to nie robi chyba?

Oto linki do tych osłon:

http://moto.allegro.pl/item283262664_os ... nowa_.html
http://moto.allegro.pl/item279307550_os ... k_abd.html



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » sob gru 15, 2007 12:57

Jakoś nie przekonuje mnie , że brak osłony mógł zakłócić pracę alternatora. Jest on umocowany dość wysoko i woda z drogi chyba do niego nie dochodzi by go zamoczyć. Myślę że bardziej prawdopodobna jest inna przyczyna takiego zdarzenia - słabo dokręcone przewody masy (pod maską), zaśniedziałe styki przewodów plusowych, lub coś niedokręcone w samym alternatorze. Być może wskutek długotrwale utrzymującej się temperatury (jechałeś z włączonymi światłami 280 km) jakiś słabszy styk rozluźnił się na tyle, że powodował znaczny spadek napięcia. Jeżdżę takim samym autkiem bez osłony trasy nawet po 500 km w różnych warunkach i nigdy coś podobnego mi się nie zdarzyło.
Chociaż osłona na pewno nie zaszkodzi, zawsze trochę czyściej w komorze silnika. Jakbyś coś dopasował to skrobnij na forum, innym też może się przydać.



kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Post autor: kkasper » sob gru 15, 2007 19:04

Też chciałem kupić, ale nie ma. A zakładał ktos może od Diesla, może pasuje



Awatar użytkownika
grzesbidz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 13:27
Lokalizacja: Wilczyn
Kontakt:

Post autor: grzesbidz » ndz gru 16, 2007 02:41

no to widze ze nikt nie montowal oslony do abu 1.6 . Sam nie kupie skoro nikt nie mial przygody z osłona do tego silnika...



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pn gru 17, 2007 22:07

grzesbidz pisze:no to widze ze nikt nie montowal oslony do abu 1.6 . Sam nie kupie skoro nikt nie mial przygody z osłona do tego silnika...
niedawno znajomy kupil oslone nowa dedykowana do silnika 1,4 abd - okazalo sie ze musial docinac zeby pasowala. Sam mialem taka oslone kupic ale zmienilem zdanie..


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn gru 17, 2007 22:13

montowalem od diesla do AFT pasowala rewelacyjnie jestem zadowolony dalem 150pln oryginal tylko wywalilem wygluszenie bo bylo zaolejone i sloneczka od kolegi dostalem


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

mariuszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariuszu » pn cze 22, 2009 12:01




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości