nagłe wyładowanie baterii

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

nagłe wyładowanie baterii

Post autor: romek126 » pn lis 19, 2007 15:18

Wczoraj normalnie jeździłem i żadnych nie było objawów. Rano podchodzę do autka otwieram
z kluczyka a tu centralny nie działa. Wsiadam i próbuję odpalić a tu ledwo co zapłon się zajarzył. Klemy sprawdziłem przeczyściłem profilaktycznie ale nie pomogło.
No to kable, drugie auto i próba. Zaczął ledwo się kręcić ale tempem ślimaka a w drugim aucie
"scenic" światełko wewnętrzne przygasało chociaż silnik załączony był i ma baterię 60 naładowaną.
Nie odpalił. Za wolno kręcił. Próbowałem także pomijając wyczerpaną baterię też 60 w "golfie" bezpośrednio z baterii pomocniczego auta "scenica" to jedynie światełko wewnętrzne w scenicu
przygasało w momencie ślimaczego kręcenia "golfa".
Chodzi o 1.4 abd
Rozumiem że rozrusznik mógł paść (np. tuleje wymieniane wiosną br. :hmm: ) ale czemu dobra bateria się wyładowała przez noc prawie do zera skoro nikt nie kręcił rozrusznikiem.
Czy rozrusznik może robić zwarcie/obciążenie o znamionach prądu zwarcia gdy nie jest załączany ot tak w stanie spoczynku?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lis 19, 2007 15:46

masz jakieś zabezpiczenie ?? alarm immo lub samoróbkę ??



romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » pn lis 19, 2007 15:55

nie mam żadnego elektrycznego zabezpieczenia, odłącznika, rozłącznika, immo itp. [-X



Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » pn lis 19, 2007 17:51

Moze miales zaloczono jakos lampke itp. I to moglo byc przyczyno wyladowania akumulatora


Moje G60. Wjedż i oceń.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131744

Kupie BBs 15 RS lub Rm lub ranty


Filmik kiedys tak wygladał:)
http://pl.youtube.com/watch?v=jmtjYS3gS_A

Filmik 0-100km/h
http://pl.youtube.com/watch?v=ODqKlLZvth8

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lis 19, 2007 19:36

romek126, naładuj aku, miernik w łapkę i sprawdź czy coś kradnie prąd.
Rozrusznik raczej nie powinie spowodować rozładowania aku, już prędzej alternator.
Ile lat ma akumulator?



romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » pn lis 19, 2007 20:37

Dziwi mnie że zasilanie z aku drugiego auta nie pomogło i powodowało b. duże obciążenie (przygasało całkiem światełko w szoferce drugiego na załączonym silniku).
Podejrzewałem zwarcie na rozruszniku ale bodzio-j to raczej wyklucza. Czyli gdzieś indziej musi chyba być zwarcie ale to główna przyczyna i występuje nawet na wyłączonym zapłonie.
Tak sobie myślę że radio wyjąłem kiedyś i zaizolowałem przewody ale to dawno było
i mogło się coś z tą izolacją podziać. Bo radio radio przecież bez zapłonu ma zasilanie.
I tak sobie bez radia pomykam..



Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » pn lis 19, 2007 20:56

romek126 pisze: Tak sobie myślę że radio wyjąłem kiedyś i zaizolowałem przewody ale to dawno było
i mogło się coś z tą izolacją podziać. Bo radio radio przecież bez zapłonu ma zasilanie.
I tak sobie bez radia pomykam..

gdyby to bylo to to uwiez mi zebys to zobaczyl,jesli cos jest w stanie tak obciazyc aku to napewno nie taki kabelek,a tak pozatym to moze mialas jakies kable z biedronki? i nie daly rady



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lis 19, 2007 22:58

bodzio_j pisze:Rozrusznik raczej nie powinie spowodować rozładowania aku,
rozładowania nie ale zwarcie w momencie rozruchu tak, aż takie że
wskazywałoby na uszkodzony lub rozładowany akumulator
jestem świeżo dzisiaj po takim temacie, zobaczcie mój temacik tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135031
na serio uwierzcie mi że nic nie wskazywało że to wina rozrusznika
i że on rozładowuje, bo defakto wcale nie rozładowywał tylko w momencie rozruchu robiło się zwarcie

[ Dodano: Pon Lis 19, 2007 22:03 ]
romek126 pisze:Dziwi mnie że zasilanie z aku drugiego auta nie pomogło i powodowało b. duże obciążenie (przygasało całkiem światełko w szoferce drugiego na załączonym silniku).

mi nie bardzo przygasało ... no może na jakąś część setną sekundy
ale generalnie świeciły kontrolki normalnie
co do drugiego poboru prądu, to dla sprawdzenia najlepiej podejrzany aku odłączyć
i uruchomić auto z drugiego aku lub innego dobrego źródła zasilania bo dodatkowo
na samych kablach sa duże straty i one tez troszkę blokują rozruch,
sprawdziłem to na własnej skórze a właściwie na innym aucie które robiłem


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn lis 19, 2007 23:12

przede wszystkim po naładowaniu akumulatora i wyłączeniu wszystkich odbiorników elektrycznych w samochodzie odłącz od klemy kabel ujemny i pomiędzy odłączony kabel a masę wstaw miernik (oczywiście na wyłączonym silniku i wyjęciu kluczyka ze stacyjki), jeżeli będzie wykazywał znaczny pobór prądu to masz znak, że jakiś odbiornik elektryczny pobiera Ci prąd i powoduje rozładowanie aku. Następnie wyjmuj po jednym z bezpieczników i wpinaj tam miernik. Wtedy zobaczysz, który to konkretnie odbiornik znacznie obciąża akumulator. Będzie zdecydowanie większy prąd pokazywany przez miernik. Potem to już kwestia usunięcia tej usterki.
Ostatnio zmieniony wt lis 20, 2007 00:00 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.



romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » czw lis 22, 2007 23:44

kamil g60 pisze:Moze miales zaloczono jakos lampke itp. I to moglo byc przyczyno wyladowania akumulatora
Nie wiem co było przyczyną. Bagażnik był domknięty więc lampka raczej nie. No chyba że któraś strona postojowa załączana kierunkami przy blokowanej kierownicy.
Naładowałem aku założyłem klemę dodatnią na biegun sprawdziłem czy nie ma obciążenia (miernikiem #-o optycznym) żarówką i założyłem drugą klemę na biegun masowy.
Kontrolki zaświeciły tak jasno że aż mi się nastrój poprawił a gdy rozrusznik zakręcił i silnik
zaskoczył to dopiero się poczułem.
Miałem wizję padniętej baterii kiedy miernik/żarówka nie wykazał żadnego odbiornika. A tu dziwne rzeczy wszystko chodzi jakby nic się nie działo.
Tylko czemu nie mogłem odpalić dziada z pomocniczego aku (hmm kiepskie kable?)
a nawet na holu też go nie odpaliłem.
Baterię 60 Ah ładowałem przez 24h minimalnym natężeniem ustawiłem na prostowniku regulatorem i raczej pilnowałem by nie zaczęła bulgotać ale nie miała zamiaru. Nie wiem jakim pewnie mniej niż 2A dlatego nie wylał się elektrolit.

Oczywiście punkty dziękczynne dla tych co mnie twórczo inspirowali. :pub: :kwiat: :bigok: :pub: :partyman:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lis 23, 2007 01:28

romek126 pisze:[Tylko czemu nie mogłem odpalić dziada z pomocniczego aku (hmm kiepskie kable?)
a nawet na holu też go nie odpaliłem.
jasne i jak najbardziej że mogły by,ć kiepskie kablem, ja tych ładnych
z grubymi ładnym klemami już dawno nie używam, uwierz mi że sparzyłem
sie na nich kilka razy, a ostatnio z 1,5 mca temu, goś mi podał do swoje auta
i odpalić chciał ode mnie, ale niestety rozrusznik tylko zajęczał
podałem mu swoje kable samoróbki, klemy z dawnej ładowarki akumulatorowej
kablem kupiłem na metry i auto odpaliło,
zdziwił sie że jego ładne nowe kabelki sa kiepskie :P
Twój na holu nie chciał zapalić bo aku był już sporo za mocno wykończony kręceniem :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości