Nowy akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Nowy akumulator

Post autor: szlapon » czw wrz 06, 2007 16:33

Kupiłem nowy akumulator. Sprzedawca powiedział ze nawet nowy akumulator trzeba od czasu do czasu doładowywać. Jeździłem na tym akumie 6 lat i nie doładowywałem tylko wody raz na rok dolewałem. Czy ktoś z was doładowywuje akumulator? Czy sprzedawca by nie kumaty?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw wrz 06, 2007 16:36

nie wiem jaki masz aku bo 6 lat to spora na aku, ale teraz to sa chyba aku bez obsługowe i nawed wody się nie dolewa, Ostatni aku jaki ładowałem to z 9 lat temu au do malucha.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 06, 2007 17:10

Aku się doładowywuje jak porzeba, tzn jak ktoś jeździ autem zimą po bułki za róg i z powrotem i alternator niema czasu doladować prądu który poszadł na zapalanie, jak ktoś wcale dłuższy czas nie jeździ , albo jak już dogorywa.
Populare akumulatory są tylko "pseudoobsługowe", i tak samo trzeba patrzeć na poziom elektrolitu, zwłaszcza gdy mamy jakieś problemy z przeładowywaniem, np przy uszkodzeniu regulatora napięcia. Są natomiast tak zrobione że ubytki płynu pojawiają sie później.
Całkowicie bezobslugowe sa drogie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: szlapon » pt wrz 07, 2007 19:12

czyli byl nie kumaty sprzedawca- do zwolnienia!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości