problem z tylną tuleją przedniego wahacza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DanielK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 19, 2006 11:56
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

problem z tylną tuleją przedniego wahacza

Post autor: DanielK » wt wrz 04, 2007 14:03

Mam taki problem wymieniłem wszystkie tulejki na wahaczach i dokręciłem wszystko naprawde solidnie.
Teraz ostatnio zmieniałem klocki hamulcowe i zauważyłem że mam luźną tylną tulejkę na przednim wahaczu cała pracuje jak ruszam kołem, sprawdziłem i śruba jest dokręcona bardzo mocno a mimo to tulejka ma luz, i to bardzo wielki. Boję się że śruba może nie wytrzymać i dojdzie do nieszczęścia. A nigdzie nie moge znaleść jak jest to wszystko zbudowane w środku w co się ta śruba tam wkeca i czy darady coś z tym zrobić.



Awatar użytkownika
255B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 19:26
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: 255B » wt wrz 04, 2007 14:10

Prawdopodobnie jeszcze raz musisz wymienic tylną tuleje. Ja miałem to samo, okazało sie że metalowa tuleja środkowa chodziła wewnątrz gumy( wada materiału lub jeżeli wbijałeś sam tuleje to ją uszkodziłeś)



Awatar użytkownika
DanielK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 19, 2006 11:56
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: DanielK » wt wrz 04, 2007 14:13

Tulejka była wciskana na prasie.
A pracuje ona nie w gumie tylko na śrubie, jest takie wrażenie że jest ona niedokręcona ale już więcej śruby nie można dokręcić.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt wrz 04, 2007 14:20

ja miałem podobnie z tymi tulejami ale wymieniłem cały wahacz i co najlepsze wczoraj patrzyłem pod auto i znowu się ta tuleja rozsypała i troszke ma luz ;(. Wymiany dokonałem jakieś 1,5 miesiąca temu


Obrazek

Awatar użytkownika
255B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 19:26
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: 255B » wt wrz 04, 2007 14:23

Tuleja w elemencie gumowym ma taką wysokość, że mocując wahacz do podwozia, wchodzi ciasno i nie ma prawa chodzić góra-dół. Jeżeli tobie tak chodzi to prawdopodobnie masz luźne to mocowanie do którego przykrecasz wahacz ( chyba dwie śruby)



Awatar użytkownika
DanielK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 19, 2006 11:56
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: DanielK » wt wrz 04, 2007 14:25

Mam tylko nadzieję że nie urwie mi śruby nigdzie na zakręcie ani przy hamowaniu.
Jutro jeszcze sprubuję odkręcić tą srubę i dołożyć możę podkładkę żeby lepiej dociskała tą tulejkę.

[ Dodano: 04 Wrz 2007 14:27 ]
255B a jest możliwe że jest zabardzo rozchylone miejsce w które wkładam tą tulejkę i śruba nie może jej dobrze dokręcić?????



Awatar użytkownika
255B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 19:26
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: 255B » wt wrz 04, 2007 15:09

Zasadniczo śruba, którą dokręcasz ma za zadanie zapobiegać poruszania się wahacza przód-tył. Przed poruszaniem góra-dół zapobiega sama konstrukcja mocowania wahacza na tuleji. Sprawdz dokładnie na kanale i porównaj jak wygląda lewy i prawy wahacz.



Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Re: problem z tylną tuleją przedniego wahacza

Post autor: Lisu » ndz paź 07, 2007 22:31

Danio25 pisze:Mam taki problem wymieniłem wszystkie tulejki na wahaczach i dokręciłem wszystko naprawde solidnie.
Teraz ostatnio zmieniałem klocki hamulcowe i zauważyłem że mam luźną tylną tulejkę na przednim wahaczu cała pracuje jak ruszam kołem, sprawdziłem i śruba jest dokręcona bardzo mocno a mimo to tulejka ma luz, i to bardzo wielki. Boję się że śruba może nie wytrzymać i dojdzie do nieszczęścia. A nigdzie nie moge znaleść jak jest to wszystko zbudowane w środku w co się ta śruba tam wkeca i czy darady coś z tym zrobić.
Jak z Twoim problemem?Nie doczytałem się o tulejce z cienkiej blachy (dzielonej)którą wsadzasz w tuleję w silentbloku wachacza:
http://sklep.intercars.com.pl/993532564 ... c=0&moto=0

nie powinno być żadnego luzu - koszt nieduży!



mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » pn paź 08, 2007 00:54

dokładnie tak jak Lisu pisze! ta tulejka musi być i musi być nowa ponieważ podczas wkręcania sruby owa tulejka zaciska się i niema luzów, jeżeli użyje się tulejkę z odzysku która już jest zdeformowana to zawsze bedą luzy. Dobrze jest też takie śruby wkręcać na pastę, wówczas jest pewne ze się niewykręci lub poluzuje.
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2007 00:56 przez mrEd, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 88 gości